PDA

Zobacz pełną wersję : Główny adres strony na Joomli



cars24h
15-03-2011, 19:49
Witam ponownie

Mam takie pytanie a zarazem proszę o poradę...
Otóż do serwisu postawionego na Joomli została dokupiona domena: xxxx.eu, zaparkowana i na liście adresów pakietu na serwerze podpięta jako główny adres jednego z serwisów (katalogów). Serwis/Katalog też posiada inną a właściwie inne dwie domeny, które działają.

Problem polega na tym, że jak chcę domenę: xxxx.eu przekierować w panelu serwera na inny katalog podpinając tym samym jedna z pozostałych domen Joomla/Serwis się "rozkracza", mimo zmiany w pliku configuration.php linijka: $live_site = 'http://www.xxxx.eu'; względnie wyskakuje mi błąd 403..

Gdzie jeszcze może być zapisany w Joomli/Serwisie adres www by zmienić na nowy?

Gall Anonim
15-03-2011, 20:40
No to przestaw te inne domeny na główne.

cars24h
15-03-2011, 20:53
Napiszę tak, by było jaśniej. Ta domena: www.lingualink-ltd.eu (http://panel.vel.pl/pkg/domain/main.asp?domainID=59888) jest teraz adresem głównym katalogu xxx. Po przestawieniu jej i zostawieniu domeny: www.lingualink-uk.com (http://panel.vel.pl/pkg/domain/main.asp?domainID=64695) czyli drugiej podpietej na ten katalog, Joomla się rozjeżdża lub nie otwierają się zakładki itd. Domena www.lingualink-uk.com (http://panel.vel.pl/pkg/domain/main.asp?domainID=64695) jest dobrze zaparkowana i podpięta pod katalog. Poczta na niej już działa OK tylko dziwnie działa Joomla czyli serwis. Wywalałem z configuration.php stary ares i dawałem nowy ale nici z tego

---------- Post dodany o 20:53 ---------- Poprzedni post był o 20:48 ----------

P.S
Czy przyczyna może być leżeć w tym, że koleś jak robił menu górne, schował HOME z mainmenu w menu bocznym a jako HOME w topmenu podiął artykuł z głównej?

loocek
15-03-2011, 21:34
Rozjaśniłeś bardzo :P Moja propozycja jest taka: Zmień hosting :)

cars24h
15-03-2011, 21:40
LOOCEK ! Dowaliłes do pieca teraz jak ch...ra. Czy Ty coś kumasz z DNS? Bo z Joomli napewno ani centusia

loocek
15-03-2011, 21:52
LOOCEK ! Dowaliłes do pieca teraz jak ch...ra. Czy Ty coś kumasz z DNS? Bo z Joomli napewno ani centusia

Jakie DNS'y jaka Joomla!?? Ja myślałem, że to forum motoryzacyjne :lol:
Wiem, że jesteś specem od Joomla! w końcu masz 20 serwisów w Joomli. Do DNS'ów też pewnie sam sobie dopisujesz te domeny bo masz w wypasionym hostingu VEL dostęp do nich w panelu klienta.
Ja obstaje, że bez interwencji admina z hostingu nic Ci się nie uda zrobić. A jak chcesz znaleźć, gdzie jeszcze możesz mieć zapisane adresy URL, to przeszukaj bazę danych.

cars24h
15-03-2011, 22:05
LOOCEK Skoro Cię obraziłem użyciem w odpowiedzi na posta słowem "centusia" przepraszam tutaj oficjalnie. Choć nie uważam to słowo za obrażliwe. Jeszcze raz Sorki duże:)

---------- Post dodany o 22:05 ---------- Poprzedni post był o 22:00 ----------

A wiesz o tym, że DNS-y zaczynają działać po około 24 godzinach a ja zmieniłem je dopiero rano około 9 godz. na serwerze zkąd parkowałem domenę? Teraz mi to dopiero wlazło do głowy bom miał mózg zajęty czym innym

Taki wpis jest jeszcze na serwerze gdzie zmieniałem DNS
DNS Cancellation is in progress. It takes 24hrs to be cancelled.

loocek
15-03-2011, 22:23
Ale mnie ta Twoja wypowiedź wcale nie ruszyła. Jeśli nie wiesz za co upomnienie, to musisz raczej zapytać Zwiastuna.
Przekierowanie domeny na inne DNS'y zaczyna działać często po dłuższym czasie, ale najwyraźniej twoje domeny już są przekierowane, skoro wskazują to co wskazują i już coś z nimi robiłeś (bo skądś musisz wiedzieć co się dzieje). Wiem również, że nie masz nic do zarzucenia swojemu hostingowi i nie będę Cię przekonywał, że jest inaczej. Poczekaj do rana i zadzwoń do nich, a później daj znać, co było nie tak.

zwiastun
15-03-2011, 23:03
Na marginesie: DNS-y mogą zacząć działać po upływie dużo krótszego czasu, niż 24 godziny. 24 godziny daje jedynie pewność, że powinny się już rozpropagować!

cars24h
15-03-2011, 23:04
Może i masz rację ale na tamtym serwerze transfer sie jeszcze nie zakończył a tutaj nic nie można s******yć gdyż parkujesz po wpisaniu DNS TAM dopiero a póżniej kierujesz na katalog i czekasz ....az sie pojawi.

zwiastun
15-03-2011, 23:07
Dlatego nie napisałem, że "muszą", ale mogą. :)

loocek
15-03-2011, 23:18
Ale w takim razie w jaki sposób próbowałeś te domeny? napisałeś, że jak podepniesz to się coś rozjeżdża, a jak coś po przepinasz to się zmienia. Poza tym podane linki kierują na vel, czyli twój serwer, czy się mylę??

cars24h
16-03-2011, 00:26
Witam i żegnam na dobranoc wiadomością taką, że DNS-y tuz po godzinie 24 zaczęły działać i już jest OK. ======>>LOOCEK. Nie ma co wałkować tematu więcej kto ma rację bo prawda jest jedna, przy zmianie DNS się czeka a nie szuka wad serwera. Za póżno sobie tym przypomniałem...

Miłej nocy życzę