PDA

Zobacz pełną wersję : Brak prawej kolumny



joomolek
15-03-2011, 21:52
Witam, na stronie nie wyświetla się prawa kolumna. Brak reakcji na publikacje modułów menu - włączone nie ma , templetka "3". sprawdziłem html templatki i css i index.php,
wszędzie jest poprawny zapis - mimo to brak prawej kolumny - kolumna zniknęła "samoczynnie" lub w wyniku "przesunięcia biegunów ziemi" albo co, bo jeszcze w piątek
była.
Jak ją odzyskać - gdy sprawdzam podgląd templatki to nie ma tu pozycji right [rounded outline], poradźcie cuś ! prosze!!:podstep:

Gall Anonim
15-03-2011, 21:56
Cudów też nie ma - są tylko sprawy których nie rozumiemy - jak jest w index.php templaki poprawny zapis to jest, jak nie to nie.
Pzdr

joomolek
16-03-2011, 08:24
Dzięki za a"wskazówkę" tak jest w kodzie a efektu brak:
szablon index.php :
<!-- start right column -->
<div id="rightcol">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
<jdoc:include type="modules" name="user2" style="xhtml" />
<jdoc:include type="modules" name="right" style="xhtml" />
</div>
<!-- end right column -->
szblon html:
<!-- start right column -->
<div id="rightcol">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
<jdoc:include type="modules" name="user2" style="xhtml" />
<jdoc:include type="modules" name="right" style="xhtml" />
</div>
<!-- end right column -->
szablon css:
#rightcol {
float: right;
width:217px;
padding: 0px;
margin: 0px 3px 0 0;
}

#rightcol h3{
width:217px;
height:30px;
padding: 0px;
margin: 0px;
font-size: 12px;
line-height: 30px;
text-align: center;
}

#rightcol div.module_menu , #rightcol div.module, #rightcol div.moduletable_menu, #rightcol div.moduletable, #rightcol div.moduletable_text {
width:217px;
padding: 0px 0 10px 0;
margin-bottom: 5px;
}

#rightcol div.module_menu ul, #rightcol div.module div div div div, #rightcol div.moduletable ul , #rightcol div.moduletable form, #rightcol div.moduletable_text div {
padding: 5px 5px;
}

#rightcol a:link, #rightcol a:visited {
text-decoration: none;
}

#rightcol a:hover, #rightcol a:active {
text-decoration: underline;
}
pozdrawiam

---------- Post dodany 16-03-2011 o 08:24 ---------- Poprzedni post był 15-03-2011 o 22:09 ----------

Kolejna wskazówka, nadpisałem szablon przez ftp - nic, zmieniam szablon na inny - beez - nic, prawa kolumny nie ma - a była, a wiec wniosek coś sypnęło się w w systemie joomla tylko poradźcie gdzie to może być, ....

tomaszek83
16-03-2011, 08:34
sypnęło? nie ma opcji. A masz coś opublikowane w tej prawej kolumnie? Link z adresem mógłby wyjaśnić coś więcej.

joomolek
16-03-2011, 09:01
Opublikowane jest mainmenu, i inne moduły, np statystyka odwiedzin itp, www.przewodnikweselny.com.pl, to samo mama na www.mamawmiescie.com.pl tastrone postawiłem na "beez" i co ciekawe prawa kolumna i nie któtre artykuły "zniknęły" w tym samym czasie,
w piątek...

loocek
16-03-2011, 09:28
Pewnie wpływ księżyca który jest za blisko i psuje, ale to też ciężko zrozumieć :)
Coś musiałeś wymodzić i przełączyć, bo nie ma nic w prawej kolumnie tylko na głównej stronie, na innych działa. Cofnij się myślami i przypomnij sobie gdzie i co przestawiałeś.

joomolek
16-03-2011, 09:38
Coś... dwa miesiące temu aktualizowałem z 1.5.18 do 1.5.22 i do piątku było wpożo. I trach - moduły są włączone, w templatkach są trzy, kolumny, html,css i idex.php jest powyżej a stan jest taki , że prawa kolumna jakby nie istniała, zero reakcji, choć od zaplecza od zaplecza jest prawidłowo,......( przecież nie wytarłem prawej kolumny gumką myszką , a... przestawiłem szafę:P - dzięki za poradę loocek).

tomaszek83
16-03-2011, 09:51
widzę że w ogóle nie generuje kodu prawej kolumny. Napewno masz zaznaczone w modułach że maja byc opublikowane we wszystkich pozycjach menu?

joomolek
16-03-2011, 10:03
Tak, i brak jest też reakcji gdy ustawię pokaż na zaznaczone na liscie : na stronie startowej.... i gdy moduły z lewej kolumny chcę opublikować w prawej - nie widać....

tomaszek83
16-03-2011, 10:17
a jak opublikujesz w pozycjach user1 lub user2 to jest jakaś reakcja?

joomolek
16-03-2011, 10:19
mainmenu na user1, user2, user4, - zero reakcji, natomiast jeżeli wejdę np. w top menu to na kolejnych stronach jest ok!:zly:

tomaszek83
16-03-2011, 10:25
hmm... dziwne to jest bo na podstronach chodzi a na głównej niet. Spróbuj może nadpisać z najnowszej paczki joomla katalog components/com_content

loocek
16-03-2011, 10:41
mainmenu na user1, user2, user4, - zero reakcji, natomiast jeżeli wejdę np. w top menu to na kolejnych stronach jest ok!:zly:

Szkoda ze zajęło Ci to tyle czasu, chociaż napisałem o tym godzinę temu, że tylko na głównej nie widać prawej kolumny :)
Napisałeś też, ze niektóre artykuły zniknęły. Przypomnij sobie co w piątek robiłeś na stronach bo nie można winą obarczyć trzęsienia ziemi.

EDIT:
a może masz kopię bazy danych?? jeśli tak zrób kopię tych co są teraz i spróbuj przywrócić poprzednie wersje

tomaszek83
16-03-2011, 10:48
kolega mógł mieć wizytę nieproszonych gości;) ale to najczarniejszy scenariusz. Nadpisanie com_content powinno naprawić błędy w wyświetlaniu. Jeśli nie pomoże to problem jest poważniejszy.

loocek
16-03-2011, 10:53
No to teraz się przyznaj co to było :)

joomolek
16-03-2011, 10:54
No to należą się przeprosiny z mojej strony dla wszystkich za zawracanie głowy.
Oto odpowiedź dlaczego fixowały mi strony i przestroga dla innych uzytkowników:
na stronach miałem wstawione widgety programu afiliacyjnego webepartners i to one
powodowały awarie w wyświetlaniu templatek -odinstalowałem i jest ok!
Potraktujcie moje awarie jako ostrzeżenie bo przez około miesiąc było ok! potem kicha!
Dzięki za chęci i zainteresowanie, pozdrawiam joomolek:D

tomaszek83
16-03-2011, 11:01
wszędzie jest poprawny zapis - mimo to brak prawej kolumny - kolumna zniknęła "samoczynnie" lub w wyniku "przesunięcia biegunów ziemi" albo co, bo jeszcze w piątek
była.

ha... samoczynnie się nic nie zmienia. Po prostu w życiu nic nie dzieje się samo... jeśli jest skutek to musi być przyczyna. :)

joomolek
16-03-2011, 11:04
"Biega , krzyczy Pan Hilary......
okazało się ,ze je ma na nosie!"
pozdrawiam:up: