PDA

Zobacz pełną wersję : CB - BLOG i FORUM nie działają



azathoth
16-03-2011, 10:42
Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu mojego problemu.

Po zainstalowaniu CB chcę dodać w "CB Tab Manager" kolejne zakładki dla profilu użytkownika "Blog" i "Forum". Po ich opublikowaniu i po opublikowaniu w " CB Plugin Managent"odpowiadających im dodatkom - na stronie frontowej pojawia się tab "Blog" i "Forum" ale ich treść brzmi tak:

"Mamblog blogger component is not installed. Please contact your site administrator."
"The forum component is not installed. Please contact your site administrator."

Czy mam doinstalowć innego bloga? Przecież jest zainstalowany razem z CB "Mamblog Blog" - tak przynajmniej jest napisane w CB Plugin Managent

---------- Post dodany o 10:42 ---------- Poprzedni post był o 09:18 ----------

http://forum.joomla.pl/showthread.php?45952-Blog-w-CB-mamblog-co%C5%9B-nie-gra

niestety te informacje mi nie pomagają.
Jak mam połączyć inny blog i CB?

KejeN
16-03-2011, 12:30
"Mamblog blogger component is not installed. Please contact your site administrator."
"The forum component is not installed. Please contact your site administrator."

A co jest niejasnego w tych dwóch zdaniach?
To co włączyłeś to dwa standardowe pluginy CB, które integrują komponent bloga i komponent forum z profilem CB.
Konkretniej z MamBlog, którego nie ma dla wersji 1.5 i FireBoard, który zmienil sie w Kunena.
Swoją drogą to nie wiem czemu developerzy CB nie wyłączą tych przestarzałych pluginów z pakietu instalacyjnego.

azathoth
21-03-2011, 12:12
Dobrze rozumiesz co jest niejasnego w tych zdaniach: Razem z komponentem CB instalowane są pluginy, które nie działają:)

Dla początkującego użytkownika (dla mnie) CB jest to bardzo niejasne rozwiązanie. Niestety wszystkie moje próby zakończyły się niepowodzeniem.
Przy instalacji Kuenena (joomla! 1.6) wyskakuje błąd:

Warning: domdocument::domdocument() expects parameter 2 to be long, string given in C:\xampp\htdocs\16\administrator\components\com_ku nena\install\schema.php on line 188

Fatal error: Call to undefined method domdocument::loadXML() in C:\xampp\htdocs\16\administrator\components\com_ku nena\install\schema.php on line 191

Dlatego pytam większych wyjadaczy: Jak zintegrować bloga i forum z CB? Jakich komponentów użyć aby wszystko działało poprawnie.

KejeN
21-03-2011, 12:35
A jaka wersje kunena instalujesz? Czy oby na pewno odpowiednią dla Joomla 1.6?