PDA

Zobacz pełną wersję : Letterman - problem z dodawaniem maili



brzoza
22-10-2006, 21:17
Czesc,

Najpierwa meczylem sie z importem dotychczasowej bazy e-mali do Lettermana. Mimo dokładnego postepowania jak na stronie, nie importowal adresów z pliku CSV, dopiero bawiac sie w phpMyAdminie recznie przerobilem stara na nowa tabele i dodalem dane.

Zatem wszystkie adresy juz sa w bazie, podlaczam modul do dodawania/usuwania maili z bazy i próbuje dac swój mail na próbe.... przy zaznaczeniu opcji "dodaj" i wpisaniu poprawnego adresu mail, otrzymuje javascriptowe okienko z komunikatem: "A subscribe message could not be sent" :-(

Sprawdzam w panelu administracyjnym, adres zostal dodany, lecz nie jest zweryfikowany. Ale nie mam jak go sobie zweryfikowac, gdyz nie dostaje zadnego maila z prosba o weryfikacje. Podobnie przy usuwaniu, wystakuje podobne okienko, tym razem z trescia "A unsubscribe message could not be sent", no i nic nie dostaje...

W innych przypadkach poczta jest wysylana przez Joomle bez problemu, bezproblemowo dostaje mailez powiadomieniami o nowych ogloszeniach do akceptacji (classfields), czy linku w katalogu stron (bookmarks).

Czy ktoś z Was móglby cos na to poradzic?

Uzywam:
Joomle 1.0.11
Letterman 1.2.3

Na serwerze:
MySQL 5.0.20a-Max
PHP: 5.1.2

pozdr,
Brzoza

Dylek
22-10-2006, 22:11
Hmmm... Testowalismy to na PHP 4.x i mySQL 4.x - moze przyczyna Twoich kolopotow lezy w piatych wersjach tych programow? Sporo komponentow ma z tym klopoty niestety.

igen
31-10-2006, 08:59
nie bede rozpisywal sie czym blad ktory opisales jest spowodowany przejde od razu do przedstawienia przykladowego rozwiazania, a zatem:

1 Otworz do edycji plik ../components/letterman/letterman.php
2 Znajdz funkcje: saveSubscriber
a) dodaj do juz istniejacych nastepujace zmienne globalne:
$mosConfig_mailfrom, $mosConfig_fromname;
b) lancuch postaci: mosMail("", "", $email, $subject, $content)
zastap ponizszym:
mosMail($mosConfig_mailfrom, $mosConfig_fromname, $email, $subject, $content)

3 Znajdz funkcje: deleteSubscriber i wykonaj dla niej te same czynnosci co w punkcie drugim

4. Zapisz zmiany :)

Powodzenia

magdaa
10-12-2006, 18:00
witam,

proszę przedmówcę o wyjaśnienie:

po uzupełnieniu, wskazanego pliku, wymienionymi linijkami kodu, przy próbie zapisania się do prenumeraty otrzymuję taki komunikat:

Parse error: syntax error, unexpected ',' in /home/users/.../public_html/joomla/components/com_letterman/letterman.php on line 282

proszę zatem o przedstawienie w postaci kodu z tego pliku, linijek, które powinny posiadać właściwą zawartość.

z góry dziękuję

aerobie
11-12-2006, 12:54
Witam,
u mnie to nie zadziałało. I dla wszystkich, którzy poszukują polecam łatkę:
http://developer.joomla.org/sf/sfmain/do/downloadAttachment/projects.letterman/tracker.bugs/artf5851?id=atch2194

pozdrawiam
Sebastian

magdaa
11-12-2006, 23:50
aerobie, dziękuję - pomogło :)

galganka
23-01-2007, 23:29
Witam
Moje parametry to:
OS: FreeBSD
PHP: 4.4.2
MySQL: 4.1.18
Joomla: JPE 11.c

Przetestowałam u siebie Lettermana 1.2.0, Lettermana 1.2.2, Yanc, Acajom, Postman i żaden nie działał tak, jak należy. Szukałam zatem sposobu, żeby coś mi zaczęło działać.
Zainstalowałam Letterman 1.2.4 RC1, z wersji 1.2.2 wrzuciłam tylko polski plik językowy i wszystko pięknie mi chodzi.
Potwierdzenie zapisania się na subskrypcję, link potwierdzający w mailu, żadnych błędów.
Wszystkie wiadomości dodaje się w taki sam sposób, jak we wspomnianym freebocie. Różnica polega na tym, że letterman ma tylko jednego właściciela, natomiast darmowe konto na freebocie skutkuje tym, iż poza naszymi mailami, jego właściciel wysyła do naszych subskrybentów swoje wiadomości.

Link do strony (http://developer.joomla.org/sf/frs/do/viewRelease/projects.letterman/frs.letterman.letterman_1_2_4_rc1)

Może komuś przyda się ta informacja.

nieznamsie
04-04-2007, 12:24
Faktycznie instalacja Letterman 1.2.4 RC1 pomogła. Testowałem i działa poprawnie!