PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon Adana pod J 1.6



golec
16-03-2011, 14:41
Jest to mój pierwszy post, a zatem witam Państwa serdecznie.

Nigdy nie robiłem stron w html/css, a o dżumli słyszałem bardzo niewiele. Podjąłem się jednak "karkołomnego" zadania zrobienia strony mojego stowarzyszenia i osadzenia tego na jakimś serwerze.
Wybór padł na Joomle 1.6. Po małych bojach postawiłem wszystko na localhoście (XAMP), zainstalowałem darmową tamplatkę (Adana) i w międzyczasie instalowałem wszystko na próbnym serwerze:

http://www.grzegorz-olszak.org.pl/pte/

Nieszczęście przyszło kilka dni temu, gdy chciałem podmienić domyślny font templatki, na taki, co to wyświetla polskie znaki... No i okazało się, że główny plik css templatki jest zakodowany przez autorów. :((

Nie wiem jak podmienić-zamienić-wywalić (wszystko mi jedno!) ten cholerny domyślny font.

Jako dorosły, samodzielny chłopiec do wszystkiego z reguły dochodzę sam :). Trochę poczytałem, również na tym forum, zainstalowałem Firebuga (widzę te wpisy o "font-family"), ale zmienić nie mogę...).

Wypaliłem swój zapał i pomysły. Radźcie, ratujcie i nie pozwólcie aby ostatnie 2 tyg. nieprzespanych nocy poszło w piach!

Wiem, że artykuły mogę pisać dowolną czcionką - mi chodzi o menusy i domyślny font.

BTW. Koszmarnie ta strona wygląda IE (ja używam Foxa 3.6.15)

zwiastun
16-03-2011, 15:24
zależy jak zakodowane. Może base64? Poszukaj informacji, jak rozkodować w Sieci. Z tym, że .... najpierw dokładnie przeczytaj licencję szablonu

a_m
16-03-2011, 15:38
wpisz do template css

div, p, h1, h2, h3, a{
font-family: "Times New Roman", Times, serif!important;
}zmień po swojemu i ewentualnie uzupełnij

(wiem, że to tymczasowe rozwiązanie, ale póki co ...)
-------------
witaj @zwiastun

golec
17-03-2011, 12:14
Z tym, że .... najpierw dokładnie przeczytaj licencję szablonu

Tak, widziałem - dlatego sprawę edycji index.php zamykam. Zresztą, pewnie i tak bym tematu kodowania nie rozgryzł, nie mam takich ambicji...

a_m królu złoty!
Niemożliwe, że to było takie proste :)

Wielkie dzięki Panowie. Forum i solidarność działa jak należy. Pozdrawiam i zamykam temat definitywnie.