PDA

Zobacz pełną wersję : Tło menu.



bl1989
16-03-2011, 17:21
Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, że kompletnie nie znam się na php.
Zrobiłem sobie templatkę korzystając z jakiegoś kursu i mój problem jest następujący:
http://img851.imageshack.us/img851/360/skrinv.jpg
Jak widać lewe menu nie ma tła, natomiast formularz logowania ma. W index.php na lewej kolumnie mam:

<?php if (mosCountModules( "left" )) {mosLoadModules ( 'left',-3);} ?>
Dlaczego pod logowaniem jest tło, a pod menu nie działa? Proszę o w miarę łopatologiczną pomoc, bo kombinuję już kilka godzin i nic już chyba nie wymyślę.

Bazyl
16-03-2011, 17:51
Witaj,

Mamy już J! 1.6.1, a Ty na 1.0 walczysz. Po co?
Bez adresu strony nie da rady.

vereb
16-03-2011, 18:01
Witaj,
problem leży (na 99%) w pliku .css a nie php. Możliwe, że w module odpowiadającym za wyświetlanie menu nie masz zdefiniowanego (lub źle zdefiniowany) styl css.

bl1989
16-03-2011, 18:42
To 1.5 z włączoną spuścizną (bez tego templatka nie działała).

Witaj,
problem leży (na 99%) w pliku .css a nie php. Możliwe, że w module odpowiadającym za wyświetlanie menu nie masz zdefiniowanego (lub źle zdefiniowany) styl css.
A jak to zmienić? Przepraszam za głupie pytanie, ale mam coś zmienić w joomli czy w pliku css?
Tutaj fragment css-a dot. lewej kolumny:

div#kolumna_lewa{float:left; width:197px;}
div#kolumna_lewa img{border:0px;}
div#kolumna_lewa table{width:190px;}
div#kolumna_lewa div.module{width:197px; background:transparent url(../images/menu_lewe_srodek.png) left repeat-y; margin-bottom:10px;}
div#kolumna_lewa div.module div{width:197px; background:transparent url(../images/menu_lewe_gora.png) top left no-repeat;}
div#kolumna_lewa div.module div div{width:197px; background:transparent url(../images/menu_lewe_dol.png) bottom left no-repeat;}
div#kolumna_lewa div.module div div div{padding-left:10px; padding-bottom:10px; background:none;}

Bazyl
16-03-2011, 18:48
Może włącz ten moduł logowania!

bl1989
16-03-2011, 18:57
Włączyłem. Tak gwoli ścisłości powiem, że nie zamierzam z logowania korzystać. Chodzi mi tylko o menu.

vereb
16-03-2011, 20:00
Za wygląd środka odpowiadają:

div#srodek_gora{width:600px; height:45px; background-image:url(../images/srodek_gora.png);}
div#srodek_srodek{width:600px; background-image:url(../images/srodek_srodek.png);}
Tak samo musi być ustawione tło, ale żeby było to dobrze wyświetlane (rozumiem że chcesz aby pomarańczowa belka była rozciągnięta na cała szerokość strony) trzebaby przebudować templatkę. Musisz utworzyć div'a w którym będzie umieszczony div z modułem z menu witryny oraz div z body strony.

Ewentualnie spróbuj w tą część:

div#kolumna_lewa{float:left; width:197px;}

zamienić na

div#kolumna_lewa{float:left; width:197px; background-image:url(../images/srodek_gora.png) top left no-repeat;background-color:TU_KOLOR_TLA;}
Z doświadczenia wiem, że dopasowanie strony w css tak, żeby wyglądała jak chcemy to stworzenie całkiem nowej templatki (nawet z jakiejś juz gotowej). Jest wiele tutków na ten temat i wujek Google chętnie pomoże

bl1989
16-03-2011, 20:52
Przepraszam, chyba się źle zrozumieliśmy. Środka nie chcę już ruszać, stoi dobrze. Chodzi o wygląd menu - chciałbym, żeby wyglądało to tak:
http://img826.imageshack.us/img826/6073/skrini.jpg
Templatkę budowałem od początku z takim zamysłem, dlatego nie wiem, co da zbudowanie całkiem nowej. Nie znam się na tym, ale podejrzewałem, że to nie css, tylko coś trzeba przestawić w joomli, bo pod logowaniem, które jest mi zbędne, tło się wyświetla, a pod bocznym menu nie (taka dedukcja laika).

a_m
16-03-2011, 21:04
dedukcja laika może być poprawna formalnie, ale oparta na mylnych założeniach prowadzi do fałszywych wniosków;

na forum.joomla.pl pomagamy w rozwiązywaniu problemów; nie prowadzimy za rączkę w budowaniu stron;

nie zniechęcam do korzystania z forum ale temat zamykam

bl1989
17-03-2011, 14:11
Rozwiązanie:
W opcjach modułu z menu, w parametrach rozszerzonych, w polu "Przyrostek klas CSS modułu:" było wpisane "_menu". Wystarczyło to usunąć i wszystko działa jak powinno.

vereb
17-03-2011, 19:56
problem leży (na 99%) w pliku .css a nie php. Możliwe, że w module odpowiadającym za wyświetlanie menu nie masz zdefiniowanego (lub źle zdefiniowany) styl css.

Czyli w 1 poście miałeś odpowiedź, pozdrawiam