PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z 1.5 do 1.6 plus problem z Jomsocial.



Megatona
16-03-2011, 18:44
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Jestem małą, śliczną brunetką, która zna swoją wartość i wbrew wszystkim- wybrała życie przy komputerze i robieniu stron internetowych. Jestem samoukiem i połykam :P wszystkie nowinki techniczne w bardzo szybkim tempie. Czasami jednak zdarzają się takie momenty kiedy coś mnie przerasta i nie jestem sobie w stanie z tym poradzić.

To słowem wstępu.. a moje pytanie dotyczy.
Przerzuciłam mój portal dotyczący yogi, zdrowego trybu życia i innych takich ****relków na J1.6 i posypała mi się cała strona- było to spowodowane problemem z modułami JS. Poradziłam sobie, ale przy problemach postanowiłam zakupić legalną wersję JS [dotychczasowa była nullowana] i teraz pytanie do was.

Istnieje jakaś możliwość zaktualizowania znullowanej wersji do LEGALNEJ, aktualnej wersji? Dodam, że wariant który wybrałam to opcja profesjonalna.

Nie mam pojęcia czy azrul mają jakieś metody wykrywania takich procederów, ale wolałabym się zabezpieczyć. Wolę zbudować wszystko na nowym JS, ale z drugiej strony szkoda karmy, zdjęć i filmów użytkowników.

Samce.. co radzicie zdesperowanej?

Megatona
17-03-2011, 21:54
Podbijam!

PiotrWrona
17-03-2011, 22:09
Procedura instalacji jest taka mama w wersji legalnej jak i w wersji nielegalnej. Kilka plików pobieranych jest z internetu więc część danych o twojej stronie trafia do producenta jomsocial.


Radzę nie pisać na tym forum o użytkowaniu piratów. Bo tu przede wszystkim liczy się uczciwość. Jeśli kogoś nie stać na JS powinien użyć CB drumli lub BuddyPressu.

zwiastun
17-03-2011, 22:56
Ale nawróconym dajemy dobre rady. Choć, na wezwanie "Samce... co radzicie zdesperowanej, małej, ślicznej brunetce" to trochę trudno tak publicznie odpowiadać. :)

trzepiz
17-03-2011, 23:53
to trochę trudno tak publicznie odpowiadać.

@Zwiastun - czy ja dobrze odczytałem Twe intencje ? Jakiś kurs w 4 oczy proponujesz :):)

PeFik
18-03-2011, 09:11
Otwarcie ci powiem, że wersje nullowate JS na ogół poza jednym plikiem niczym się nie różnią od oryginału, pod warunkiem że nei grzebał tam żaden rosyjski albo turecki hacker, wtedy ??? może być kilka backdoorów, ale oczywiście zadajesz sobie sprawę z ryzyka instalując tego typu soft. Celowo pomijam kwestie prawne i uczciwości.

Co się tyczy aktualizacji JomSocial, na ogół wystarczy(ło) zainstalować nowszą wersję, pod warunkiem że nie były to duże skoki numerków. JomSocial 2.2 jest jeszcze w wersji RC, za to 2.0.6 - stabilny. Nie wiem jaką wersje masz/miałaś . Na ogół komponent sam się zaaktualizuje i wszystko zostanie tak jak było (dane), potem jeszcze aktualizacje modułów i pluginów, przy okazji ... wersja 2.2 dla J! 1.6 ma całkiem nowe pliki językowe.
Można także zaaktualizować same pliki, napisując , patrz sekcja "Na szybko" lewa kolumna na blogu: http://blog.elimu.pl/tag/jomsocial/ , a takze inne wpisy tematyczne.

p.s.
Pisanie, że jest się "śliczną brunetką" pachnie mi : albo socjotechniką, albo serwisem randkowym, i troszkę tutaj nie pasuje. Aczkowiek jak widać podziałało, hehe.:D

Megatona
18-03-2011, 10:22
Witam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Procedura instalacji jest taka mama w wersji legalnej jak i w wersji nielegalnej. Kilka plików pobieranych jest z internetu więc część danych o twojej stronie trafia do producenta jomsocial.W niektórych nullowanych wersjach, z tego co wiem- jedyne co ściągało z internetu to obrazek "JomSocial" przy końcowej części instalacji. To chyba nie powinno zbytnio zagrozić procesowi samej instalacji? Strona stoi już miesiącami na serwerze, więc oznacza to, że albo olewają całą sprawę, albo liczą- jak w moim przypadku, że użytkowniczka zakupi legalny sofft.

Ale nawróconym dajemy dobre rady. Choć, na wezwanie "Samce... co radzicie zdesperowanej, małej, ślicznej brunetce" to trochę trudno tak publicznie odpowiadać.Zwiastun paskudnik z Ciebie :) Wiem, że to ciężkie, ale czasami trzeba- poza tym jak instalowałam JS nie wiedziałam, że jest to proces nielegalny. Trafiłam kiedyś na francuską stronę z opisem i download'em tego komponentu- pomyślałam "oo jak super- będę mogła zrobić drugą naszą klasę". Dopiero później jak szukałam jakiś aktualizacji dowiedziałam się, że to nielegalne i zakupiłam wersje oryginalną.

I teraz odpowiedź, która wyjaśniła już wszystko- dziękuje PeFik

Pisanie, że jest się "śliczną brunetką" pachnie mi : albo socjotechniką, albo serwisem randkowym, i troszkę tutaj nie pasuje. Aczkowiek jak widać podziałało, hehe.Jestem po socjologii ;) Ale nie napisałam tego próbując czegokolwiek osiągnąć. Po prostu lubię różne dziwne rzeczy.. i chciałam rozbudzić wasze samcze umysły.

Pozdrawiam wszystkich :)

trzepiz
18-03-2011, 12:15
i chciałam rozbudzić wasze samcze umysły

to Kaaawy nam daj ... :)

Megatona
18-03-2011, 13:06
To już offtopic, ale bardzo proszę- zapraszam do siebie na kawę Douwe Egberts albo Lavazza, naprawdę smaczne.
A co dawania to mogę co najwyżej buziaka za pomoc :P

PeFik
18-03-2011, 20:43
A ja mogę co najwyżej zaprosić na kurs obsługi JomSocial via Skype (już jedną edycje mam za sobą), i wtedy mam pewność że nie dostanie mi się po uchu za podrywanie brunetek "na kawę" :p

Megatona
22-03-2011, 20:55
Witam!
Trochę mnie nie było, ale niestety ostatnio jestem zabiegana. Powiem Ci Pefik, że zaczytałam się w tego Twojego bloga- wiele wartościowych informacji można tam znaleźć. Co do kursu to uważam, że to świetny pomysł i jestem jak najbardziej za. Ostatnio zastanawiałam się nad JomSocial'em i interesuje mnie pewna kwestia. Jeśli ktoś jest w temacie może skusi się aby coś napisać. Istniałaby możliwość wyświetlenia dla zalogowanych użytkowników jedynie pozycji "video"- tak jak tutaj:
http://www.jomsocial.com/community/videos.html

1. Użytkownik jest zarejestrowany, zalogowany- nie ma dostępu do swojego profilu.
2. W menu głównym wyświetlona jest pozycja "video".
3. Po kliknięciu na "video" użytkownik ma dostęp do strony: http://www.jomsocial.com/community/videos.html
4. Po kliknięciu na odpowiedni film wyświetla się przykładowa strona z filmem, np: http://www.jomsocial.com/community/72064-david-auvray/videos/video/2535-Dieudonn%C3%A9%2C+association+des+racistes+anonyme s.html
5. Użytkownik nie ma dostępu do dalszej części jomsocial i nie widzi takich opcji jak: "dodaj do znajomych, fotografie, video, napisz wiadomość".

Chodzi mi głównie o miłe dla oka rozstawienie video-relacji, które dodawałabym sama:
http://www.jomsocial.com/community/videos.html

Chyba, że znacie jakiś inny komponent, który automatycznie by to załatwił?

W każdym razie gorąco pozdrawiam :*:)

PeFik
30-03-2011, 08:12
Co do video, to trzeba by rozważyć jedną kwestię:
a) czy przerabiać to co jest
b) czy wybrać inny komponent do obsługi filmów, który współpracuje /lub pośrednio współpracuje/ z JomSocial

do ew. zmian posłużą ci pliki szablonu, w których można różne sztuczki robić , czyli wycinać fragmenty, zmieniać uprawnienia dostępu etc.