PDA

Zobacz pełną wersję : Kopiowanie nie powiodło się - ALE DZIAŁA



mastek
16-03-2011, 23:00
Witam,
Zainstalowałem spolszczenie, potem zainstalowałem spolszczenie tinymce - i teraz:
- tłumaczenie jest chyba ok bo mam po polsku stronę i admin (miałem taki sam błąd)
- ale tinymce już mi nie działa, tzn wchodzę w artykuł i już nie mogę go zapisać ani zamknąć
Macie może na to jakąś rade.
Prawa do katalogów mam 777.

Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8122f4ef015/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js do /srv/www/www/www_new/media/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js
Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8122f4ef015/TinyMCE_pl-PL.xml do /srv/www/www/www_new/administrator/manifests/files/TinyMCE_pl-PL.xml
Instalacja plików: Nie można skopiować pliku konfigurującego instalację.


EDIT: jak zmienię Automatyczny wybór języka na NIE to tinymce działa prawidłowo ale po angielsku.

zwiastun
16-03-2011, 23:48
bo pewno nie wpisałeś kodu języka pl

mastek
17-03-2011, 00:12
Zrobiłem wszystko tak jak napisane jest tutaj -> Instalacje Pakietu Językowego Joomla 1.6 (http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_zainstalowa%C4%87_pakiet_j%C4%99zykowy_w_Jooml a_1.6)

zwiastun
17-03-2011, 00:28
Ten artykuł dotyczy instalacji języka polskiego dla Joomla, a Ty piszesz o niedziałającym języku polskim w edytorze Tin=yMCE

mastek
17-03-2011, 00:44
ok, zmieniłem z en na pl i tak samo nie działa;



- tłumaczenie jest chyba ok bo mam po polsku stronę i admin (miałem taki sam błąd)


ale w tłumaczeniu mam ten sam błąd i nie wiem dlaczego, boję się instalować jakiekolwiek dodatki teraz

zwiastun
17-03-2011, 00:57
Nie rozumiem. Działanie TinyMCE nie zależy od tego, czy masz zainsatalowany /ustawiony język edytora. Dla edytora tzreba zainstalowac odrębny pakiet językowy

mastek
17-03-2011, 01:10
Dobra:
1. Zainstalowałem pakiet językowy do joomli 1.6
- wyskoczył mi błąd:
"Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8122f4ef015/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js do /srv/www/www/www_new/media/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js
Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8122f4ef015/TinyMCE_pl-PL.xml do /srv/www/www/www_new/administrator/manifests/files/TinyMCE_pl-PL.xml
Instalacja plików: Nie można skopiować pliku konfigurującego instalację."

tylko z treścią dotyczącą pakietu językowego joomla a nie z tinyMCE, ale nie mam jej bo jej nie skopiowałem, wyglądała prawie identycznie

2. Sprawdziłem i stronę mam po polsku, admina również (i tu mam zonka, dlaczego jak mam jakieś błędy)
3. Instaluje pakiet językowy do edytora i wyskakuje mi błąd:
"Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8122f4ef015/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js do /srv/www/www/www_new/media/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js
Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8122f4ef015/TinyMCE_pl-PL.xml do /srv/www/www/www_new/administrator/manifests/files/TinyMCE_pl-PL.xml
Instalacja plików: Nie można skopiować pliku konfigurującego instalację."
4. Sprawdzam i jak piszę wyżej tinyMCE mi nie działa jak ustawię z EN na PL i automatyczny wybor języka

zwiastun
17-03-2011, 01:35
może rano to zrozumiem, bo teraz dalej nie rozumiem.

mastek
25-03-2011, 17:18
Ok powrót do tematu :)
1. Instaluje pakiet językowy
2. Wyskakuje taki komunikat



Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8cb181920e2/pl-PL.install.xml do /srv/www/www/www_new/administrator/manifests/packages/pl-PL.install.xml
JLIB_INSTALLER_ABORT_PACK_INSTALLER_COPY_SETUP


3. Pakiet językowy działa na froncie i adminie
4. Instaluje pakiet językowy do edytora TinyMCE i wyskakuje taki komunikat

Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8122f4ef015/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js do /srv/www/www/www_new/media/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js
Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/install_4d8122f4ef015/TinyMCE_pl-PL.xml do /srv/www/www/www_new/administrator/manifests/files/TinyMCE_pl-PL.xml
Instalacja plików: Nie można skopiować pliku konfigurującego instalację.
5. Widzę że dodatek zainstalowany więc po uruchomieniu edytora po polsku nie mogę zapisywać, ani wychodzić z artykułów i dodatkowo w artykule nie mam żadnego edytora.
6. Jak zmienię na angielski to wszystko jest OK
7. Chciałbym rozwiązać ten problem z instalacjami dodatków przed instalowaniem kolejnych np. do backupów.

mjmartino
26-03-2011, 10:11
wrzuć spolszczenie ręcznie i sprawdź.. może źle paczka stworzona z językiem pl dla tinymce

mastek
01-04-2011, 12:00
Ręcznie zdziałało



wrzuć spolszczenie ręcznie i sprawdź.. może źle paczka stworzona z językiem pl dla tinymce


ale:
Instalacja z katalogu: /srv/www/www/www_new/tmp/tinymce/

Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/tinymce/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js do /srv/www/www/www_new/media/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/langs/pl.js
Kopiowanie nie powiodło się
JInstaller: :Instalacja: Nie można skopiować pliku /srv/www/www/www_new/tmp/tinymce/TinyMCE_pl-PL.xml do /srv/www/www/www_new/administrator/manifests/files/TinyMCE_pl-PL.xml
Instalacja plików: Nie można skopiować pliku konfigurującego instalację.


Gratulujemy pomyślnej instalacji pakietu językowego edytora TinyMCE 3.3.9.3 w Joomla 1.6

Jeśli używasz innych języków niż angielski i polski, pamiętaj, aby zainstalować wszystkie pakiety językowe, zanim w konfiguracji TinyMCE ustawisz na 'Tak' opcję 'Automatyczny wybór języka'.:
Aby korzystać z tłumaczeń edytora TinyMCE:

Wybierz z menu zaplecza Rozszerzenia &rart; Dodatki
Odszukaj Edytor - TinyMCE (http://10.2.6.10/www_new/administrator/index.php?option=com_plugins&view=plugins&filter_search=Edytor%20-%20TinyMCE)
Przejdź do sekcji Opcje podstawowe
Tryb pracy :: Rozszerzony (opcjonalnie -- jeśli chcesz korzystać z pełnej funkcjonalności TinyMCE)
Ustaw Automatyczny wybór języka :: Tak

Zauważone usterki i błędy prosimy zgłaszać na forum polskiej społeczności Joomla! w dziale Tłumaczenia (http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?35-T%C5%82umaczenia)


Ciągle nie wiem dlaczego mam takie komunikaty ?
Dojdzie do momentów instalowania komponentów backupu i nie wiem czy w 100% będą działać prawidłowo.

gac
06-08-2011, 13:18
właśnie przerobiłem ten sam problem - instalator wrzucił mi wszystkie pliki oprócz tych które mają się znaleźć w katalogi editors.
Problem został rozwiązany poprzez:


aktualizację z wykorzystaniem instalatora (wtedy widoczny jest komunikat o tym że "nie można skopiować pliku" a pod spodem widoczny kolejny komunikat:"instalacja zakończona poprawnie" ....czy coś w tym guście)
ręczne przesłanie niezbędnych plików do katalogu media/editors/tinymce (z rozpakowanej paczki aktualizacji - katalog tinymce)
zmiana parametrów edytora: Automatyczny wybór języka: tak; Kod języka pl

hula i buczy