PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolowany dostęp do ukrytej treści



Mateluta
17-03-2011, 10:13
Witam Was, drodzy forumowicze! Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii. Otóż tak: stworzyłem sobie plik PDF - zaawansowany formularz. Chciałbym, aby dostęp do niego był płatny na zasadzie - płacisz x zł i dostajesz np. 100 logowań. Zrobiłem tak, że klient wypełnia formularz HTML, klika "Generuj" i otwiera się w przeglądarce wygenerowany dokument PDF gotowy do wydruku. Pytanie do Was - jak to rozwiązać za pomocą Joomli? Są jakieś moduły kontrolujące liczbę logowań użytkownika? Użytkowników, którym będę musiał wygenerować login i hasło będzie min. 100. Druga sprawa - będę musiał używać swojego kodu PHP (w tym celu przyda się np. Sourcerer, tyle, że płatny do zastosowań komercyjnych)... Jak Wy - starzy wyjadacze - poradzilibyście sobie z takim problemem? Czy można to jakoś fajnie zrobić w Joomli? Co do Joomli to nie jestem żółtodziobem, ale cenię sobie Wasze zdanie na ten temat - podobnych rzeczy w Joomli! akurat jeszcze nie miałem przyjemności robić. Pozdrawiam serdecznie

PeFik
17-03-2011, 11:19
Nie spotkałem się z rozszerzeniem, które by liczyło ilość zalogowań, ale znam takie które umożliwia zrobienie płatnych treści (dostęp po zapłaceniu) i chyba w tym kierunku bym poszedł.
Poza tym z tego co pamiętam część platform sklepowych np. VM umożliwia zakup plików, i możliwość pobrania xx razy czy jakoś tak.

Mateluta
17-03-2011, 11:48
Nie spotkałem się z rozszerzeniem, które by liczyło ilość zalogowań, ale znam takie które umożliwia zrobienie płatnych treści (dostęp po zapłaceniu) i chyba w tym kierunku bym poszedł.
Poza tym z tego co pamiętam część platform sklepowych np. VM umożliwia zakup plików, i możliwość pobrania xx razy czy jakoś tak.

Hej! Hmm, troche to komplikuje mi sytuację... W moim przypadku raczej musi być płatność na zasadzie liczby logowań - chcę uniknąć problemu dystrybucji hasła. Jeśli klient będzie płacił za liczbę logowań, mniej chętnie będzie się swoim opłaconym dostępem dzielił. Po Twojej wypowiedzi PeFik zastanawiam się nad tym czy w ogóle zrezygnować z Joomli i samemu napisać stosowny kod PHP - nie wiem czy podołam grzebaniu w kodzie Joomla... A może zastosować moduł wrzucający własny kod PHP i za pomocą swojego kodu PHP spróbować dostosować Joomlę! do moich potrzeb? Czy nie będzie to zbyt trudne przedsięwzięcie? POzdrawiam