PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie witryny na jednym hostingu, problem php



skrzypol
17-03-2011, 11:51
Witam!

Odkryłem ostatnio u siebie niezbyt przyjemny problem. Na swoim hostingu (nazwijmy dla uproszczenia "H") zainstalowałem dość dawno temu Joomlę 1.5.x i podpiąłem pod to domenę "A". Jakiś czas później potrzebowałem stworzyć drugą witrynę w joomli nie kasując poprzedniej, więc utowrzyłem na H katalog public_html2, tam zainstalowałem drugą joomlę, w osobnej bazie mysql, i podpiąłem pod to domenę "B". No wi super, wszystko działa, śmiga, bez problemu. Prawie.

Po jakimś czasie zauważyłem, że witryna pod domeną A działa o niebo szybciej niż witryna pod domeną B. Szukając przyczyny okazało się, że witryna A działa na ph 5.0.x a witryna B na php 4.5.x bodajże. Podejrzewam, że to główna przyczyna z powodu której strona B "zamula".

I teraz pytanie co z tym zrobić? Zmienić php 4 na php 5 ? Jeśli tak, to w jaki sposób? Jakie komplikacje/problemy mogą przy tym wystąpić?

Z góry dziękuję za pomoc

radvanced
19-03-2011, 11:22
W panelu administracyjnym H zmień ustawienia wersji PHP dla konta B i zobacz efekty!
Twórcy PHP dbają o kompatybilność wstecz, to znaczy ze jeśli strona działa pod php4 to pod php5 tez bedzie. Odwrotnie już niekoniecznie.
Jeśli Twoja druga joomla to tez wersja 1.5.. to nie bedzie kłopotów

skrzypol
19-03-2011, 11:42
brzmi nieźle, tylko gdzie w cpanelu zmienić takie ustawienie? provider hostingu z radością powiadomił mnie, że tylko witryny umieszczone bezpośrednio lub w podkatalogach public_htm mogą korzystać z php5 i że jedyne wyjście to przenieść tam witrynę... już nie mam pomysłu :(

tomaszek83
19-03-2011, 12:07
w katalogu public_html stwórz dwa katalogi na witrynę A i B i odpowiednio przekieruj domeny na katalog A i B. Ot cała filozofia:)

skrzypol
19-03-2011, 15:04
tak podejrzewałem, że to by rozwiązało sprawę, ale wiąże się to w tej chwili z przenoszeniem minimum jednej z witryn (a i drugą wypadało by nie bezpośrednio w public_htm tylko w jakis podfolder, bo inaczej to bałągan się zrobi). Pytanie, czy można tego uniknąć, tj. wymusić jakoś na providerze, aby witryna w katalogu public_html2 też korzystała z php5 i już, po problemie i bez przenoszenia?

tomaszek83
19-03-2011, 16:04
jak masz taką moc przekonywania to możesz wymusić to na providerze. Ale jak dla mnie metoda utworzenia w public_html dwóch katalogów i tam umieszczenie stron to nie jest jakaś mega trudna i niewykonalna praca. W zależności od ilości plików to od kilkudziesięciu minut do 2 godzin. Przestawienie w cPanelu to też raczej kilka kliknięć.