PDA

Zobacz pełną wersję : Plik robots.txt a słowa kluczowe - pozycjonowanie



Skorpionik81
17-03-2011, 12:58
Witam wszystkich. Byłem tu ostatnio z problemem polegającym na wadliwych linkach ale teraz mam inną zagwozdkę. Moja strona ma ogólnie bardzo kiepski ranking w googlach. A oto ona www.adextra.pl (http://www.adextra.pl)

Meta znaczniki:


<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="keywords" content="magazyny wynajem Piaseczno, biura wynajem Piaseczno, place składowe wynajem Piaseczno, hale wynajem Piaseczno, wynajem magazynów Piaseczno, wynajem biur Piaseczno, wynajem placów Piaseczno, wynajem parkingów Piaseczno, wynajem powierzchni Piaseczno, magazyny Piaseczno, biura Piaseczno, place Piaseczno, parkingi Piaseczno, biuro Piaseczno, magazyn Piaseczno, plac Piaseczno, parking Piaseczno, nieruchomości komercyjne Piaseczno, magazyny Piaseczno, biura Piaseczno, place Piaseczno, parkingi Piaseczno, wynajem Piaseczno, okolice Warszawy, biuro do wynajęcia Piaseczno, magazyn do wynajęcia Piaseczno, parking do wynajęcia Piaseczno, plac do wynajęcia Piaseczno" />A plik robots.txt:


User-agent: *
Disallow: /administrator/
Disallow: /cache/
Disallow: /components/
Disallow: /images/
Disallow: /includes/
Disallow: /installation/
Disallow: /language/
Disallow: /libraries/
Disallow: /media/
Disallow: /modules/
Disallow: /plugins/
Disallow: /templates/
Disallow: /tmp/
Disallow: /xmlrpc/I teraz pytanko. Czy skupić się na semantyce kodu strony, czy ilość słów kluczowych nie jest za duża i czy zapis meta-name "robots" w połączeniu zapisów pliku w "robots.txt" jest ok czy nie szurnąć opisów z robots w diabły a szczególnie zapisu Disallow /images/ - bo tam są przecież nazwy galerii ze słowami kluczowymi (jak w każdej galerii zdjęć)

I tak wogóle - sugerować się tym? - http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/710/65/

zwiastun
17-03-2011, 14:35
1. Słów kluczowych można nawsadzać bez liku i bez sensu. Pominąwszy, że nie odgrywają aż takiej roli, jak by się mogło wydawać, a niekiedy żadnej, to słowa kluczowe powinny się pojawiać w treści strony (strony, a nie całej witryny), którą opisują.
2. Znawcy uważają, że wpis dotyczący katalogu /images z pliku robots.txt warto usunąć. Tego nie wiem (i nie wiem, czy ktoś na pewno wie, poza manipulatorami Google). W każdym bądź razie nazwy galerii wraz ze słowami kluczowymi , to chyba są na stronach witryny, a nie w katalogach /images na serwerze.
3. Co znaczy pytanie, czy sugerować się wskazówkami w przywołanym artykule, wybacz, nie rozumiem. Nie musisz się niczym sugerować.

Skorpionik81
18-03-2011, 07:54
3. Co znaczy pytanie, czy sugerować się wskazówkami w przywołanym artykule, wybacz, nie rozumiem. Nie musisz się niczym sugerować.

Chodziło mi o to czy te wskazówki stamtąd jakoś konkretniej wpływają na page rank

zwiastun
18-03-2011, 15:12
Jakoś konkretniej? A co przez to rozumiesz? Zadajesz dziwne i raczej niestosowne pytanie. Jak sądzisz, po kie licho te wskazówki zostały napisane?

GOGOKOM
18-03-2011, 23:33
Plik robots.txt a słowa kluczowe - nie widzę żadnego związku
plik robots.txt wpuszcza/nie wpuszcza roboty sieciowe na stronę - jak chcesz wpuść go wszędzie efekt będzie piorunujący dla witryny - najlepiej zostaw go w spokoju ten który otrzymałeś z instalką joomla jest OK!
Słowa kluczowe które podałeś w 1 poście - są ...... warte! Zwiastun delikatnie ujął to w pkt. 1 pierwszego swojego postu w wątku.

<meta name="robots" content="index, follow" /> jest OK!
Robots
Znacznik META typu Robots umożliwia sterowanie programem wyszukiwarki indeksującym strony WWW. Znacznik może zawierać następujące dyrektywy oddzielane przecinkami:


INDEX - strona powinna zostać zindeksowana,
FOLLOW - program wyszukiwarki powinien podążać za odsyłaczami znajdującymi się na stronie,
NOINDEX - strona nie powinna zostać zindeksowana,
NOFOLLOW - program wyszukiwarki nie powinien podążać za odsyłaczami znajdującymi się na stronie,
ALL - jest równoznaczne dyrektowom INDEX i FOLLOW,
NONE - jest równoznaczne dyrektowom NOINDEX i NOFOLLOW

Poczytaj http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769&hl=pl

Jeśli chcesz szybko wypozycjonować stronę to lepiej zapłać specjaliście bo poziom twojej wiedzy o pozycjonowaniu jest odzwierciedleniem pozycji twojej strony u wuja G.
Co do artykułu to jakbyś chociaż z niego skorzystał to twoje słowa kluczowe by wyglądały inaczej, nie potwierdzam że wszystko co w nim jest napisane jest bezwzględną prawdą - są strony które nie stosują się do zasad opisanych w artykule i są w pierwszej dziesiątce u wuja G.

Skorpionik81
23-03-2011, 14:51
Jakoś konkretniej? A co przez to rozumiesz? Zadajesz dziwne i raczej niestosowne pytanie. Jak sądzisz, po kie licho te wskazówki zostały napisane? Wiesz domyślam się że nie po to żeby tak ładnie wyglądało - miałem na myśli czy stosowaliście je na swoich stronach i czy efekt był potem widoczny - to wszystko, chyba nie jest to jakieś wstydliwe pytanie biorąc pod uwagę że ten poradnik jest dostępny dla wszystkich a konkurencją dla siebie nie jesteśmy, tylko wszyscy korzystamy z tego samego programu do ich tworzenia.
Szczególnie że z tematem pozycjonowania to wogóle jest masa róznych informacji na necie i niewiadomo tak naprawdę co jest wartościowe (w końcu są tacy co zarabiają na tym i to konkretnie), a poprawiać stronę w rankingach i praca nad nią metoda prób i błędów trwać może nawet miesiącami (a ja tez nie mam pełnej swobody w operowaniu stroną bo nie jest moja i ze wszystkiego muszę się potem firmie spowiadać wiec wolałbym unikać działań które by nic nie dały a tym bardziej tego co by zaszkodziło) A wypozycjonowanie strony przez specjalistów i jej utrzymanie jest z tego co widziałem po ofertach cholernie drogie.

Dobra dzięki za rady, zgłębie sobie to i się z tym pomocuję jeszcze

GOGOKOM
29-03-2011, 11:20
A wypozycjonowanie strony przez specjalistów i jej utrzymanie jest z tego co widziałem po ofertach cholernie drogie.
Skoro jest to strona firmowa to jakiś budżet na promocję to chyba ma, a czy koszy około 100 zł miesięcznie jest dużą kwotą za efekt pierwszej 10 u wuja G to już kwestia dyskusyjna.

Podał byś chociaż adres to może ktoś za free podpowiedział by coś konkretnego.

Skorpionik81
01-04-2011, 16:52
Dorzuciłem kilka dni temu adres do 1 posta na samej górze

GOGOKOM
04-04-2011, 12:42
Podałem ci link do rozwiązania twoich problemów ale widzę że nadal z niego nie skorzystałeś więc jak mam ci pomóc - za rękę krok po kroku to już wykracza poza drobną pomoc.

Ale widzę że firmę stać na pozycjonera nawet na etat jak zdecydujesz się zlecić to daj znać:).