PDA

Zobacz pełną wersję : Fantastico "nabrudził"



DamaPik
17-03-2011, 19:19
Postanowiłam przetestować na eHost serwer. Skorzystałam z uproszczonej instalacji Joomla! przez instalator Fantastico. Niestety po instalacji na głównej stronie zamiast przykładowej stronki Joomla!,nadal pokazywał się "ekran powitalny" eHosta. Zgodnie z informacją skasowałam plik index.html. To był chyba błąd. Mimo kasacji tego pliku, włączając stronę nadal pokazywał się ekran powitalny eHost. Postanowiłam odinstalować Joomle!. Baza MySql została usunięta, niestety podstawowe katalogi Joomla zostały w katalogu public_html - nie można ich usunąć ani otworzyć. Postanowiłam spróbować jeszcze raz zainstalować
Joomla! - tym razem ręcznie przez FTP,a nie korzystając z Fantastico. W tym celu przekopiowałam brakujące pliki uprzednio skasowane z katalogu public_html. Niestety po przejściu na stronę instalator nie odpala i pokazuje się błąd:

Warning: require_once(/home/users/joolka/public_html/includes/defines.php)
[function.require-once]: failed to open stream: Permission denied in
/home/users/joolka/public_html/index.php on line 21

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required
'/home/users/joolka/public_html/includes/defines.php'
(include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in
/home/users/joolka/public_html/index.php on line 21

Można jakoś wyczyścić folder public_html tak żeby zacząc wszystko od początku ? Bardzo proszę o pomoc

loocek
17-03-2011, 20:00
Można :)
Wystarczy przez FTP'a tak jak kopiowałaś brakujące pliki, tak samo usunąć wszystko co tam jest, a następnie skopiować wszystko od nowa.

DamaPik
17-03-2011, 20:03
Można :)
Wystarczy przez FTP'a tak jak kopiowałaś brakujące pliki, tak samo usunąć wszystko co tam jest, a następnie skopiować wszystko od nowa.
Gdyby to było takie łatwe i proste nie zakladałabym tematu. Problem w tym,że NIE DA SIĘ usunąć tych katalogów. Napisałam to dokładnie w poście powyżej.

loocek
17-03-2011, 20:15
A w CPanelu próbowałaś??
Albo spróbuj nadpisać wszystkie pliki

tomaszek83
17-03-2011, 20:24
Zakładam że skrypt utworzył katalogi z prawami tzw. WWW czyli możesz je usunąć z poziomu WWW ale już z poziomu FTP tego nie zrobisz. Nadpisanie też nic nie da. Bo z poziomu FTP-a pewnie nic nie zrobisz. Zero praw. Kiepskie hostingi mają to do siebie. Możesz próbować tak jak mówił @loocek z poziomu CPanelu lub też poszukać jakiegoś skryptu usuwającego katalogi i pliki, wrzucić go za pomocą FTP-a na serwer, wywołać z poziomu WWW i skasować co masz skasować. Kiedyś na jakimś kiepskim hostingu przerabiałem podobny temat. Ewentualnie pozostaje jeszcze interwencja u admina hostingu.