PDA

Zobacz pełną wersję : okienko search na pasku menu



mlyngraf
18-03-2011, 16:58
Witam ponownie.
Mam jeszcze jedno pytanie związane ze stroną www.freshtrade.pl
Mianowicie chciałbym ustawić okienko "szukaj" na górnym pasku menu po prawej stronie (tam gdzie jest na nie akurat miejsce ). Za każdym razem kiedy umieszczam okienko na pasku, znika pod nim. Czy można je wysunąć na wierzch, przed grafikę górnego menu?

pozdrawiam :up:

tomaszek83
18-03-2011, 18:34
można, podpowiedź poczytaj o parametrze z-index:) i wstaw w odpowiednie miejsce

mlyngraf
18-03-2011, 19:49
Przeczytałem na temat z-index, dzięki. Teraz mój problem polega na tym, że mam w szablonie tyle plików css że nie bardzo wiem w które miejsce wsadzić z-index. Miałem 4 typy, ale okienko się nie ruszyło, więc proszę o kolejną podpowiedź :) Czy przez Firebuga da się zlokalizować odpowiedni plik?

tomaszek83
18-03-2011, 20:14
tak oczywiście. Firebug+Firefox i na pewno sobie poradzisz;)

nikszal
19-03-2011, 12:53
Przeczytałem na temat z-index, dzięki. Teraz mój problem polega na tym, że mam w szablonie tyle plików css że nie bardzo wiem w które miejsce wsadzić z-index.

A jednak już coś wiesz o plikach, bo zmieniłeś stopkę szablonu umieszczając w niej dwa nazwiska (projekt: Piotr Młynarczyk I wersja angielska: Jakub Cholewka), choć bez wykupionej za 35$ opcji usunięcia praw autorskich licencja zabrania modyfikowania copyright. Przypisujesz sobie na własność szablon. o budowie którego nie masz zielonego pojęcia.



Miałem 4 typy, ale okienko się nie ruszyło, więc proszę o kolejną podpowiedź :) Czy przez Firebuga da się zlokalizować odpowiedni plik?

Najprostsza odpowiedź - da się zlokalizować odpowiedni plik, ale bez podstawowych znajomości html i css nie "przestawisz" modułu search na pasek menu.

mlyngraf
19-03-2011, 16:13
Masz racje. Przyznam się, że świadomość, że Joomla jest wolnym oprogramowaniem pozwala myśleć że wszystko co z nią związane też jest za free i nie myśli się o licencji. Stopkę poprawiłem.