PDA

Zobacz pełną wersję : Pliki wgrywane przez joomle, nie mają przydzielonego właściciela.



Fred
23-10-2006, 18:29
Mam dosyć poważny problemik, ktory wystepuje zarówno na golej joomli 1.0.11 i joomliPE opartej na 1.0.11. Obie swieżo instalowane, narazie bez zadnych zmian.
Polega on na tym, że wszystkie pliki i katalogi tworzone przez skrypt już po instalacji, mają nie kompletne prawa (na serwerze livenet'u) lub ustawione TYLKO DO ODCZYTU (serwer lokalny - krasnal 2.7 + win XP HOME).

Nie kompletnosc praw na serwerze polega na tym, ze pliki/katalogi nie maja przydzielonego wlasciciela pliku i nic nie mozna z nimi zrobic przez FTP. Dotyczy to zarowno plikow/katalogow instalowanych dodatkow, jak i plikow/katalogow wgrywanych np. poprzez zarzadzanie plikami z edytora JCE, czy fotki wgrywane do Zoom Galery.

Skrypt jest serwerze nr 2 livenetu.


O ile ustawienie TYLKO DO ODCZYTU na serwerze lokalnym nie przeszkadza, bo moge dowolnie modyfikowac pliki, o tyle to co sie dzieje na serwerze livenetu powaznie utrudnia prace, bo nie mozna np. wgrac pliku z poprawka.

Kombinowalem, z ustawianiem praw dostepu w "konfiguracji witryny->serwer", ale to nic nie daje.
Administrator serwera twierdzi, że to tylko i wyłacznie wina joomli, wiec co by z tym można w takim wypadku zrobic ?

Dylek
23-10-2006, 21:02
A admin nie moze Ci ustawic chown na Twoj katalog (rekursywnie) na Twoj login? Tylko ze na dwoje babka wrozyla - mozesz pozniej spotkac sie z klopotem zapisu z poziomu Joomli.

Fred
24-10-2006, 00:41
A jakieś inne rozwiązanie, bo sam piszesz, że gwarancji poprawnego działania nie ma, bo teraz jak by się udalo wziąć admina w obroty, zrobil by tak jak piszesz i coś by padlo (tfu tfu tfu), to było by troszke zgrzytów.

laminat2
25-10-2006, 10:26
Miałem ten sam problem i jest to denerwujące jak się joomla zainstalowała a ja już nie mogłem jej z ftp np. skasować.

TEraz robie to innym sposobem.
Instaluje wszystko na własnym kompie a poźniej wszystko przenosze przez ftp na serwer włąsciwy i wszystko gra i mam wszelkie prawa do plików.

pozdr.
Laminat2