PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie litery w migracji



AniaMuzyka
19-03-2011, 11:06
Witam!
Czaiłam się z migracją, przeczytałam ze zrozumieniem artykuł i wykonałam z sukcesem. Oczywiście w katalogi próbnym. Niestety nie mam polskich liter. Czy da się przeprowadzić migrację, aby nie trzeba było poprawiać literek, bo mam dużo artykułów. Jest i tak sporo roboty, bo miałam gallery i muszę to zmienić w każdym artykule. Czy ma ktoś jakiś pomysł, aby minimalizować dłubanie.
Pozdro

zwiastun
19-03-2011, 11:52
Prawdopodobnie nie powiodło się dlatego, że stara baza była kodowana w ISO...., a nowa jest kodowana w UTF. Ale trudno coś wiecej na podstawie Twych informacji przypuszczać.

AniaMuzyka
19-03-2011, 12:00
Dzięki za zainteresowanie. Tak, stara baza jest na utf8_general_ci

---------- Post dodany o 12:00 ---------- Poprzedni post był o 11:57 ----------

Znalazłam już podobne tematy, ale nie potrafię z tego skorzystać. Faktem jest jednak, że przy zmianie templatki problem się nieco zmniejszył, ale nadal mam sporo krzaczków.

tomaszek83
19-03-2011, 12:01
a jak masz w bazie? czy tam też brakuje polskich znaków?

AniaMuzyka
19-03-2011, 12:06
No właśnie w bazie nie mam polskich liter! Hm...

tomaszek83
19-03-2011, 12:32
hmm... czyli @zwiastun w ciemno Ci zdiagnozował. A czy w trakcie migracji nie masz możliwości zaznaczenia jakie kodowanie ma mieć baza docelowa.

AniaMuzyka
19-03-2011, 15:54
NO tak czyli ucz się kobieto dalej, szukaj, ćwicz i myśl, myśl, myśl ... jak na Kubusia Puchatka przystało. :)

---------- Post dodany o 15:54 ---------- Poprzedni post był o 12:35 ----------

Witam!
No właściwie to źle obejrzałam moje bazy danych. Stara baza danych z przedrostkiem jos_ ma polskie litery i jest latin2_general_ci dopiero w nowej bazie danych jest utf8_general_ci i bos_ nie mam polskich liter. Będę migrować stronę ponownie, po prostu dla wprawy i ćwiczenia. Czy ktoś mi może coś doradzić, aby się nie wykrzaczyło. Tabela migratora jest utf8 i tebele bak są utf8. Może wstępnie usunąć stary bos_ ?

Gall Anonim
19-03-2011, 16:43
Ustaw w nowej bazie latin2_general przed migracją.
Pytanko, jak Robiłaś migrację
może tak np mtwMigrator?
Pzdr

AniaMuzyka
19-03-2011, 16:55
Dzięki, będę próbować. Trochę to potrwa. :)

Gall Anonim
19-03-2011, 17:02
Dzięki, będę próbować. Trochę to potrwa. :)
Próbuj, próbuj ostatnio robiłem migrację z 1 na 1.5 witrynki która miała ponad 1 GB na katalogu i 120 MB na bazie, i użyłem mtwMigrator (który nomen, omen wskazał mi czas jakiś temu Zwiastun), no i migrując poszczególne elementy bazy oddzielnie do witryny na której wcześniej zainstalowałem odpowiedniki - no i poszło czartostwo :)
Pzdr

AniaMuzyka
19-03-2011, 19:43
Już dzisiaj nic nie robię. Wykonałam kolejne migracje z tym samym skutkiem, oczywiście wykorzystując rady. Przed migracją zmieniłam w bazie na latin2. Tylko z mtwMigratorem się nie "dogadałam". Znalazłam wersję, która zainstalowała się z sukcesem, ale nigdzie jej nie było. Użyłam więc migratora proponowanego na stronie Joomla Wiki. Chyba się poddam i będę poprawiać ręcznie.

Gall Anonim
19-03-2011, 21:41
No to Masz tutaj mtwMigrator (http://www.matware.com.ar/downloads/joomla/mtwmigrator/mtwmigrator-v0-2-1.html)w wersji o której pisałem.
Pzdr

Jola
19-03-2011, 23:27
Witam,
chyba muszę się wtrącić.
Baza dla Joomla 1.5 musi mieć kodowanie i metodę porównywania napisów ustawioną na utf8.
Bez żadnych wyjątków.
Nie znam wymienionych migratorów i zasady ich działania.
Pewnie tworzą jakiś plik, który jest wykorzystywany do przenoszenia bazy danych.
Jeśli poprzednia baza była kodowana w latin2 to dane w pliku tak zostały zakodowane.
Należy odszukać taki plik i przekonwertować (zapisać w kodowaniu utf-8).
Taka jest moja teoria.

AniaMuzyka
26-03-2011, 19:36
Witam po wielu próbach w różny sposób nieudanych. Problemem były pliki które miały rozszerzenie *.php.txt. Hm .... Ale ten problem nie był problemem, ponieważ nadal migracje udane są tylko bez polskich liter. Baza danych jest Latin2, w bazie danych nowe tabele też nie maja polskich liter. Chyba na tym zostanę.

---------- Post dodany o 19:36 ---------- Poprzedni post był o 12:31 ----------

Witam!
Zakończę ten wątek, aby ktoś kto ma taki problem dowiedział się w czym był problem. Drobiazg zamiast wskazać ISO-8859-2 podawałam ISO-8859-1 w ostatnim kroku.
powodzenia dla wszystkich, którzy migrują.
Anna