PDA

Zobacz pełną wersję : błędy w kodzie



Maciek1988
20-03-2011, 00:34
witam,

zainstalowałem dopiero joomle 1.6. Jak waliduję szablon to jest ok, zgodny ze standardami, ale jak dodam artykuł (korzystając z funkcji more i z dodanym zdjęciem) to po walidacji wykazuje mi imponującą listę błędów. Czy ktoś wie jak to naprawić? Mam każdy pojdenyczy błąd poprawiać w kodzie?

moje
20-03-2011, 00:44
A jesteś stuprocentowo pewny, że poprawnie dodajesz artykuł?

Podaj link do strony.

Maciek1988
20-03-2011, 00:57
http://sniegorski.drl.pl/joomla16/index.php/pl/ no robię wszystko, że tak powiem normalnie. Dodaję artykuł, pierwszą część zaznaczam jako header 3 albo 4, wstawiam funkcję more i grafikę i zapisuję. Nauczony doświadczeniem (drobnym) waliduję kod po każdej zmianie. Przed dodaniem jest ok, po dodaniu mam 20 błędów.

pozdrawiam
maciek

moje
20-03-2011, 01:07
Jak już napiszesz cały artykuł i wstawisz podział strony, to robiłeś podgląd kodu html artykułu (taki jeden przycisk w edytorze) i czy ewentualnie tam korygowałeś błędy?

No skoro pojawiają cisie komunikaty, to one również podają co jest nie tak, więc wystarczy przeczytać, żeby wiedzieć co naprawić.

Maciek1988
20-03-2011, 01:17
Przepraszam za moją niewiedzę ale który to przycisk, ten przełączający tryb edytora na html? po czym poznam błędy? Generalnie znam się na html i php ale samej joomli trochę jeszcze nie rozumiem.

moje
20-03-2011, 01:22
U góry, nad tekstem artykułu.

Maciek1988
20-03-2011, 15:20
No poprawiłem jeden błąd, czyli brak atrybutu alt dla fotki, walidator wykazał o jeden błąd mniej. Jak usuwam funkcję more to jest ok. Zero błędów.
Jak wstawiam ją ponownie, znów to samo, w tym wypadku 4 błędy. W błędach wykazane są bardzo dokładnie miejsca, gdzie jest błąd, na przykład taki

Line 190, Column 23: document type does not allow element "p" here; missing one of "object", "applet", "map", "iframe", "button", "ins", "del" start-tag <p class="readmore">✉ (http://forum.joomla.pl/feedback.html?uri=http%3A%2F%2Fsniegorski.drl.pl%2 Fjoomla16%2Findex.php%2Fpl%2F;errmsg_id=65#errorms g)
The mentioned element is not allowed to appear in the context in which you've placed it; the other mentioned elements are the only ones that are both allowed there and can contain the element mentioned. This might mean that you need a containing element, or possibly that you've forgotten to close a previous element.
One possible cause for this message is that you have attempted to put a block-level element (such as "<p>" or "<table>") inside an inline element (such as "<a>", "<span>", or "<font>").



Problem w tym, że nie mogę znaleźć znacznika

<p class="readmore">
ani w kodzie strony głównej szablonu, ani w edycji html artykułu...

---------- Post dodany o 15:20 ---------- Poprzedni post był o 15:09 ----------

Ok, sam się dogrzebałem w końcu po dobie do rozwiązania, więc napiszę, jeśli ktoś na to samo się natnie. Funkcja more jest domyślnie wpisywana w znacznik <span>, a tak być nie może. Po prostu skasowałem otwierający span przed moim more oraz zamykający za nim. Działa i nie ma błędów.

moje
20-03-2011, 15:24
Dla wyjaśnienia znacznik otwierający span zostawał w wstępie artykułu, a znacznik zamykający span był w rozwinięciu artykułu, więc w kodzie stron pozostawał jeden niezamknięty znacznik. stad też polecam używanie przycisku Kod html w edytorze i ewentualną korektę.