PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić format komunikatu: 403 - Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny



adek124
20-03-2011, 19:23
Odnośniki w menu, gdy mają otworzyć artykuł dla posiadacza wyższych uprawnień niż dla przypadkowego oglądacza witryny, wyświetlają komunikat "403 - Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny". Niestety, przypuszczam, że to wina zastosowanej skórki, kolor czcionek treści tego komunikatu, a już w szczególności powtórzenia tytułu komunikatu w dolnym prostokącie, dolnej ramce, są zupełnie nieczytelne. U mnie wygląda to tak:
http://adolf.slask.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=4&Itemid=2
Jak i gdzie można sformatować ten tekst? Chciałbym wyróżnić powtórzony tekst w ramce. Dzięki za pomoc.

moje
20-03-2011, 19:44
403 jest komunikatem błędu, poczytaj o komunikatach błędów.

Jak chcesz aby treść strony była dostępna tylko dla zalogowanych, to musisz zrobić to poprawnie, wtedy w miejscu artykuły wyświetli Ci się komunikat, a reszta strony pozostanie bez zmian.

adek124
20-03-2011, 20:13
Ależ ja nie chcę niczego zmieniać, w tym praw i zasad dostępu, chcę jedynie by dla nieuprawnionych komunikat był zrozumiały i czytelny. W oryginalnym wydaniu jest mało zrozumiały a już zupełnie nieczytelny (wejdź na podany link i spróbuj odczytać treść w dolnej ramce). Chciałbym po prostu sformatować czcionki w tej ramce, na przykład pogrubić je i pokolorować na jakiś wrzaskliwy :) kolor.

moje
20-03-2011, 20:28
Ale to co masz teraz jest komunikatem błędu, a nie komunikatem strony jak np. w przypadku podania błędnego loginu i hasła (np. hasło: oko; login: oko). Wtedy pojawia się komunikat strony, poprawne zrobienie, tego co teraz masz (ograniczenie dostępu do treści), sprawi, że komunikat "Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny." będzie widziany w taki sam sposób.

Nie masz zmieniać uprawnień to treści.

adek124
21-03-2011, 08:26
Nie masz zmieniać uprawnień to treści.

Zupełnie nie rozumiem, co Szanowny Autor miał na myśli w powyższym zdaniu.

Obawiam się, że nie odpowiadasz mi na temat. Powtarzam, NIE CHODZI o uprawnienia ANI o to, DLACZEGO taki komunikat się ukazuje, co Ty zdaje się sugerujesz mi w odpowiedzi nie czując problemu. Ja to wszystko wiem. Chodzi mi WYŁĄCZNIE o to, jak zmienić czcionki w tym komunikacie, bo jak widać po wejściu przez podany link, tekst komunikatu, szczególnie części w dolnej ramce, jest nieczytelny. W pliku pl-PL.ini gdzie znajdują się te (i pozostałe) teksty, wprowadzanie formatowania czcionek nie pomaga.

loocek
21-03-2011, 10:29
templates>system>css>error.css

MarkCrane
29-05-2011, 11:31
Witam,
widzę, że sobie nie poradziłeś. Jest to o tyle proste co skomplikowane. Ja również szukałem odpowiedzi na tym forum, ale tu są sami „wyjadacze” i udzialają rad chyba tylko dla siebie. Ja zrobiłem to tak:
W katalogu z Twoim szablonem musi być plik error.php - tworzysz, lub kopiujesz z katalogu templates/system/error.php
Edytujesz treść pliku error.php do postaci np:

<?php

defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );

if (($this->error->code) == '403') {
header('Location: index.php?option=com_content&view=article&id=75');
exit;
}

include dirname(__FILE__) . "/index.php";
?>
Następnie, albo najlepiej przed tym krokiem, piszesz artykuł nieprzypisany do żadnej sekcji ani kategorii. Po napisaniu artykułu system przydziela ID artykułu, które to ID musisz wpisać w miejsce w powyższym kodzie. Jeśli Twój artykuł ma numer np. 201 wpisujesz zamiast powyższego 75 Twój numer artykułu 201. Ciąg znaków po index.php? może kierować użytkowników do dowolnego artykułu lub modułu z Twojej strony.
To w zupełności wystarcza. W tej chwili staram się edytować wygląd tego artykułu, aby był inny niż cały szablon. Aby się „rzucał w oczy”. Jednocześnie chcę umieścić wszystkie możliwe komunikaty błędów tak aby się ta głupia ramka nie pokazywała.
U mnie wygląda to tak:
http://www.englishforus.eu
Jeśli to Ci pomogło, to dobrze. Powinno pomóc.
Pozdrawiam