PDA

Zobacz pełną wersję : Problem podczas instalacji



jbstudio
20-03-2011, 19:14
Witam serdecznie,
rozpoczynam moją przygodę z joomla. Zainstalowałem "localhost" xampp'a ( tak jak w książeczce i kursie z płyty wskazali ) Założyłem bazę danych, utworzyłem nowego użytkownika z pełnym dostępem, przkopiowałem pliki joomla do podkatalogu htdocs wszystko jak w instrukcjach nakazuja haslo 8 znaków itd itp. Po czym przy instalatorze www,w 4p. baza danych pokazuje mi monit.
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Nie mam pojęcia dlaczego nie może nawiązać połączenie z bazą skoro każdy szczegół dopełniłem zgodnie z instrukcją. Proszę o wyrozumiałośc - dopiero się uczę,a niestety takiego problemu w podręczniku i kursach nie uwzględnili...

moje
20-03-2011, 19:21
A nie lepiej użyć mov'AMP?

alex51
20-03-2011, 19:23
Skoro się uczysz, to może spróbuj opcji mniej stresującej i do nauki Joomla! zastosuj mov'AMPa (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz). Jest tam juz wszystko, co trzeba właściwie zainstalowane i skonfigurowane wraz z wgranymi plikami Joomla przygotowanymi do zainstalowania. Jest też wersja już zainstalowana wraz z przykładowymi treściami.

PS.
Cześć @moje, rozpisałem się i znów mnie ubiegłeś :).

jbstudio
20-03-2011, 19:29
Super, dzieki za pomoc :) w poradnikach nie podali alternatywy dla xamppa. Alex51 dzięki za dodatkową treśc dla mnie bb ważna Zabieram się do pracy dalej. Pozdrawiam