PDA

Zobacz pełną wersję : Menu Komponenty nie widzi nowyych elementów



januszbi
20-03-2011, 20:53
Mam stronę wykonana przez firme X, w menu komponenty mam tylko kilka wrzuconych przez nią modułów, wg umowy. Problem pojawił sie przy dodaniu nowych komponentó, instalują sie ale nie widać ich w menu. Miałem tak z Phoca Gallery, ale mi to uaktywnili. Teraz zainstalowałem JCE i ma ten sam problem:( bede ich ciągał, ale jak zrobić by zaintsalowane komponenty pojawiały sie w meny (chcę zainstalować pluginy do JCE) Janus

Gall Anonim
20-03-2011, 21:02
Proszę o odpowiedzi na pytania które zadam poniżej.

Gdzie szukasz - bo
w menu komponenty mam tylko kilka wrzuconych przez nią modułów, wg umowy.
Zastanów się więc na początek
Co instalujesz - komponenty, moduły, czy dodatki, a może templaki, lub język - bo jak dla mnie nie do końca dostrzegasz różnice - a każdy z tych elementów instalujesz instalatorem, a "lista obecności" jest w innym miejscu
Czy masz potwierdzenie poprawności instalacji?
No i najważniejsze - ile czasu Czytałeś wiki (zakładam że Czytałeś).

Proszę odpowiedz na zadane pytania, a pomoc nadejdzie niebawem.
Pzdr

januszbi
20-03-2011, 21:16
Instaluje Komponent Edytor JCE- z panelem administracyjnym- taka wersję pobrałem z netu, instaluję poprzez instalatora z paczki zip, instalator potwierdza poprawną instalację, zmieniłem w konfiguracji witryny domyślny edytor na jCE- działa, z tego co doczytałem panel administracyjny JCE powinien sie pojawić w w menu Komponenty tak samo jak panel Phoca Gallery
jeśli chodzi o galerie - firma po moim monicie to uaktywniła (też się pojawił) lae teraz nie muszą ze mna rozmawiać, a ja chcę sam tym zarządzać:)
wiki czytałem, nie liczyłem czasu ale jeszcze będę czytał pozdr Janus

Gall Anonim
20-03-2011, 21:24
No dobra, a pytanie:
co instalowałeś z tych trzech rzeczy?
1.JCE Installation Package
2.JCE Administration Component
3.JCE Editor Plugin
Bo pierwsze to pakiet z 2+3
2.=> to komponent którego nie widzisz.
3=> plugin który Ci działa przy tworzeniu artykułów
???
Pzdr

januszbi
20-03-2011, 21:31
pobrałem
JCE Installation Package (http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla15x/item/jce-installation-package?category_id=40)

Updated on 15 March 2011


Installs JCE Administration Component & JCE Editor Plugin
Version: 1.5.7.1

ze strony JCE czyli jak rozumiem edytor panel administracyjny- pluginy chcę dodać ale jak zozumiałemdodaje je z poziomu panelu administracyjnego- którego nie widze:(

pytałem sie kiedyś Firmy o Phoca Gallery- tłumaczyli ze komponenty sa w bazie itp- bez konkretów- zastanawiam się czy to menu nie jest jakoś przyblokowane - w domyślnej instalacji joomli jest w nim wiele komponentów- a w moim portalu tylko kilka- baza danych, uprawnienia itp

Gall Anonim
20-03-2011, 21:37
Kolego, daj no zrzuty ekranu - bo coś mi tu nie halo.
1.Zaplecze administracyjne po zalogowaniu
2.Lista użytkowników (maile zamaskuj, a haseł i tak nie widac /zamaskuj też numer ID - nie chciałbym być przycznkiem do udanego ataku/)
3. Zrzut miejsca w którym szukasz.
Pzdr

januszbi
20-03-2011, 22:23
masz panel po zalogowaniu i menu Komponenty
oraz lista dodatków gdzie jce jest zainstalowane3825

---------- Post dodany o 21:23 ---------- Poprzedni post był o 21:08 ----------

drug3828i zrzut

Gall Anonim
20-03-2011, 22:45
masz panel po zalogowaniu i menu Komponenty
oraz lista dodatków gdzie jce jest zainstalowane3825

---------- Post dodany o 21:23 ---------- Poprzedni post był o 21:08 ----------

drug3828i zrzut
Sorki,
może wrzuć zrzuty na zewnętrzną witrynę, albo podrzuć pass i login do zaplecza na uprawnieniach głównego administratora przez priv - będzie szybciej.
Pzdr

januszbi
20-03-2011, 22:48
no nie bardzo:( sorry - to nie tylko portal ale cały serwerek- generalnie widać menu komponenty przyciete0 Jce zainstalowane a panelu administracyjnego brak

seba.adm
20-03-2011, 22:51
Witam.

@januszbi, wybacz ale korzystając z : Joomla! 1.5.8 - to już szkoda słów. Wersja ta miała premierę w listopadzie 2008. Że strona jeszcze działa - to cud. Bez zbędnych ceregieli jest potrzebna jak najszybsza aktualizacja.

//Cześć Gall Anonim.

Gall Anonim
20-03-2011, 22:58
Kolego, Twoja wola, jednak to co pisałeś do tej pory świadczy o tym że albo zmienili Ci skórkę zaplecza, albo zmienili kilka elementów, albo się gubisz i nie bardzo wiesz o czym piszesz.

a w moim portalu tylko kilka- baza danych, uprawnienia itp -Co to ma do listy komponentów?


to nie tylko portal ale cały serwerekCzy rozumiesz różnicę pomiędzy portalem, a serwerem ?
Czy wiesz jak wygląda panel zarządzania administratora joomla a jak serwera?
A jak masz pietra to przynajmniej te trzy zrzuty o których pisałem podepnij tak aby można było je obejrzeć - bo ja z fusów nie wróżę, a szklana kula mi się wczoraj stłukła.
Pzdr
//Cześć seba.adm :)

januszbi
20-03-2011, 23:19
czy mogę zrobić to bezpiecznie- czyli nadinstalować nie tracą portalu i komponentów - ???? w joomli nie jestem expertem zaczynam zabawę :) mam przejśc na 1,6

seba.adm
20-03-2011, 23:24
czy mogę zrobić to bezpiecznie- czyli nadinstalować nie tracą portalu i komponentów - ???? w joomli nie jestem expertem zaczynam zabawę :) mam przejśc na 1,6

1. Przy takich działaniach jest zalecana kopia bezpieczeństwa. Jak ją zrobic znajdziesz na forum, wiki.joomla.pl - było nie raz.
2. Aktualizacji dokonaj do wersji 1.5.22 - za pomocą odpowiedniej łatki aktualizacyjnej: Joomla 1.5.8 to 1.5.22 Stable Patch (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/13106/57234/Joomla_1.5.8_to_1.5.22-Stable-Patch_Package.zip). Pobierz, rozpakuj, nadpisz za pomocą FTP całą zawartość paczki.

januszbi
21-03-2011, 00:40
a jak nadpisze pliki to ni zgubi mi konfiguracji ?????????????????????? użyłem pskryptu kickstart i zgineał jedne komponent:(

seba.adm
21-03-2011, 00:45
Czy pobrałeś chociaż wskazaną paczkę? Sprawdziłeś zawartość? Czy widziałeś w niej plik configuration.php? Czy uważasz że o kopii bezpieczeństwa piszę z nudów?

januszbi
21-03-2011, 07:59
OK kopię robiłem,jak zginął komponent to przywróciłem poprzednią wersje i jest ok:) teraz nie używałem kicstart tylko nadkopiowałem jak pisałeś i kurcze jest nowa wersja- sprawdzam tylko czy wszystsko chodzi dzieki:)

---------- Post dodany o 06:54 ---------- Poprzedni post był o 06:28 ----------

Pochwaliłem za szybko - witryna działa - ale jak otworzę menu komponenty to JCE oraz galeria (doinstalowane poźniej są dostepne- dla innych mam komunikat , ze nie mam dostepu- póki co przywracam strone wiec wszystko działa ale w starszej wersji:)

do galla

Czy rozumiesz różnicę pomiędzy portalem, a serwerem ?
Czy wiesz jak wygląda panel zarządzania administratora joomla a jak serwera?
portal jest firmowy, na na firmowym serwerze (nie hosting) - Gall wierzę Ci ale trudno mi dać dostęp do witryny, a pośrednio do maszyny- ale po południu umieszczę zrzuty- tylko do czego jest Ci potrzebna lista userów ??

---------- Post dodany o 06:59 ---------- Poprzedni post był o 06:54 ----------

a generalnie jeszcze jedno pytanie - potrzebuję wstawiać filmy do artykułów, filmy maja byc zlokalizowane na moim serwerze(nie youtube- transfer nie ma tu znaczenia)- myslałem o jCE ale tam potrzebny jest plugin, jak widze płatny- co moze polecić free?? pozdr Janus- co do joomla mało pry niej siedziałem dlatego może czasem mam lemerskie pytania :), ale kiedyś trzeba zacząć