PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja profilu uzytkownika z pokazaniem zarejestrowañ



marre
21-03-2011, 02:36
Witam
Jestem tutaj pierwszy raz i nie jestem pewieñ czy w tym miejscu stawiam pytanie.
Otoz w trakcie tworzenia strony pojawil sie problem a mianowicie - mam modul ktory pozwala zarejstrowanemu uzytkownikowi wpisac do bazy danych np posiadanie kilkuset ksiazek roznych autorow i roznych cen tychze ksiazek. Moj problem polega na tym ze nie wiem jak zrobic aby ten uzytkownik po ponownym zalogowaniu mogl edytowac swoj profil i z tego profilu zobaczyc cala liste wczesniej wpisanych ksiazek. Jak zrobic aby mozna bylo latwo edytowac te liste.
Jestem nowy i dlatego prosze o zrozumienie i cierpliwosc a przede wszystkim pomoc.
Dziekuje:zagubiony:

moje
21-03-2011, 11:59
Musisz stworzyć komponent, który wczyta z bazy danych odpowiednie wpisy, a potem je wyświetli.

To, że jesteś nowy od niczego Cie nie zwalania, a już najbardziej nie zwalnia Cie od czytania i uczenia się.
Polecam:
wiki.joomla.pl
docs.joomla.org

marre
21-03-2011, 12:34
Musisz stworzyć komponent, który wczyta z bazy danych odpowiednie wpisy, a potem je wyświetli. - swietnie tyle ze nie mam pojecia jak mam stworzyc komponent . Oczywiscie czytam nie tylko zrodla ktore podales.

moje
21-03-2011, 12:38
Możesz też poszukać odpowiedniego rozszerzenia biblioteki (book library) na JED, sprawdzić czy posiada funkcje jakie potrzebujesz.

Potem pozostaje Ci własny komponent, który możesz napisać lub zlecić komuś napisanie takowego.

marre
21-03-2011, 12:48
Dzieki - myslalem ze uda mi sie znalezc gotowy komponent. Cala trudnosc polega wlasnie na tym jak napisales wczesniej - komponent który wczyta z bazy danych odpowiednie wpisy.
I jeszcze jedno pytanie - probowalem zainstalowac wielojezycznosc strony (rozszerzenie Fish - joomla 1,5) - niestety mode tylko zmienic jezyk w menu admina , a chcialbym takze zmiac teksty artykulow.
Co instaluje miniaturki flag i pozwala wybrac jezyk ?

moje
21-03-2011, 12:52
Albo zainstalować jeden komponent, który obsłuży Ci całą bibliotekę - o tym też napisałem.

marre
21-03-2011, 12:56
Tak tak - to jest jasne - minelismy sie postami w locie.

moje
21-03-2011, 12:58
Poczytaj JoomFish, bo masz go jeszcze nieskonfigurowanego.

marre
21-03-2011, 13:05
Duze dzieki -utwierdziles mnie ze ide dobra droga.