PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pozycją modułów



zonkil
21-03-2011, 11:50
Witam
Panowie mam problem z szablonem upsilum na stronie http://www.szkolatajm.pl/ . Problem polega na tym, że oryginalnie w szablonie wbudowane są 4 dynamicznie zmieniające się zdjęcia. Kod znajduje się w pliku index.php . Zamiast tego potrzebuje wstawic moduł nanopiecemaker tylko, że ten szablon nie posiada pozycji modułu w stylu "slideshow" żeby go możnabyło ustawić od razu pod menu. Chciałbym wstawić taką pozycję modułu. Jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.

nikszal
21-03-2011, 15:02
Chciałbym wstawić taką pozycję modułu. Jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.

Myślę, że najpierw musiałbyś chcieć "liznąć" trochę wiedzy z budowy szablonów do Joomla, trochę podstaw z zakresu programowania w html i nieodzowna jest znajomość css -a.

zonkil
22-03-2011, 22:08
Dlatego poprosiłem was o pomoc. Mniej więcej już przebadałem budowę szablonu ale nie jestem w stanie uruchomić dodatkowej pozycji.

nikszal
22-03-2011, 22:11
Dlatego poprosiłem was o pomoc. Mniej więcej już przebadałem budowę szablonu ale nie jestem w stanie uruchomić dodatkowej pozycji.
Nie zrobisz tego w "mig". W miejscu slidera trzeba wstawić pozycje modułu i sformatować ją w css.

Innymi słowy musisz dość mocno podłubać w kodzie szablonu.

zonkil
22-03-2011, 22:21
W tym szablonie nie ma w ogóle pozycji slidera i to miejsce jest puste. Jeśli tylko uruchomię slider w css już sobie poradzę.

nikszal
22-03-2011, 22:25
W tym szablonie nie ma w ogóle pozycji slidera...
A czy ja napisałem, że jest taka pozycja modułu?
Napisałem zupełnie co innego, że musisz ja utworzyć w kodzie szablonu i możesz ją nazwać jak tylko sobie zażyczysz.

zonkil
22-03-2011, 22:35
Stworzyłem ją wpisując ją do pliku templateDetails.xml teraz jak ją wywołać w kodzie?

nikszal
22-03-2011, 22:43
Kolego!
Pozycje modułów są umieszczone w pliku index.php szablonu i formatowane są w css.
W template_details.xml wpisuje się po to, aby przy wyborze pozycji jakiegokolwiek modułu taka pozycja była widoczna.
Jeśli w kodzie szablonu utworzysz nową pozycję modułu, sformatujesz ją w css, ale nie dopiszesz do template_details.xml to nic wielkiego się nie stania, poza brakiem wizualnej możliwości przyporządkowania tej pozycji jakiemuś modułowi. Można ja wówczas wpisać ręcznie w okienku pozycji modułu. I będzie działać.

Samo dopisanie pozycji modułu do template_details.xml NIC NIE DA.