PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypt do "podlinkowania"



egon.everseeker
21-03-2011, 16:59
Witam.

Ciężko mi w sumie chyba będzie wyjaśnić jasno i klarownie o co mi chodzi, ale mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie to zrozumieć.

Chodzi mi o skrypt działający podobnie do adkontekstu, przy czym nie chcę korzystać z jakiejkolwiek reklamy, tylko znaleźć coś co pomoże mi w ułatwieniu użytkownikom poruszania się po stronie.

Opiszę to na konkretnym przykładzie, będzie najłatwiej:

Tworzę stronę sportową i chciałbym, żeby skrypt w momencie wyświetlania (bądź w trakcie publikacji artykułu, czy coś takiego) artykułu, np. relacji z meczu, "widząc" nazwisko piłkarza robił z niego link do jego profilu. Oczywiście każdy z takich piłkarzy, czy każde słowo, które będzie wykorzystywane byłoby umieszczone gdzieś w bazie danych, wraz z linkiem do niego.

Mam nadzieję, że w miarę jasno.
Np. "bla bla bla Messi bla bla bla" i w tym momencie czytając klikam na Messi i linkuje mnie do artykułu na jego temat, czy tam do profilu - nieistotne.


Zna ktoś tego typu skrypt, bo szukam już jakiś czas i nawet nie wiem już jak to wyjaśnić i pod jakimi słowami tego wyszukiwać u wujka google'a.




Pozdrawiam!

moje
21-03-2011, 18:03
Możesz poszukać takiego rozszerzenia w JED, być może jest coś co linkuje w tekście określone słowa tagi/najpopularniejsze słowa, jak nie znajdziesz to albo ręcznie podczas pisania artykułu dodajesz linki albo tworzysz samodzielnie takie rozwiązanie lub też zlecasz komuś stworzenie takiego rozwiązania.

egon.everseeker
21-03-2011, 19:53
Nie no podziwiam naprawdę poziom "wygi" na forum.
Mogę poszukać - nie wiedziałem o tym, że mogę, problem w tym, że zielonego pojęcia nie mam czego szukać. Nie wiem czy doczytałeś, że gadałem z wujkiem google i jakoś niechętnie współpracował.
Gdybym chciał ręcznie dodawać linki, to raczej nie pytał bym o istnienie takiego skryptu, a gdybym chciał go napisać sam bądź zlecić to chyba wybrał bym inne forum lub dział. Czy niekoniecznie? ;)

Może ogólnie ktoś wie czy wyciekły już skrypty pokroju adkontekstu? Chodzi mi o ogólny skrypt, nie potrzebuję konkretnie zrobionego rozszerzenia dla Joomla - z tym dam sobie radę.

palyga007
21-03-2011, 20:22
@egon.everseeker
Proszę sobie darować wybiegi osobiste
@moje Ciebie to też dotyczy (Chociaż jeszcze nic nie pisałeś :p)

moje
21-03-2011, 21:20
1. JED =/= Google (pisownia alternatywna: JED != Google; JED <> Google; JED to nie Google).
2. To, że czegoś nie znalazłeś, nie oznacza że tego albo podobnych temu niema, po prostu może nie umiesz szukać albo przeoczyłeś.
3. Skoro wiesz lepiej co jest, a czego nie ma, to po co pytasz innych?
4. Już Ci powiedziałem czego możesz się spodziewać z takich rozszerzeń, a wtedy wystarczy już tylko mądrze tego użyć, tak tak, magiczne słowo to tagi.
5. Polecam skorzystać z kilku lekcji savoir vivre'u.