PDA

Zobacz pełną wersję : Strona dostępna dopiero po zalogowaniu się.



woonski
22-03-2011, 14:14
Witam,

zwracam się do użytkowników z prośbą o pomoc i świeży pomysł związany z moim problemem. Otóż muszę wykonać stronę podzieloną na dwie podstrony. Jedna dla wszystkich, druga dla wybranych (dostęp po zalogowaniu). Stronę już mam podzieloną i tu problemu póki co nie znalazłem. Problem jednak mam z utworzeniem strony dostępnej po zalogowaniu. Chcę, aby po wybraniu podstrony "dla wybranych" użytkownikowi pokazywał się tylko panel logowania. Po wpisaniu swojego loginu i hasła zostaje przeniesiony w odpowiednie miejsce. Póki co rozwiązałem to tak, że wszystkie moduły na podstronie "dla wybranych" są ukryte i dostępne dla zarejestrowanych oprócz panelu logowania. Moje rozwiązanie nie jest idealne, gdyż umieszczenie panelu logowania w DIVie na środku powoduje, że po zalogowaniu się, przycisk wyloguj zostaje na środku i psuje układ strony. Rozwiązaniem była by możliwość umieszczenie modułu "Logowania" po zalogowaniu się w innym miejscu niż przed zalogowaniem lub wrzucenie podstrony z samym logowaniem pomiędzy stronę z wyborem a treściami dostępnymi wyłącznie dla zarejestrowanych.

Czy ktoś ma jakąś koncepcję?

WooB
22-03-2011, 14:20
Możesz usunąć moduł logowania dla reszty stron i będzie ok. Logowanie tylko dla strony startowej.

woonski
22-03-2011, 15:04
Możesz usunąć moduł logowania dla reszty stron i będzie ok. Logowanie tylko dla strony startowej.

Strona startowa to strona z wyborem podstrony:

DETAL | HURT

nie będąca Joomlą. Po wybraniu DETAL lub HURT przenosi nas do Joomli. Jeszcze się zastanawiałem nad połączeniem zwykłem strony z Joomla, tzn. po kliknięciu HURT nie przenosi nas nigdzie, a jedynie pojawia nam się panel logowania (strona pozostaje). Po zalogowaniu odbywa się redirect na stronę gdzie wymagany jest dostęp. Jednak to już jest wyższa szkoła jazdy :(

---------- Post dodany o 15:04 ---------- Poprzedni post był o 14:29 ----------

Chyba rozwiązałem swój problem (dla potomnych):

1. Stworzyłem nową pozycję menu, która zawiera tylko komponent logowania.
2. Moduł z tym menu umieściłem w pozycji, której nie ma na stronie, więc jest opublikowany ale niewidoczny
3. Podlinkowałem hurt do logowanie.html i ustawiłem login i logout redirect na odpowiednie strony.


Póki co działa, ale zobaczymy czy przy czymś się nie wysypie :)