PDA

Zobacz pełną wersję : Inegrator UPS API z Joomlą



Szoker
22-03-2011, 19:56
Witam szukam jakiegoś modułu lub gotowego skryptu który mógłbym zaimplementować do joomli.

Po wejsciu na stronę i korzystaniu z danego skryptu po wpisaniu Danych osobowych i wyborze packzi jaka miała by być wyslana przez uzytkownika, wszystko to automatycznie było by przesyłane do ups z mojego konta do ktorego dostanę wszelkie potrzebne hasla i klucze.

http://www.ups.com/bussol?loc=pl_PL&WT.svl=PriNav

Tutaj jest pakiet programisty ale nie wiem jak to wszystko zlozyc do kupy może ktoś będzie w stanie mi pomóc?

moje
22-03-2011, 20:32
Jak nie ma gotowego rozwiązania dla Joomla, to pozostaje je zrobić samemu lub zlecić zrobienie. Sprawdziłeś dobrze w googlu czy takiego rozwiązania dla Joomla nie ma?

Szoker
22-03-2011, 21:18
Kurcze szukam cały dzien dzisiaj i nic juz nawet instalowalem do joomli virtuemart ale to nie to...

Chodzi mi dokladnie o taki cos jak na tej stronie

http://www.dwiepaczki.pl/Wyslij.aspx

Wiesz może jak takie coś zrobić? Byłbym niezmiernie wdzięczny za każdą wskazówkę.

moje
22-03-2011, 21:28
Wiem, że korzystając z firm kurierskich oferują one panele do logowania i składania zleceń na przewóz paczek. A Ty chcesz to zintegrować z Twoją stroną, żeby automatem wysyłało zlecenia na transport paczek?

Szoker
22-03-2011, 21:40
Tak dokładnie tak jak mówisz. Tylko żeby po wypełnienieniu przez uzytkownika serwisu szło to z mojego konta które mam w ups. Albo na początek chociaz zeby użytkownik mógł wypełnić formularz podając wymiary wagę itp.. co by to obliczało wartość jaką przyjdzie zapłacić za paczkę. Tylko ze to rozwiązanie mało przyszlosciowe bo kazdy forumalarz musialbym wklepac osobiscie do glownego ups i wysłać uzytkownikowi druk do nadania paczki.

moje
22-03-2011, 22:43
Czyli użytkownik strony ma sam nadać paczkę?

Szoker
22-03-2011, 23:19
Tak użytkownik wypełnia tabelę jaka będzie znajdywała się na stronie tj. atrybuty paczki - waga wymiary.. ja mam juz zdefiniowany cennik i jakos bym musial to ze sobą połączyc zeby automatycznie po wpisaniu wagi i rozmiarów obliczalo cene, pózniej po kliknieciu dalej czy tam w polu nizej uzytkownik wpisywałby swoje dane oraz dane adresata i po kliknieciu dalej przechodzilo by do dokonania platnosci np. w transferuj.pl. po dokonaniu platnosci albo przed ich dokonaniem uzytkownik jeszcze musial by wydrukowac to co wczesniej wypelnil aby przekazac to kurierowi. Troche to zamotane ale myślę ze wystarczająco przejzyscie to ująłem.


edit :

Etykiety sam będę przygotowywał i wysyłał klientowi na maila więc ten problem juz odchodzi.

moje
23-03-2011, 12:47
Co do druku to łatwiej jest, żeby on sobie drukował prosto z strony lub pobierał na komputer plik pdf do wydrukowania.

Ty możesz cały panel zrobić sam, który zbiera potrzebne dane, a na koniec tylko wysłać odpowiednie dane do firmy kurierskiej. Tutaj następuje integracja z API firmy kurierskiej, jak będziesz miał problem z API, to najlepiej jak skontaktujesz się z firmą kurierską (ich informatykiem/działem IT). Wszystkie rzeczy masz podane w dokumentacji API.

Szoker
23-03-2011, 15:38
A mógłby mi szanowny kolega wskazać drogę w czym i jak zrobić taki panel co zbiera dane?
Zrobiłem wczoraj takie coś z aicontactsaife ale nie jest to szczyt marzeń heh. Może znasz jakiś component którym można było by to zrobić na cacy
Podam tu moją stronkę.

http://pps-paczka.pl i wybrać z menu zamów kuriera.. Ale mówię nie jest to jakies ah i oh i tylko dla przykladu. Wolałbym coś lepszego wiem, że można bo inni mają to bardzo ladnie zrobione ale ja się chyba porywam z motyką na księżyc.

moje
23-03-2011, 17:24
Polecam napisanie odpowiedniego komponentu od podstaw, wystarczy program Notepad++ i JAMP (to do pracy na własnym komputerze).

Szoker
23-03-2011, 17:57
a no tak szczegolnie dla takiego laika jak ja... To może mi pomożesz zaproponuję coś w zamian... może nie odpłatnie ale równie atrakcyjnie :) Bez skojarzeń :)