PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie do strony logowania, gdy użytkownik nie ma dostępu do treści.



woonski
23-03-2011, 09:50
witam,

Czy jest możliwość aby użytkownik, który próbuje wejść na stronę z dostępem dla zarejestrowanych użytkowników został przekierowany na wskazaną przeze mnie stronę? W moim przypadku będzie to strona z komponentem Panelu logowania. Obecnie mam tak, że na takiej stronie nie wyświetlają się moduły, które nie są dostępna dla zwykłych użytkowników i wyświetla się pusta strona z logiem.

moje
23-03-2011, 12:24
A nie lepiej zamiast tego przekierowania wyświetlić moduł/komponent logowania?

Wtedy w szablonie dodajesz kod, który sprawdza czy osoba przeglądająca jest zalogowana (o tym było już nie raz na forum) i jeśli jest to wyświetla normalny układ strony, a jak nie jest to osobny układ strony, gdzie jest jedna pozycja, do której jest przypisany moduł logowania.

woonski
23-03-2011, 13:15
A nie lepiej zamiast tego przekierowania wyświetlić moduł/komponent logowania?

Wtedy w szablonie dodajesz kod, który sprawdza czy osoba przeglądająca jest zalogowana (o tym było już nie raz na forum) i jeśli jest to wyświetla normalny układ strony, a jak nie jest to osobny układ strony, gdzie jest jedna pozycja, do której jest przypisany moduł logowania.

Dziękuję za odpowiedź,

Nie wiem czy takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku w którym mam podzieloną stronę na część HURT i DETAL gdzie DETAL jest widoczny zawsze, a HURT dopiero po zalogowaniu się. Całość to jedna joomla z powielonymi modułami, jedne widoczne dla wszystkich inne tylko dla zarejestrowanych. W moim przypadku idealne byłoby rozwiązanie pluginu, w którym mógłbym określić, które podstrony (np. news-hurt.html, oferta-hurt.html) mają być monitorowane przez plugin. Jeżeli wykryje że ktoś próbuje się dostać bezpośrednio na adres www.mojadomena.pl/oferta-hurt.html bez wcześniejszego zalogowania się, to zamiast pustej strony z informacją "brak uprawnień do wyświetlenia zawartości", mogłoby go przekierować od razu do www.mojadomena.pl/logowanie.html (link do komponentu logowania).

moje
23-03-2011, 13:18
To robisz dwa szablonu jeden jak opisałem wyżej i drugi z takim samym wyglądem bez w/w kodu. Standardowo używasz szablonu bez dodatkowego kodu, a ten drugi (z kodem) przypisujesz do odpowiednich łącz.

woonski
24-03-2011, 13:37
To robisz dwa szablonu jeden jak opisałem wyżej i drugi z takim samym wyglądem bez w/w kodu. Standardowo używasz szablonu bez dodatkowego kodu, a ten drugi (z kodem) przypisujesz do odpowiednich łącz.


To robisz dwa szablonu jeden jak opisałem wyżej i drugi z takim samym wyglądem bez w/w kodu. Standardowo używasz szablonu bez dodatkowego kodu, a ten drugi (z kodem) przypisujesz do odpowiednich łącz.

Zrobiłem jak zasugerowałeś i działa! Dzięki za pomoc!

Jako, że trochę na forum się naszukałem, może w tym miejscu również pozostawię kod, który umożliwia taki zabieg :)


<body>
<?php

$user =& JFactory::getUser();

if ( $user->get('guest')) { ?> //jesli user nie zalogowany to

<jdoc:include type="modules" name="login" /> //wyswietl w tej pozycji panel logowania

<?php } else { ?> //jesli zalogowany wyswietl to

// kod szablonu z innymi pozycjami

<?php } ?>
</body>
</html>

Jeżeli, komuś komunikaty o nieprawidłowym loginie lub haśle również uciekną na stronę główną po zalogowaniu wystarcz wyciąć kod z treści strony:


<jdoc:include type="message" />

i wkleić nad albo pod:


<jdoc:include type="modules" name="login" />