PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt strony na Joomla



sylwekb
24-10-2006, 13:57
Czy w Joomla jest możliwe uaktywnienie poniższych komponentów modułów potrzebnych do wymagającego i skomplikowanego projektu i jakie nazwy komponentów, modułów polecacie??

1. logowanie, rejestrowanie użytkowników.
Wiem, że jest w standarcie Joomla ale chciałbym aby do części artykułów mieli dostęp tylko zarejestrowani użytkownicy, a do części tylko Ci którzy opłacą abonament.
2. newsletter.
Możliwość tworzenia newsletter wysyłanego regularnie do wszystkich zarejestrowanych uzytkowników.
3. lista maillingowa
4. wyszukiwarka (dot. Strony oczywiście jest w standarcie Joomla)
5. jakieś proste forum dyskusyjne (co polecacie najlepszego)
6. dodaj artykuł
taka opcja dla osób które chciałyby zamieścić na stronie swój artykuł. Będzie on zamieszczony oczywiście po mojej akceptacji.
7. statystyki
takie, żeby był wgląd ilości wejść na każdą stronę, żeby było to co jest w standardowych statystykach i żeby były adresy stron odsyłających, żeby również można było sprawdzać ilość. Chodzi również o możliwość sprawdzania ilość kliknięć w dany baner.
8. możliwość zakładania blogów dla różnych użytkowników oczywiście dostępne po akceptacji admina
9. Dynamiczne tworzenie stron WWW w ramach Joomla jako podstron do mojego projektu, żeby była taka opcja automatycznego tworzenia strony. Chodzi o zakładanie stronek dla dzieci w tym dziale. Ktoś np. będzie klikał na kolejne opcje: wybór tekstu, wybór zdjęcia, dopisanie własne tekstu, wrzucenie własnego zdjęcia itp. I w ten sposób utworzy sam stronkę, która znajdzie się na stronie po akceptacji administratora. Z tym się wiąże także stworzenie
10. galerii zdjęć
no właśnie, jakaś najlepsza galeria zdjęć z automatycznym dodawaniem zdjęc.
Co polecacie Pony Gallery, Zoom?
Chciałbym w przyszłości stworzyć coś w rodzaju banku fotografii.
11. kartki elektroniczne

xfm
24-10-2006, 16:13
Odpowiem na to co wiem:

1. - tak
2. - tak
3. - tak
4. - tak
5. - sam się nad tym głowię i jestem na etapie testowania różnych for jak SMF, JoomlaBoard, LoudMouth, phpBB2 Przemo. Głównymi kryteriami jakimi się kieruje, to przede wszyskim intuicyjność obsługi od strony użytkownika i duże możliwośći konfiguracyjne. Na pierwszym miejscu stawiam phpBB by Przemo z racji tego, że jest to najpopularniejszy skrypt forum i ludzie są z nim "oswojeni", a ja właśnie staram sie patrzeć "oczami" przyszłych odwiedzających, że by strona była przyjazna dla odwiedzających, po za tym kiedyś już miałem styczność z tym skryptem, więc nie jest mi obcy. To że obecnie nie pracuje jako komponent wcale mi nie przeszkadza, bo wystarczy dorobić tylko top i footer takie jak posiada strona i do tego osobiście nie przepadam za forum które są zbytnio "wąskie", więc myślę że przyszli odwiedzający też nie, a że ma to być większy portal, więc pasuje wszystko dopracować. Na drugim miejscu stawiam "SMF", a na 3 "JoomlaBoard". "LoudMouth" kompletnie mi nie podeszło.
6. - tak
10. - z tego co kiedyś i ostatnio się rozglądałem, to "Zoom" ma najwięcej możliwości.
11. - tak