PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny błąd



start007
23-03-2011, 16:42
Strona główna ładuje się OK. Są moduły jest wszystko ale zamiast artykułów jest coś takiego

Out of memory (Needed 1677720 bytes) SQL=SELECT a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN a.modified = 0 THEN a.created ELSE a.modified END as modified, a.modified_by, uam.name as modified_by_name,CASE WHEN a.publish_up = 0 THEN a.created ELSE a.publish_up END as publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.metadata, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.xreference, a.featured, LENGTH(a.fulltext) AS readmore ,CASE WHEN badcats.id is not null THEN 0 ELSE a.state END AS state,c.title AS category_title, c.path AS category_route, c.access AS category_access, c.alias AS category_alias,CASE WHEN a.created_by_alias > ' ' THEN a.created_by_alias ELSE ua.name END AS author,ua.email AS author_email,contact.id as contactid,parent.title as parent_title, parent.id as parent_id, parent.path as parent_route, parent.alias as parent_alias,ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count as rating_count,c.published, CASE WHEN badcats.id is null THEN c.published ELSE 0 END AS parents_published FROM jos_content AS a LEFT JOIN jos_categories AS c ON c.id = a.catid LEFT JOIN jos_users AS ua ON ua.id = a.created_by LEFT JOIN jos_users AS uam ON uam.id = a.modified_by LEFT JOIN jos_contact_details AS contact on contact.user_id = a.created_by LEFT JOIN jos_categories as parent ON parent.id = c.parent_id LEFT JOIN jos_content_rating AS v ON a.id = v.content_id LEFT OUTER JOIN (SELECT cat.id as id FROM jos_categories AS cat JOIN jos_categories AS parent ON cat.lft BETWEEN parent.lft AND parent.rgt WHERE parent.extension = 'com_content' AND parent.published != 1 GROUP BY cat.id ) AS badcats ON badcats.id = c.id INNER JOIN jos_content_frontpage AS fp ON fp.content_id = a.id WHERE a.access IN (1,1) AND CASE WHEN badcats.id is null THEN a.state ELSE 0 END = 1 AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2011-03-22 06:47:44') AND (a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2011-03-22 06:47:44') ORDER BY c.lft, CASE WHEN a.publish_up = 0 THEN a.created ELSE a.publish_up END DESC , a.created DESC LIMIT 0, 10

Natomiast po przejściu w podstronę przechodzi na pasku adresu a widzimy tylko białe tło.

Co się stało? Nie ruszane nic było strona była już uzupełniona o dane.

nikszal
23-03-2011, 16:44
Jaki masz hosting?

start007
23-03-2011, 16:45
cal.pl męczyłem ich o to mailami i piszą, że z ich strony wszystko ok.
Dodam, że na tym samym hoście mam 4 inne strony (jeszcze w J 1.5) i nie ma problemu.

Tłumaczyli mi, że to błędy po stronie osoby, która tworzyła stronę. Na co ja odpisałem, że strone założyłem sam na Joomli 1.6.1 Wcześniej nie pisząc, że chodzi o joomle a o błąd (out off memory)

nikszal
23-03-2011, 16:49
Roman T. to mój stary "dobry" znajomy. Uciekaj od niego czym prędzej, bo w cal.pl administrator nigdy nie widzi problemu. Zawsze winny jest klient.

start007
23-03-2011, 16:51
Może skupmy się na błędzie. A na końcu po czyjej stronie stoi. Co może wybijać taki błąd? Jak wiecie nie pisze sam stron więc nie potrafię samemu się z tym uporać. Sądzę, że osoby piszące J 1.6 nie wypuściłyby oprogramowania z takim bykiem (2 tyg i padła strona).

Dodam, że baze danych utworzyłem w formacie MYSQL bo MYSQi nie ma (chyba)

nikszal
23-03-2011, 16:55
A o czym wg Ciebie mówi komunikat "Out of memory" ?

Out of memory -> google tłumacz (http://translate.google.pl/#)

start007
23-03-2011, 16:59
Tak, mój poziom zaawansowanie języka angielskiego pozwala mi go zrozumieć. Czy mogę w jakiś sposób wywalczyć u dostawcy hostingu wykasowanie tego problemu? Czy J 1.6 tworzy większą bazę od J 1.5 ? nawet jeśli to na starszych stronach mam minimum 50 artykułów a tu było ledwo 20, kilka słów na krzyż bo strona w fazie budowy ciągle była a nawet jest :lol:

roman
23-03-2011, 17:00
Mam podobny problem www.pukar.art.pl. Stronę postawiłem wczoraj i pierwsze artykuły działały. Jeden z artykułów działa pozostałe nie. Nie widzę żadnej prawidłowości... Na razie się stroną bawię więc nie mam zadyszki ale to męczące. Wydaje mi się, że u mnie za sprawę jest odpowiedzialna funkcja czytaj więcej. jak artykuł jest bez podziału wszystko działa jak wstawiam podział mam białą stronę ;(((((.
Może to w czymś pomoże może Wy mi pomożecie ;)

start007
23-03-2011, 17:02
roman (http://forum.joomla.pl/member.php?132-roman)joomla 1.6 oraz hosting CAL.pl ? Czytaj więcej miałem w 2 na 3 artykułach na stronie głównej.
Obecnie wgrywam 1.5.x aktualizuje a do usługodawcy będę pisał maile jeśli to w 100% po jego stronie problem. Mam phpbb3 kilka joomli 1.5 oraz jedną 1.6 i akurat ta pada.. reszta śmiga.

nikszal
23-03-2011, 17:03
Sprawdźcie w informacjach o stronie jakie macie limity pamięci.

Możliwości jej powiększenia są dwie:


Poprzez odpowiedni wpis w pliku .htacces (nie zawsze to działa)
Poprzez naciski na dministratora serwera, aby zwiększył limit pamięci.

start007
23-03-2011, 17:05
Dobrze piszesz. Ad1 podaj coś więcej.

roman
23-03-2011, 17:09
Tak joomla 1.6 na hekko.pl mam na tym serwerze kilka strona na joomli, bez najmniejszych problemów. Często to strony projektów UE więc pojawiają się i znikają. Generalnie jestem zadowolony. Teraz postanowiłem zrobić wreszcie coś dla siebie i potestować J 1.6.

Ciekawe:
niedziała:
http://www.pukar.art.pl/index.php/fotografie
działa:
http://www.pukar.art.pl/index.php/zdarzenia

start007
23-03-2011, 17:13
http://www.pukar.art.pl/index.php/fotografie

to akurat mi działa teraz :) wyczyść coockie

---------- Post dodany o 16:13 ---------- Poprzedni post był o 16:12 ----------

Jaką macie pojemność dla baz na tych lepszych hostingach ? poproszę o udostępnienie mi info jaką ja mam i porównamy :)

nikszal
23-03-2011, 17:13
Dobrze piszesz. Ad1 podaj coś więcej.
Szukajka Ci nawaliła?

http://www.google.pl/search?q=Out+of+memory+htaccess&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

start007
23-03-2011, 17:20
skoro już Cię drażnię może podasz mi wartość jaką powinienem mieć aby Joomla 1.6 chodziła bez takich wpadek. Muszę wiedzieć o co prosić hosting.
Pozdrawiam.

nikszal
23-03-2011, 17:24
Ja mam 64MB i Joomla 1.6.1 (testowa) hula. Ale hostingu nie mam na cal.pl. Dawno się z nimi bez żalu pożegnałem.
Wycieli mi kiedyś numer z powierzchnią dyskową. Zakupiłem 10 GB, a miałem tylko... 2GB.

roman
23-03-2011, 17:28
wyczyść coockie - nie działa... wyczyściłem i nic się nie zmienia. Poza tem wczoraj w trakcie pracy rozmawiałem na skype ze Lwowem i oni także mieli kłopot z podglądem. To jednak ciekawe że u Ciebie działa to co u mnie nie... Jakiś nieprzewidywany wariant ;(((((

start007
23-03-2011, 17:30
To pięknie. Ja mam wszystko na Joomli.
Tyle, że ja tam płace coś niecałe 100zł za transfer 20GB.
Nazwa czy home to za gruba kasa jak dla mnie a stronka musi śmigać i nie mieć luk poprzez brak aktualizacji..

---------- Post dodany o 16:30 ---------- Poprzedni post był o 16:28 ----------

roman ale na tym szablonie teraz nie działa czytaj więcej (beez_20) :P poza czytaj to wszystko Ci śmiga. A u mnie całe artykuły w gąszczu Erroru stoją.

Jola
23-03-2011, 21:25
Witam,
@roman popatrz w podglądzie źródła strony sekcję head i adresy do skryptów.
Zamieszanie powoduje pojawiający się w adresach wpis index.php

start007
23-03-2011, 22:38
A u mnie co się dzieje?

Tu tylko testowo wrzucone. Nie ma templatki (przywracałem baze)
http://mksmyszkow.com/1.6/


Out of memory (Needed 1677720 bytes) SQL=SELECT a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN a.modified = 0 THEN a.created ELSE a.modified END as modified, a.modified_by, uam.name as modified_by_name,CASE WHEN a.publish_up = 0 THEN a.created ELSE a.publish_up END as publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.metadata, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.xreference, a.featured, LENGTH(a.fulltext) AS readmore ,CASE WHEN badcats.id is not null THEN 0 ELSE a.state END AS state,c.title AS category_title, c.path AS category_route, c.access AS category_access, c.alias AS category_alias,CASE WHEN a.created_by_alias > ' ' THEN a.created_by_alias ELSE ua.name END AS author,ua.email AS author_email,contact.id as contactid,parent.title as parent_title, parent.id as parent_id, parent.path as parent_route, parent.alias as parent_alias,ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count as rating_count,c.published, CASE WHEN badcats.id is null THEN c.published ELSE 0 END AS parents_published FROM jos_content AS a LEFT JOIN jos_categories AS c ON c.id = a.catid LEFT JOIN jos_users AS ua ON ua.id = a.created_by LEFT JOIN jos_users AS uam ON uam.id = a.modified_by LEFT JOIN jos_contact_details AS contact on contact.user_id = a.created_by LEFT JOIN jos_categories as parent ON parent.id = c.parent_id LEFT JOIN jos_content_rating AS v ON a.id = v.content_id LEFT OUTER JOIN (SELECT cat.id as id FROM jos_categories AS cat JOIN jos_categories AS parent ON cat.lft BETWEEN parent.lft AND parent.rgt WHERE parent.extension = 'com_content' AND parent.published != 1 GROUP BY cat.id ) AS badcats ON badcats.id = c.id INNER JOIN jos_content_frontpage AS fp ON fp.content_id = a.id WHERE a.access IN (1,1) AND CASE WHEN badcats.id is null THEN a.state ELSE 0 END = 1 AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2011-03-23 20:37:59') AND (a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2011-03-23 20:37:59') ORDER BY c.lft, CASE WHEN a.publish_up = 0 THEN a.created ELSE a.publish_up END DESC , a.created DESC LIMIT 0, 10 Out of memory (Needed 1677720 bytes) SQL=SELECT a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN a.modified = 0 THEN a.created ELSE a.modified END as modified, a.modified_by, uam.name as modified_by_name,CASE WHEN a.publish_up = 0 THEN a.created ELSE a.publish_up END as publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.metadata, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.xreference, a.featured, LENGTH(a.fulltext) AS readmore ,CASE WHEN badcats.id is not null THEN 0 ELSE a.state END AS state,c.title AS category_title, c.path AS category_route, c.access AS category_access, c.alias AS category_alias,CASE WHEN a.created_by_alias > ' ' THEN a.created_by_alias ELSE ua.name END AS author,ua.email AS author_email,contact.id as contactid,parent.title as parent_title, parent.id as parent_id, parent.path as parent_route, parent.alias as parent_alias,ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count as rating_count,c.published, CASE WHEN badcats.id is null THEN c.published ELSE 0 END AS parents_published FROM jos_content AS a LEFT JOIN jos_categories AS c ON c.id = a.catid LEFT JOIN jos_users AS ua ON ua.id = a.created_by LEFT JOIN jos_users AS uam ON uam.id = a.modified_by LEFT JOIN jos_contact_details AS contact on contact.user_id = a.created_by LEFT JOIN jos_categories as parent ON parent.id = c.parent_id LEFT JOIN jos_content_rating AS v ON a.id = v.content_id LEFT OUTER JOIN (SELECT cat.id as id FROM jos_categories AS cat JOIN jos_categories AS parent ON cat.lft BETWEEN parent.lft AND parent.rgt WHERE parent.extension = 'com_content' AND parent.published != 1 GROUP BY cat.id ) AS badcats ON badcats.id = c.id INNER JOIN jos_content_frontpage AS fp ON fp.content_id = a.id WHERE a.access IN (1,1) AND CASE WHEN badcats.id is null THEN a.state ELSE 0 END = 1 AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2011-03-23 20:37:59') AND (a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2011-03-23 20:37:59') ORDER BY c.lft, CASE WHEN a.publish_up = 0 THEN a.created ELSE a.publish_up END DESC , a.created DESC

Jola
23-03-2011, 22:45
Twoja strona próbuje dołączyć plik templates/beez_20/css/.css
Niestety taki plik nie istnieje.

start007
23-03-2011, 22:50
nie chodzi mi o błąd szablonu. aby się o to nie czepiać ustawiłem templatke. klika razy pod rząd odświeżysz strone i pada.. nie zawsze ale dosyć często.

a teraz w panelu admina coś takiego:

500 - An error has occurred.

Out of memory (Needed 1666712 bytes) SQL=SELECT a.id, a.template, a.title, a.home, a.client_id, l.title AS language_title, l.image as image,COUNT(m.template_style_id) AS assigned FROM `jos_template_styles` AS a LEFT JOIN jos_menu AS m ON m.template_style_id = a.id LEFT JOIN `jos_languages` AS l ON l.lang_code = a.home GROUP BY a.id ORDER BY a.template asc Out of memory (Needed 1666712 bytes) SQL=SELECT a.id, a.template, a.title, a.home, a.client_id, l.title AS language_title, l.image as image,COUNT(m.template_style_id) AS assigned FROM `jos_template_styles` AS a LEFT JOIN jos_menu AS m ON m.template_style_id = a.id LEFT JOIN `jos_languages` AS l ON l.lang_code = a.home GROUP BY a.id ORDER BY a.template asc LIMIT 0, 20 Out of memory (Needed 1666712 bytes) SQL=SELECT a.id, a.template, a.title, a.home, a.client_id, l.title AS language_title, l.image as image,COUNT(m.template_style_id) AS assigned FROM `jos_template_styles` AS a LEFT JOIN jos_menu AS m ON m.template_style_id = a.id LEFT JOIN `jos_languages` AS l ON l.lang_code = a.home GROUP BY a.id ORDER BY a.template asc Out of memory (Needed 1666712 bytes) SQL=SELECT a.id, a.template, a.title, a.home, a.client_id, l.title AS language_title, l.image as image,COUNT(m.template_style_id) AS assigned FROM `jos_template_styles` AS a LEFT JOIN jos_menu AS m ON m.template_style_id = a.id LEFT JOIN `jos_languages` AS l ON l.lang_code = a.home GROUP BY a.id ORDER BY a.template asc
Return to Control Panel (http://mksmyszkow.com/1.6/administrator/index.php)