PDA

Zobacz pełną wersję : strona zawsze wyświetla się od początku - od góry. Jak to zmienić? virtuemart



mgalant
23-03-2011, 16:02
Witam!
Posiadam sklep oparty na virtuemart z dość obszernym bannerem na górze. Po wejściu w dowolną pozycję sklepu, artykuł, lub inną dowolną treść, jest ona nie widoczna dla oglądających ponieważ znajduje się za nisko (dotyczy to głównie posiadaczy notebooków, ze względu na wymiary ekranu).
Zależy mi na tym, żeby po przejściu do dowolnej treści, była ona od razu widoczna dla oglądającego. Najlepiej byłoby jakby strona po prostu automatycznie się przewijała do pozycji wyświetlanej treści. Zmniejszenie bannera nie wchodzi w grę.
Myślałem żeby pobawic się w jquery, ale tutaj potrzebne jest rozwiązanie które będzie dotyczyć wszystkich treści wyświetlanych pod bannerem.

Poszukuję rozwiązania już od kilku dni, niestety bez rezultatów.

Będę wdzięczny za pomoc.

nikszal
23-03-2011, 16:05
Kotwice?

Ale to dużo zabawy, praktycznie przy każdym artykule.

mgalant
23-03-2011, 16:13
to niekończąca się zabawa...

Kiedyś znalazłem rozwiązanie dla virtuemart kóre powodowało przejście do wybranej kategorii lub produktu, ale niestety nie mogę tego się doszukać. W tej chwili zalezy mi żeby rozwiązanie dotyczyło tez pozostałych treści joomla

Bazyl
23-03-2011, 16:40
swoj baner wyswietl tylko dla strony startowej

nikszal
23-03-2011, 16:43
Cześć @bazyl.

Zacznij czytać ze zrozumieniem. Przecież @mgalant wyraźnie napisał "Zmniejszenie bannera nie wchodzi w grę."

Domyślam się, że tym bardziej nie chodzi mu o wyłączenie banera na podstronach.

Bazyl
23-03-2011, 16:49
witaj nikszal

zawsze staram sie czytac ze zrozumieniem
nie zawsze sie udaje

wyrazilem swoje zdanie. od tego jest forum
jezeli baner ma byc zawsze pomijany/przewijany tp po co go wyswietlac

nikszal
23-03-2011, 16:50
I tu się z Tobą zgadzam. Dostrzegłem również braki w moim toku rozumowania.

Bazyl
23-03-2011, 16:54
po to mamy forum by dyskutowac...
czasem 2 + 2 nie wychodzi cztery a po burzy mozgow juz tak

pozdrawiam

mgalant
23-03-2011, 16:56
Napisałem "banner", żeby się za bardzo nie rozpisywać, ten "banner" to obszar strony, na którym znajdują się promocje, loga producentów itd... dlatego nie chcę go wyrzucać, a jedynie sprawić żeby był widoczny dopiero po przewinięciu w górę. Będąc klientem nie chciałbym być za każdym razem zmuszany do oglądania zbednej w danej chwili treści. moze to wam ułatwi - supleman.pl

Bazyl
23-03-2011, 17:03
a bedac klientem chcialbys byc wprowadzany w zaklopotanie

poza strona startowa to co masz w nieszczesnym banerze wyswietl pod glowna trescia

rzeki plyna z gory do dolu i to jest naturalne. zmiana ich biegu jest mozliwa ale...

nikszal
23-03-2011, 17:03
Będąc klientem nie chciałbym być za każdym razem zmuszany do oglądania zbednej w danej chwili treści.
Ja też NIE. Dlatego wywalam wszystko, co nie wpływa bezpośrednio na sprzedaż, w tym zbędne banery, loga itp.

mgalant
23-03-2011, 17:21
ten template jest kupiony i totalnie przerobiony, kupiony bo zależało mi na tym, żeby na wejściu sklep był mały kompaktowy, dopiero po wejściu w głąb był normalnym trzykolumnowym sklepem, nie chciało mi się bawic w to od początku samemu.

Szczerze mówiąc zależy mi na rozwiązaniu bieżącego problemu bez większych zmian w sklepie, wiem że rozwiązanie jest, bo tak jak wpomniałem, kiedyś gdzieś wyczytałem to na jakimś zagranicznym forum, ale niestety nie moge teraz tego znalezc.

Strona to nie rzeka, ostatnio kilka razy spotkałem się ze stroną przesuwaną w poziomie i muszę powiedzieć , że było to calkiem niezłe. Ciekawe jakbyś to tłumaczył właścicielowi na przykładzie zjawisk przyrodniczych ;)
Prosiłbym o troszkę bardziej konstruktywne wskazówki. :)

Bazyl
23-03-2011, 17:40
to twoja strona. rob co i jak chcesz

wchodzisz na strone i widzisz ze jestes na srodku. przewijasz do gory a tam nic nie ma co cie interesuje
na nastepnej to samo
zostawiasz strone ktora cie wprowadza w blad i idzesz do konkurencji

mgalant
23-03-2011, 18:15
słuchajcie, problem polega na tym, że joomla jest pierwotnie tak skonfigurowana a nie inaczej. W takiej sytuacji trzeba byłoby nie wstawiac żadnych modułów od góry strony, żeby użytkownik widział od razu interesującą go treść. Chyba większość stron ma na górze jakiś punkt centralny np slideshow, który ma bardzo duzy wpływ na wygląd całej strony. Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś go wyłączał lub przenosił na dół strony z tego powodu. Oczywiście jedne strony są bardziej "ciągnące" się w dół drugie mniej. Zwrócie uwagę, ze w większości przypadków, żeby obejżeć interesująca nas treść, do której właśnie przeszlismy trzeba stronę mniej lub bardziej przesunąc w dół. Moje pytanie brzmiało - czy zna ktoś to rozwiązanie, żeby strona się przesuwała do odpowieniego miejsca. Bazyl sugeruje rozwiązania, przyjmując jakby takiej mozliwości nie było. Ja natomiast zaznaczyłem na wstępie, że taka możliwość istnieje, ponieważ kiedyś wprowadziłem podobne rozwiązanie, lecz niestety nie pamiętam jak i nie mogę znalezc źródeł. Jeśli ktoś zadaje konkretne pytanie, to oczekuje konkretnej odpowiedzi. Tym bardziej osoba mająca na kącie 3500 wpisów powinna sobie zdawac z tego sprawę. Co prawda nie zdziwiłbym się, jakby przytłaczający procent z tych wpisów miał podobną wartość merytoryczną jak te powyżej. Nie ma to jak na pytanie : "jak to przeskoczyć" dostać odpowiedź : "najlepiej obejdź to na około". Nie jestem częstym bywalcem forum, właśnie głownie ze względu na ludzi, którzy niemal każdy wątek potrafią zaśmiecić. Przeglądając taki wątek o ile uda ci się znależć rozwiązanie problemu, jesteś zmuszony przebić się przez mnóstwo przepychanek i "pustych" odpowiedzi. Skoro korzystasz z joomli to zdajesz sobie sprawe, że ma prawie że nie ograniczone możliwości modyfikacji tym bardziej tego typu odpowiedzi nie są zbyt trafione - na mój gust nadszarpują tylko reputacje piszącego.
Ja do przepychanek się nie dołączam, więc chyba na tym zakończę...

larry_krk
23-03-2011, 18:41
@mgalant - jako postronny obserwator dyskusji muszę przyznać Bazylowi rację :)
Słyszałeś o czymś takim jak "web usability" ??
Prezentujesz postawę trochę typową dla osób zlecających wykonanie strony :

Klient: - ma być napisane PROMOCJA, dużą czerwoną czcionką
Zleceniobiorca: - ale po, co ? przecież każdy ucieknie z tej strony.
K: Ma być i koniec.
Z (w myślach) - płać i płacz, najwyżej się w stopce nie podpisze, bo wstyd.
Z (do klienta) - przemyślałem sprawę i rzeczywiście, zróbmy tą czerwoną czcionkę

pozdrawiam

mgalant
23-03-2011, 19:02
to nie jest mój autorski pomysł. wejdz na dowolny portal z templatami do vm. zobaczysz ze bardzo wiele jest zbudowanych w taki sposob. trudno w to uwierzyc ze ludzie ktorzy to robia nie maja pojecia o web usability. a jeśli chodzi o mnie to jestem na to dosc mocno wyczulony. Sklep jest w fazie konczenia i staram sie wyeliminowac jakiekolwiek czynniki mogace wplywac na jego niekorzysc.

Powtórzę jeszcze raz moje pytaniew trochę innej formie:

Czy zna ktoś sposób na automatyczne wypozycjonowanie strony na wysokość treści do której nastąpiło przejście, coś na zasadzie kotwic. Ale żeby dotyczyło kazdej treści: produktów w vm, artykułów itd, żeby nie trzeba było zakotwiczać z osobna. Lub może zna kotoś sposób, żeby wszystkie strony następujące po głównej wyświetlały się w narzuconej w px odległości od szczytu.

Prosiłbym o powstrzymanie się od wskazówek dotyczących nawigacji, estetyki i tak dalej, bo o tym troszkę wiem ;) Zalezy mi na technicznm rozwiązaniu mojego problemu. dziękuję.

---------- Post dodany o 19:02 ---------- Poprzedni post był o 19:01 ----------

aha, jeśli chodzi o postawę osoby zamawiającej stronę to znam to doskonale, w wielu moich realizacjach w stopce nie ma po mnie śladu :)

larry_krk
23-03-2011, 19:25
http://drzewo-wiedzy.pl/?page=artykul&id=142&Jak_przewija%C4%87_automatycznie_stron%C4%99_przy_ u%C5%BCyciu_JavaScript , albo
http://www.javascripts222.fora.pl/skrypty,1/automatyczne-przewijanie-strony,8.html,
albo dopisanie #id-diva na którym mają się otwierać strony (chociaż nie wiem, czy w przypadku Joomla nie będzie to karkołomne zadanie) . Żadnego z w/w sposobów nie próbowałem uskuteczniać, więc raczej więcej nie pomogę.

Bazyl
23-03-2011, 22:06
Bazyl sugeruje rozwiązania, przyjmując jakby takiej mozliwości nie było.Nigdzie tak nie napisałem. Próbowałem przedstawić swoje zdanie w temacie.

Jeśli ktoś zadaje konkretne pytanie, to oczekuje konkretnej odpowiedzi. Pytania na forum zadawane są w różny sposób. Czasem bardzo dziwny. Sam napisałeś baner, a chodziło o całą grupę modułów. Dopiero teraz napisałeś, ze jesteś asem i moich rad w tej kwestii nie potrzebujesz. I masz w nosie użyteczność strony.

Tym bardziej osoba mająca na kącie 3500 wpisów powinna sobie zdawać z tego sprawę. Co prawda nie zdziwiłbym się, jakby przytłaczający procent z tych wpisów miał podobną wartość merytoryczną jak te powyżej.Wycieczki osobiste zostaw dla siebie. Ilość postów nie ma znaczenia - wyobraź sobie, że kilku osobom pomogłem.
A Ty?
"trochę już o tym wiesz", a piszesz pierwsze posty na forum.
Do każdego problemu zakładasz nowe konto? Pomogłeś komuś, czy jesteś z tych, którym się należy?

Nie jestem częstym bywalcem forum, właśnie głownie ze względu na ludzi, którzy niemal każdy wątek potrafią zaśmiecić.Dziękuję. Dostałeś się do bardzo nielicznego grona osób, którym dałem -. Jest ich promil w porównaniu z tymi, którzy dostali +.

(...) jesteś zmuszony przebić się przez mnóstwo przepychanek i "pustych" odpowiedzi. (...) Ja do przepychanek się nie dołączam, więc chyba na tym zakończę...Przeczytaj wątek raz jeszcze jutro. Może coś innego zobaczysz.

mgalant
23-03-2011, 23:15
Mówiłeś wszystko tylko nie na temat - poprostu chyba nie do końca go zrozumiales.
Moje pytanie przede wszystkim miało formę taką: "czy zna ktos sposób?", a nie " co o tym myślisz?"
Moje pytanie nie odnosiło się do kanonów tworzenia stron - tylko miało charakter techniczny.
Moje pytanie nie było dziwne - w tym wypadku czy to banner, czy obszar z kilkoma modułami nie ma zadnego znaczenia.
Na forach faktycznie więcej "biorę" niż "daję" ale to wynika właśnie z tego typu sytuacji... Korzystam gdy naprawdę muszę.
Nie uważam się za asa choć jakas wiedze posiadam...
Wydaje mi sie ze do tego typu bzdur lepiej nadaje sie czat.onet.pl niz forum joomli.
Nie musze czekac do jutra zeby zauwazyc, ze dalem sie podpuscic jak dziecko.
Dlatego tez - proponuje zakonczyc ta dyskusje.

---------- Post dodany o 23:15 ---------- Poprzedni post był o 23:14 ----------

@larry_krk - dzięki