PDA

Zobacz pełną wersję : "Poczekalnia"



m313
23-03-2011, 17:09
Witam
Szukam modułu który by był czymś w rodzaju poczekalni w której użytkownicy by oceniali artykuły po czym te najlepsze by sie pojawiały już na pierwszej stronie w swojej kategorii. czy istnieje cos podobnego do tego??proszę o pomoc

nikszal
23-03-2011, 17:16
Domyślnie nowe artykuły pojawiają się w Joomla na pierwszym miejscu (o ile nie pogrzebiesz w konfiguracji).

Wiesz o co pytasz?

m313
23-03-2011, 17:23
cos w rodzaju poczekalni na demotywatorach tudzież wykop.pl, nie chce by sie pojawiały od razu na głównej.

nikszal
23-03-2011, 17:26
Najprostszym sposobem dojścia do celu jest zapytanie administratorów wykop.pl i demotywatory.pl jak uzyskali taką możliwość.

m313
23-03-2011, 17:31
ahaaaaa, no jak mogłem na to nie wpaść. rozwiązałeś mój problem. powiem nawet więcej. poproszę ich o kod i z pewnością mi go odstąpią :)

nikszal
23-03-2011, 17:37
Dobry pomysł.
Przy okazji może także zaproponują Ci zmianę systemu CMS na swój (za kilkanaście tysięcy złotych).

m313
23-03-2011, 17:50
ale żeś mnie zagiął mistrzu ciętej riposty:blink:

nikszal
23-03-2011, 17:52
Rozejrzyj się tutaj http://extensions.joomla.org/

Ściągaj, instaluj, testuj...

Jeśli nie znajdziesz nic odpowiedniego to jeszcze masz do dyspozycji dział zleceń.

trzepiz
23-03-2011, 18:07
@m131 - Joomla! nie oferuje takich możliwości. Można skorzystać z dodatków (komponentów) z JED i może coś znajdziesz. Jeśli chodzi o wszystkie strony typu demoty wykopy itd - mają one zindywidualizowane systemy. Jeśli chcesz koniecznie na Joomla! - to musisz szukać. Jeśli nie musi to być Joomla! proponuje rozpoznać temat u wujka google - może są już jakieś gotowce, które będziesz mógł dostosować do swoich potrzeb.

Robster
23-03-2011, 19:32
Ja może dam coś od siebie. Jeśli @m313 orientujesz się nieco (nieco w tą stronę gdzie jest większa część wiedzy), to możesz zrobić sobie owy moduł sam.
Po pierwsze ściągasz jakiś moduł do oceniania artykułów. Następnie ustawiasz w panelu administracyjnym by nowo dodane artykuły pojawiały się w pewnej kategorii, dajmy na to Poczekalnia. Tworzysz pozycję menu pod którą będzie znajdował się odnośnik do przeglądu artykułów w tejże kategorii. Kwestia poczekalni rozwiązana.

Teraz strona główna. Tworzysz stronę która ma za zadanie wyświetlanie tylko jednego modułu. Jak to zrobić było omawiane na forum w tym miesiącu (ostatni temat) i kilka razy wcześniej. Jako moduł do tej strony używasz przerobionego przykładowo modułu migawki. Dodajesz tylko proste zapytanie w MySQL, które sprawdzi tabelę modułu oceniania i wyciągnie ID artykułów, które osiągną ocenę zdefiniowaną przez ciebie jako ocena wystarczająca na przeniesienie artykułu na stronę główną. Jak już masz ID artykułów, to migawka je wyświetli. Można jeszcze dodać, kolejne zapytanie usuwające wyciągnięte artykuły z kategorii poczekalni i przenoszące je do kategorii STRONA GŁÓWNA. Może migawka nie jest najlepszym modułem do przerobienia, ale jest sporo podobnych, które z powodzeniem można przerobić.

Jakaś duża wiedza nie jest do tego potrzebna, ja znam php w stopni bardzo średnim, a nieco się męcząc po pewnym czasie spokojnie bym to zrobił. Dlatego jeśli posiadasz chodź tyle wiedzy co ja to możesz sam sobie zrealizować pomysł, jeśli nie to zapraszam do działu ZLECENIA, na pewno ktoś skusi się na trochę kasy.
Do administracji wcześniej wymienionych stron nie pisz, bo nie udzielają informacji na temat swojego CMS'a, wiem z doświadczenia.

Pozdrawiam

PS
Jak pisać moduły na Joomla! znajdziesz na moim blogu (Blog (http://robertmatuszewski.pl/blog/)) i w książce "Joomla! Profesjonalne tworzenie stron WWW" - Dan Rahmel. Z pewnością nasz forumowy kolega Paweł Frankowski też ma jakieś publikacje na ten temat na swoim koncie, niestety nie było mi dane ich przeczytać :)

m313
25-03-2011, 15:47
Do ocenia artykułów mam jreviews, tzn za duzo powiedziane ze mam bo przy instalacji wyskakuje bialy ekran a potem błąd. Mógłby ktos sie odezwać do mnie na gg-223311 i pomóc bo nie mam juz pomysłów

larry_krk
26-03-2011, 00:03
Do joomla raczej nic nie znajdziesz. Widziałem za to (ale nie używałem) : Drigg (moduł Drupala), Pligg i PhpDug

m313
26-03-2011, 10:15
wpadlem na tyki pomysł. a jak by połączyć modyły - Raxo-allmode pro - Ja newspro - VOTItaly
Raxo allmode pro jest łatwy w obsłudze i najlepszy chyba do newsów
Ja newspro ma cos takiego że wybiera się okres z jakiego są wyświetlane newsy (Time Range)
VOTItaly to plugin do oceniana artykułów. dadał by to że w Raxo można było by ustawić porządek wyświetlania wg oceny użytkowników
Jak by to wszystko się znalazło w nowym module to by można było zrobić taką poczekalnie. czy coś pominąłem? co o tym myślicie?