PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem



artEK3
24-03-2011, 00:18
Na początku chcialbym się przywitać z racji tego że jestem nowy na forum, ale przyznaje odrazu ze zarejestrowalem sie glownie dlatego ze mam problem z obsluga hmm...chyba szablonu...

Mianowicie chodzi mi o to, że pobrałem darmowy szablon ktory po zainstalowaniu dodał mi na końcu strony 2 linki "Joomla themes" i "enterprise hosting services." chciałbym je usunąc, bo nie ukrywam jakoś nie pasują mi wcale. W kodzie źródlowym występują jako zwykłe linki, lecz jako ze jestem poczatkującym użytkownikiem Joomli nie do końca wiem jak je edytowac? Czy może nie ma takiej możliwości zeby w szablonie była zawarta informacja o autorze?

Link do strony żeby zobaczyć o co mi chodzi to http://pzornitologiczny.pl/

Z góry dziękuje za pomoc i jeśli napisałem w nieodpowiednim miejscu prosze moderatora o odpowiednie przeniesienie tematu

larry_krk
24-03-2011, 00:45
Z tego co widzę autorem jest lonex[dot]com

pkt. 1 z zakładki Terms&Conditions :

1. The Template User may use any of the Company's templates for as many websites as s/he wishes free of charge. In return, the Template User agrees to preserve the links to the Company's website, which are a part of the template itself.

Jest dużo darmowych szablonów, które wyglądają lepiej i nawet jeśli wymagają linkowania, to nie zawsze jest ono tak (hmm ...) męczące dla oczu (??)

artEK3
24-03-2011, 00:57
Fakt nie doczytałem tego...tzn ze nie wypada tego usuwac? :zagubiony: Chodzilo mi o szablon zwiazany z tematyka strony, a ciezko cos innego znaleźć

larry_krk
24-03-2011, 01:37
1. Rzeczywiście nie wypada, a nawet więcej - robiąc to, narażasz się na ewentualne roszczenia ze strony autora w/w szablonu
2. Szukajcie, a znajdziecie - trochę dobrych chęci i znajdą się naprawdę ładniejsze templatki, z których przy odrobinie wysiłku [minimalna znajomść html + css ] można zrobić "coś związanego tematycznie ze stroną".

nikszal
24-03-2011, 12:59
Jest inne rozwiązanie, o którym autor szablonu nie wspomina, że jest również zastrzeżony.

Zmień kolor tekstu w stopce łącznie z linkiem na czarny.

artEK3
24-03-2011, 16:18
Ok, pozostaje jeszcze tylko pytanie gdzie znaleźć moduł czy wpis odpowiadający za te linki bo tego nie moge znaleźć :zagubiony:

nikszal
24-03-2011, 16:31
Firefox + Firebug = najlepszy tandem

Gall Anonim
24-03-2011, 17:09
W pliku index.php templaki masz zapewne cósik w tym stylu
<?php if(!@include(JPATH_BASE.DS.'templates'.DS.$mainfra me->getTemplate().DS.str_rot13($JPan[0]).DS.str_rot13($JPan[1]))) : ?>
<?php endif; ?>Wywal i zapomnij
Pzdr

artEK3
24-03-2011, 17:29
Super! Udało się :) dziekuje za pomoc