PDA

Zobacz pełną wersję : Sidebar w artykule



robin28poz
24-03-2011, 09:54
Witam zna ktoś jakiś fajny dodatek do joomli by w artykule był sidebar tak aby można ustawić wysokość maksymalną tak aby txt w artykule nie był tasiemcem.
Zassałem dodatek do JCE JA HighSlide ale szczerze nie wiem jak zmienić ustawienia tak aby sidebar się pojawił i na dodatek wewnątrz w artykule a nie jako popup

Z góry dzięki za pomoc lub sugestie.

nikszal
24-03-2011, 11:59
Co to jest sidebar w artykule?
Jeszcze nie poznałeś Joomla, niewiele o nim wiesz a już masz wymagania jak pan na włościach.
W edytorze jest przycisk "Więcej", artykuły można ustawiać w kolumnach, są dodatki skracające tekst, a Ty smarujesz posta z czystego lenistwa, bo nie chciało Ci się popatrzeć "tu i tam".

robin28poz
24-03-2011, 13:28
Nikszal

to nie jest lenistwo i popatrzyłem tu i tam już łącznie 5dni przemaglowałem wszystkie fora zagraniczne ale nikt podał właściwego rozwiązania;-)
nie interesuje mnie opcja więcej

A do sidebar'a jak wygląda podaję ci poniżej linka

zakładka article

http://demo.joomlart.com/extensions15/index.php?Itemid=55&id=116&option=com_content&view=article

nikszal
24-03-2011, 14:32
No i gdzie ten sidebar? Generator szablonów Artisteer tak nazywa lewą i prawą kolumnę. Ale ja nie będę bawił się w skojarzenia typu "co autor miał na myśli".
Pokaż mi ten sidebar "palcem".

robin28poz
24-03-2011, 16:41
Proszę cię bardzo

http://www.scribefire.com/wp-content/uploads/2009/02/zemanta-article-sidebar.png

nikszal
24-03-2011, 16:50
No OK, dla ciebie sidebar to sidebar a dla mnie to jest kolumna (lewa, prawa).

Tylko dlaczego w modułach (w kolumnach, w sidebarach) mają być artykuły? To nie jest ich standardowe miejsce.

Przecież wyraźnie napisałeś
Sidebar w artykule


Już zgłupiałem. Nie wiem czy w kolumnie ma być artykuł czy w artykule kolumna.

Gall Anonim
24-03-2011, 17:26
Pewnie chodzi o to że - w użyciu ma byc plugin module anywhere albo w drugą stronę artikel anywhere.
Pzdr

nikszal
24-03-2011, 17:41
Nie no, w porządku @Gall. W module może być artykuł, w artykule moze być moduł, komponent, plugin. Ale w standardzie w miejscu modułów są moduły i to niezależnie od tego, czy to miejsce nazwane zostało sidebarem, lewą kolumną, prawą kolumną, wschodem słońca, zachodem słońca, czy Bóg wie jeszcze jak inaczej nazwane.
Kolega zobaczył na jakiejś stronie jakiś moduł w "sidebarze" i zaczął to przekładać na swój język. I tylko w tym miejscu się z nim różnię poglądem.

Gall Anonim
24-03-2011, 18:13
Ok, dla mnie jeden czart - jak zwykle jest problem bo nie ma unifikacji nazw poza joomla, moduł, plugin, templaka, komponent, artykuł, - reszta to hulaj dusz piekła nie ma :lol: