PDA

Zobacz pełną wersję : Organizacja poziomu dostępu



luqass
24-03-2011, 15:18
Hej, mam takie pytanie, czy da się ustawić w joomli (1.6.1) poziom dostępu użytkownikom w taki sposób aby mogli oni dodawać artykuły odrazu po rejestracji (z tym sobie poradziłem), ich teksty były automatycznie publikowane, ale jednocześnie żeby nie mieli oni możliwości wybory dostępu do tekstu?
dla wersji 1.5 znalazłem tip:
ah right. Article state is overriden in the article model.


In the function store() in components/com_content/models/article.php
find the rows
Code:
if ($isNew) {
// For new items - author is not allowed to publish - prevent them from doing so
$article->state = 0;
}
and change the state to 1.
można to jakoś rozwiązać w wersji 1.6?

moje
24-03-2011, 17:04
W Joomla 1.6 masz rozbudowane uprawnienia grup , które pozwalają kreślić co każda osoba przypisana do danej grupy może robić - między innymi utworzyć, edytować, kasować.

luqass
24-03-2011, 21:24
W Joomla 1.6 masz rozbudowane uprawnienia grup , które pozwalają kreślić co każda osoba przypisana do danej grupy może robić - między innymi utworzyć, edytować, kasować.
dzięki, z tym już sobie poradziłem :), ale mam inne pytanie. Który plik musze wyedytować, żeby
klik (http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0311/beztytulu0861.jpg)
1. wyrównać, ewentualnie przenieść okienka linie niżej
2. wyłączyć/ukryć?

moje
24-03-2011, 22:28
Co do wyrównania/większego odstępu, to podejrzyj kod i dokonaj zmian w css'ie : )

mastek
25-03-2011, 17:42
A ja mam takie pytanie.
Czy da się zrobić tak:
a) użytkownik (edytor) dodaje artykuł - nie jest on jeszcze opublikowany
- może go zmieniać, kasować i dodawać nowe
- nie może publikować
b) użytkownik (Publisher) publikuje artykuł
- może on zmieniać, kasować i dodawać nowe artykuły
------------------------------------------------------------------------
To mi wszystko działa, ale jak zrobić aby jak:
c) użytkownik (edytor) zacznie edytować opublikowany artykuł to artykuł zmieni się na nieopublikowany


W JACL Plus była taka opcja "Edited Item Require RePublish"

Bardzo tego potrzebuje, albo jak artykuł zostanie opublikowany to już edytor nie może go zmieniać.

luqass
25-03-2011, 17:57
Co do wyrównania/większego odstępu, to podejrzyj kod i dokonaj zmian w css'ie : )
hej, kiedy zmieniam odstępy to cała strona mi się rozłazi... w jaki sposób mógłbym dokonać zmian tylko w tym ograniczonym obrębie?

moje
25-03-2011, 21:48
@mastek
Aż tak rozbudowanych możliwości uprawnień J 1.6, no chyba, że są jakieś ukryte opcje o których nie wiem. Poszukaj odpowiedniego rozszerzenia lub napisz prosty dodatek, dla osób z grupy o określonym id w formularzu dodawania artykułu, zabroni publikować artykuł, innej grupie pozwoli, a jeszcze jednej nie pozwoli go edytować po opublikowaniu.

@luqass
A jesteś pewien, że poprawnie zmieniłeś kod css?

mastek
01-04-2011, 12:38
[QUOTE=moje;225256]@mastek
Aż tak rozbudowanych możliwości uprawnień J 1.6, no chyba, że są jakieś ukryte opcje o których nie wiem. Poszukaj odpowiedniego rozszerzenia lub napisz prosty dodatek, dla osób z grupy o określonym id w formularzu dodawania artykułu, zabroni publikować artykuł, innej grupie pozwoli, a jeszcze jednej nie pozwoli go edytować po opublikowaniu.

a jest ktoś chętny do napisania takiego dodatku, oczywiście odpłatnie???

moje
01-04-2011, 12:41
To polecam wstawić do działu zleceń.