PDA

Zobacz pełną wersję : Ograniczony dostęp do katalogów z grafiką



tuniu
24-03-2011, 14:42
Witam
Mam zainstalowany najnowszy K2 , założyłem 5 działów i mam 5 firm.
Chce aby każda firma po zalogowaniu od frontu mogła pisać arty tylko w swoim dziale i z tym po nadaniu odpowiednich uprawnień nie ma problemu , problem jest podczas dodawania zdjęć , poprzez edytor JCE jest dostęp do wszystkich katalogów z grafiką , można nawet wykasować pliki graficzne innej firmie. Natomiast edytor Tiny MCE nie daje możliwości wgrania własnego obrazka z dysku na serwer, czyli tez mi nie odpowiada.
Czy jest jakiś sposób aby ograniczyć każdego użytkownika do jednego katalogu z grafiką na serwerze , może być nawet inny dodatek niż K2 , lub jakiś dodatek do K2 który ograniczy ten dostęp lub edytor poprzez który będzie można wrzucić grafikę z komputera lokalnego , ale nie da dostępu do wszystkich katalogów na serwerze ?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
arti

seba.adm
24-03-2011, 17:27
Witam

W samym edytorze JCE możesz utworzyć odrębną Grupę, która będzie przypisana np tylko do wybranego komponentu (w tym przypadku K2). PA-> Komponenty -> Edytor JCE -> Grupy. Utwórz nową grupę:


w zakładce Ustawienia przypisujesz komponent i dla jakiej grupy użytkowników będzie funkcjonował
w zakładce Parametry edytora możesz określić podstawowe ustawienia oraz wskazać ścieżkę do katalogu z obrazami, gdzie użytkownicy z danej grupy będą mogli wstawiać pliki
w zakładce Układ określasz jakie funkcje będą dostępne dla danej grupy
w zakładce Parametry dodatku przy opcji Menadżer obrazków -> prawa dostępu określasz co będą mogli zrobić użytkownicy, wstawiając zdjęcia w ustalonym wyżej katalogu.

W ten sposób nie potrzebujesz żadnych dodatkowych rozszerzeń, a dodatkowo możesz uprościć edytor, np. tylko dla zarejestrowanych.