PDA

Zobacz pełną wersję : Miniatury zachodzą na tytuł artykułu (stałe marginesy)



oliver87
24-03-2011, 15:17
Korzystam z templatki JA Rasite z Joomlart.

Pierwszy zasadniczy problem z ów templatką to brak możliwości płynnej zmiany miniatur na frontpage. Jest oczywiście zainstalowany plugin systemowy "content - ja thumbnail". Może ładnie nim konfigurować rozmiar miniatur i faktycznie plugin działa bez problemu.

Problem zachodzi dopiero w momencie kiedy miniaturka na froncie jest większa niż 65 x 65 px. Wówczas obrazek zachodzi na tytuł i tekst.

Jeżeli w ogóle usunę miniaturkę to tytuł wyrównuje się skrajnie do lewej strony - więc nie jest on zupełnie statyczny pod względem wyrównania do lewej czy prawej strony.

Nie jest do wina modułów czy pluginów, to raczej plik .css templatki. Testowy szablon znajduje się na serwerze http://infoservice4job.vot.pl/marcin/blo2/.


Będę wdzięczny za Wasze sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

nikszal
24-03-2011, 15:21
Co mówi siódme przykazanie??

# $JA#PRODUCT_NAME$ - Version $JA#VERSION$ - Licence Owner $JA#OWNER$
# --------------------------------------------------------------------
# Copyright (C) 2004-2009 J.O.O.M Solutions Co., Ltd. All Rights Reserved.
# @license - Copyrighted Commercia----l Software

oliver87
24-03-2011, 15:23
Do joomlartu napisałem. Niestety albo nie chcą odpowiedzieć, albo mnie olewają.

nikszal
24-03-2011, 15:24
Najpierw zapłać za ten szablon.

oliver87
24-03-2011, 15:25
Człowieku, jak moglem napisać do joomlart nie kupując go. Naprawdę nie pytam się o licencje. To kretynizm zwędzić templatke, postawić na testowym serwerze, wysłać do nich link i powiedzieć - hej ukradłem templatke, czemu to i tamto działa tak, a nie inaczej.

Przecież to normalne że każdy z Was kto korzysta z joomlart testuje sobie jak widać czysty szablon a dopiero później wrzuca na właściwą domenę. Proszę uprzejmie skupmy się, o ile można, na miniaturkach i marginesach. Będę bardzo wdzięczny.

Robster
24-03-2011, 15:38
Cześć

Masz w edytorze przyciski do wstawiania kodu, korzystaj z nich. Gdy podajesz link do strony nie musisz podawać kodu CSS.

A teraz sam problem. Masz klasę .article-image a w niej kod:

position:absolute;
Oznacza to tyle, że element ten jest ignorowany przez inne elementy strony (nie widzą go) stąd nachodzenie tekstu na obrazek.
Wystarczy że w klasie .article-main (jeśli jej nie ma to ją stwórz) wpiszesz taki kod:

width:500px;
float:right;

oliver87
24-03-2011, 15:55
Dziękuję serdecznie za odpowiedź! Faktycznie zadziałało. Pojawiła się kwestia, czego się spodziewałem, tytułu, który oblewa obrazek zamiast być nad nim. Nie tracąc czasu postaram się teraz samemu znaleźć odpowiednią klasę do tego parametru. Rzecz jasna będę wdzięczny za podpowiedź, gdyby nie dał sam rady. Jeszce raz dziękuję!

Robster
24-03-2011, 16:00
Jeśli wrócisz do ustawień, które ci podałem postaram się pomóc. Teraz coś motasz z css'em więc ciężko sprawdzić własne zmiany.

oliver87
24-03-2011, 16:01
Wpisałem tylko i wyłącznie te ustawienia co podałeś i ani krzty więcej. Zmieniłem w pluginie systemowym wielkość miniaturek na 320 x 240. Okno edycji css tez zamknąłem. Nic więcej nie robiłem

Robster
24-03-2011, 16:03
Nieprawda :) Pomyliłeś klasy :)

Robster
24-03-2011, 16:08
Nic nie musisz wklejać bo widzę co zrobiłeś :) Wpisałeś zmiany do klasy .article-image zamiast .article-main. Nie przeciągaj proszę tej dyskusji, popraw i zobacz czy jest tak jak chciałeś :)


EDIT:
Przypominam o magicznym buttonie do wklejania tekstu! No i czytaniu ze zrozumieniem.

oliver87
24-03-2011, 16:15
Przepraszam, juz się robi :)

---------- Post dodany o 16:12 ---------- Poprzedni post był o 16:08 ----------

Niestety po wpisaniu do .article-main problem powraca. Po wpisaniu identycznego kodu do article-image jest zmiana.

---------- Post dodany o 16:15 ---------- Poprzedni post był o 16:12 ----------

Skasowałem position:absolute z klasy .article-image i jest prawie ok teraz :)

Robster
24-03-2011, 16:15
Nie ma kodu w .article-main.

Zapomniałem jeszcze dodać, żebyś wywalił kod z klasy .haveimage. I zrób coś z tymi miniaturami, tak by były tej samej wielkości co wcześniej bo coś z nimi zrobiłeś i są jak porwana kartka.

Robster
24-03-2011, 16:21
Powtarzam jeszcze raz. JEST PRZYCISK W EDYTORZE DO WSTAWIANIA KODU NA FORUM. I wiem co wstawiasz, widzę to w podglądzie strony. Ta dyskusja niepotrzebnie się przedłuża bo nie czytasz co piszę. Masz wstawić kod w klasę .article-main nie .article-main p (co zresztą zrobiłeś źle bo poza znakiem } ).

oliver87
24-03-2011, 16:23
Faktycznie, teraz to zauażyłem. Teraz foto jest ok. tekst ok, z tym że znajduje się on pod spodem obrazka, nie nad. Czy wyczyścić po sobie kod w poprzednich wpisach?

Robster
24-03-2011, 16:26
Zapomniałem jeszcze dodać, żebyś wywalił kod z klasy .haveimage. I zrób coś z tymi miniaturami, tak by były tej samej wielkości co wcześniej bo coś z nimi zrobiłeś i są jak porwana kartka.

Jest tak ponieważ nie zrobiłeś jeszcze tego co napisałem wyżej.

Kod możesz wywalić nie ma sensu zaśmiecać tematu.

oliver87
24-03-2011, 16:32
o i teraz jest ok. Z tym, że jak zrobię miniaturkę np 320 x 240 to tytuł też zostanie zepchnięty. A byłoby fajnie gdyby tekst był zawsze nad obrazkiem.

Robster
24-03-2011, 16:36
Takie rzeczy to tylko w erze :) Musisz się na jakiś rozmiar obrazka zdecydować inaczej się nie da, chyba że znasz dobrze JS, wtedy możesz sobie do tego funkcję napisać. Jak chcesz większy obrazek to pobaw się tym rozmiarem co podałem 500px. Zmniejszając go będziesz mógł dawać większe obrazki, a żeby nie przeskakiwały ci od razu tematy możesz przywrócić to ustawienie z position:absolute, wtedy obrazek będzie po prostu zasłaniał tekst i łatwo sobie dobierzesz rozmiar okna.

oliver87
24-03-2011, 19:42
Dziękuję uprzejmie! Szczerze mówiąc nie liczyłem na taki nadmiar szczęścia w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam i dziękuje raz jeszcze!

---------- Post dodany o 19:42 ---------- Poprzedni post był o 16:52 ----------

Próbuję jeszcze samemu ustawić pozycję tytułu wpisu na stronie głównej. Obrazki są ok. Wielkości ustalone więcej nic nie trzeba.

Staram się jednak umieścić tytuł np "Need for Speed SHIFT" nad obrazkiem.

Głowię się ponieważ widzę, że część gdzie znajduje się tekst jest z tego co widzę ściśle określona (z resztą widać to kiedy zmieniam wyżej polecone mi szerokości).

Czy w ogóle jest możliwe ustawienie i nazwy artykułu oraz daty jego stworzenia, kategorii itd nad obrazkiem. Czytając post wyżej zauważyłem, że mam zdecydować się na jakiś rozmiar obrazka więc tak też zrobiłem :) więc o to nie będę zawracał więcej głowy bo wiem jak się tą "zabawką" posługiwać :)

Robster
24-03-2011, 19:57
Metoda nadpisywania szablonem jest odpowiedzią na twoje pytanie. Minimalna znajomość php i trochę większa HTML'a i CSS mile widziana. Jak i co w tym kierunku znajdziesz na wiki.joomla, wpisując w google "metoda nadpisywania szablonem joomla" lub na moim blogu (http://robertmatuszewski.pl/blog/joomla/nadpisywanie-szablonem-template-overrides/).

oliver87
24-03-2011, 20:00
Biorę się za lekturę. Dziękuje za podpowiedź, pozdrawiam serdecznie :)