PDA

Zobacz pełną wersję : J 1.6 - szablon beez5 - modyfikacja



zyga07
24-03-2011, 16:26
Przerabiam szablon beez5 - PO wyświetleniu szablonu w przeglądarce mamy po lewej menu a w nim drugi link który rozwija podmenu Using Extension, Components, MOdule, I nie wiem jak zrobić takie podmenu w innym linku. Jestem świeży w J!

Robster
24-03-2011, 16:44
Jestem świeży w J!

W takim razie zapraszamy do Biblioteki (http://wiki.joomla.pl/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna). Jeśli czegoś nie ma w dziale dla J! 1.6 to znaczy, że pokrywa się to z J! 1.5. Niemniej twój problem tyczy się tylko braku znajomości czegokolwiek o J!, poświęć 2-3 dni na przejrzenie tych materiałów, a z pewnością wyjdzie Ci to na dobre.

zyga07
25-03-2011, 11:53
Dzięki za wskazówki do biblioteki na pewno będę tam zaglądał jak czas pozwoli. Jak na pierwszy dzień zabawy z JOOMLa nie oczekuję od siebie cudów. Proste menu jestem wstanie rozszerzyć o nowe itd... ale menu z podpozycjami np w pionie to już nie bardzo. Próbowałem to podmenu wykonać na wzór już istniejącego ale coś mi nie wychodzi, jeżeli możesz wskazać jakiś przykład będę wdzięczny. POZDR.

---------- Post dodany o 10:53 ---------- Poprzedni post był o 10:16 ----------

OK - już znalazłem różnicę. Nie fatyguj się.

Robster
25-03-2011, 13:51
@zyga07 nic na siłę. Szukaj, czytaj i testuj. Jeśli już naprawdę po kilku dniach nie będziesz wiedział co z problemem począć zapytaj na forum. W przeciwnym wypadku będziemy odsyłać na wiki. Zasadniczą rolę odgrywa, też tutaj twoja znajomość HTML'a (xhtml'a) i CSS, przy pracy z J! są to bardzo ważne języki.

luqass
26-03-2011, 14:14
@zyga07 nic na siłę. Szukaj, czytaj i testuj. Jeśli już naprawdę po kilku dniach nie będziesz wiedział co z problemem począć zapytaj na forum. W przeciwnym wypadku będziemy odsyłać na wiki. Zasadniczą rolę odgrywa, też tutaj twoja znajomość HTML'a (xhtml'a) i CSS, przy pracy z J! są to bardzo ważne języki.
Sorry ale już nie moge się powstrzymać, too już jest przesada, zastanawiam się nad sensem istanienia tego forum. Przez kilka dni błądzić po omacku- to chyba jest chore. To jest chyba jedyne takie forum w sieci gdzie odpowiedzi albo nie dostaniesz wcale, albo dostaniesz tylko jakieś słowa klucze i szukaj dalej, chociaż najgorsze są te w formie uszczypliwych uwag.
W jednym topicu (http://forum.joomla.pl/showthread.php?35924-grosik-do-grosika-czyli-aktualizacja-skryptu-forum-PCJ!) znalazłem post:

Noooo kto da więcej ... ? :)

Trochę mnie przeraża, że na tylu użytkowników tylko taka garstka jest w stanie wspomóc wspólne dobro jakim jest forum ...

Nie bójcie się pomagać....- chodziło oczywiście o zbiórkę $$$
I teraz powtórze to samo, nie bójcie się pomagać, w innym przypadku zamknijcie to forum bo jak narazie w ogóle nie spełnia ono swojej funckji.

Robster
26-03-2011, 15:01
@luqass forum powstało by pomagać w sytuacjach gdy rozwiązanie nie jest podane na wiki, a nie po to by każdy nowy pytał o to co jest elementarzem J! wpisanym w podane wcześniej linki. Dorośnij, to nie przedszkole, gdzie pani daje ci klocki i pomaga robić wieżę. Chcesz coś zrobić i osiągnąć korzystaj z z dostępnych materiałów i wbijaj skill'a a nie czekaj na gotowca.

Twój zasadniczy problem polega na tym, że po pięciu dniach od rejestracji (i od pracy z J! pewnie też) twierdzisz, że nikt tu nie pomaga, a osoby posiadające wiedzę i jednocześnie będące użytkownikami forum są zobowiązane podać ci rozwiązanie. Powiedz mi gdzie to jest zapisane? To ja decyduję czy komuś pomogę, zwracając uwagę na pracę, którą do tej pory włożył w próbę rozwiązania problemu. Oczywiście może znaleźć się ktoś bardzo uczynny (bo i takich to sporo), kto przepisze Ci fragment tekstu z wiki, który będziesz musiał zrozumieć by rozwiązać problem. Ale ty zapewne znowu powiesz, że nie wiesz i dostaniesz gotowca.

"To jest chyba jedyne takie forum w sieci gdzie odpowiedzi albo nie dostaniesz wcale, albo dostaniesz tylko jakieś słowa klucze i szukaj dalej..." - ja osobiście czuję się wyróżniony. To forum uczy ludzi jak dochodzić do rozwiązania na podstawię dostępnych materiałów, a nie czekania na mannę z nieba. Albo się nauczysz myśleć, albo daj sobie spokój ze stronami www i programowaniem w ogóle.

A nawiązując do słów @trzepiz'a. Dziennie pomagamy tutaj mniej więcej 100 osobom, z czego w nie więcej niż 50% przypadków owa pomoc kończy się słowem "dziękuję", w mniej niż 10% dodaniem reputacji, a wątpię czy 1% kliknie w reklamę na forum. Dla kontrastu dodam, że około 90% pytań kończy się rozwiązaniem problemu dzięki naszym wskazówką czy gotowym odpowiedzią w przypadku skomplikowanych zagadnień.

Sądzisz, że jest w sieci lepszy portal wspomagający użytkowników w tematyce J!, proszę bardzo droga wolna, cyrografu z diabłem nie podpisałeś, w każdej chwili możesz przestać być użytkownikiem.
@zyga07 jakoś zastrzeżeń nie zgłasza. Sądzę, że albo czyta zamieszczone na stronie materiały i sam za jakiś czas rozwiąże problem lub zgłosi się tutaj, ze spisem tego co zrobił i co nie pomogło uzyskać pożądanego przez niego efektu, a w tedy z pewnością otrzyma profesjonalną pomoc i będzie zadowolony.

luqass
26-03-2011, 15:43
@luqass forum powstało by pomagać w sytuacjach gdy rozwiązanie nie jest podane na wiki, a nie po to by każdy nowy pytał o to co jest elementarzem J! wpisanym w podane wcześniej linki. Dorośnij, to nie przedszkole, gdzie pani daje ci klocki i pomaga robić wieżę. Chcesz coś zrobić i osiągnąć korzystaj z z dostępnych materiałów i wbijaj skill'a a nie czekaj na gotowca.

Twój zasadniczy problem polega na tym, że po pięciu dniach od rejestracji (i od pracy z J! pewnie też) twierdzisz, że nikt tu nie pomaga, a osoby posiadające wiedzę i jednocześnie będące użytkownikami forum są zobowiązane podać ci rozwiązanie. Powiedz mi gdzie to jest zapisane? To ja decyduję czy komuś pomogę, zwracając uwagę na pracę, którą do tej pory włożył w próbę rozwiązania problemu. Oczywiście może znaleźć się ktoś bardzo uczynny (bo i takich to sporo), kto przepisze Ci fragment tekstu z wiki, który będziesz musiał zrozumieć by rozwiązać problem. Ale ty zapewne znowu powiesz, że nie wiesz i dostaniesz gotowca.

Ja nie mam problemów. Joomlą, jak i ogólnie tworzeniem stron (głównie na własne potrzeby) zajmuje się od jakichś 6-9 miesięcy (ciężko tutaj określić dokładną date)- to forum odwiedzam od samego początku prawie codziennie. Obecnie mam 5 małych stron, wszystkie na joomli 1.5- największa teraz ma ~150 podstron. Data rejestracji tutaj nie ma żadnego znaczenia.


A nawiązując do słów @trzepiz'a. Dziennie pomagamy tutaj mniej więcej 100 osobom, z czego w nie więcej niż 50% przypadków owa pomoc kończy się słowem "dziękuję", w mniej niż 10% dodaniem reputacji, a wątpię czy 1% kliknie w reklamę na forum. Dla kontrastu dodam, że około 90% pytań kończy się rozwiązaniem problemu dzięki naszym wskazówką czy gotowym odpowiedzią w przypadku skomplikowanych zagadnień.
zabrzmiało to trochę (bez obrazy :D) jak wyrzuty jakiegoś zgorzkniałego starca...


Sądzisz, że jest w sieci lepszy portal wspomagający użytkowników w tematyce J!, proszę bardzo droga wolna, cyrografu z diabłem nie podpisałeś, w każdej chwili możesz przestać być użytkownikiem.
@zyga07 jakoś zastrzeżeń nie zgłasza. Sądzę, że albo czyta zamieszczone na stronie materiały i sam za jakiś czas rozwiąże problem lub zgłosi się tutaj, ze spisem tego co zrobił i co nie pomogło uzyskać pożądanego przez niego efektu, a w tedy z pewnością otrzyma profesjonalną pomoc i będzie zadowolony.
Ja tutaj szczerze mowiąc nie oczekuje jakiejś wielkiej pomocy, bo wiem że jej nie otrzymam. Z każdym problemem najpierw idę tu (http://googe.pl), potem tu (http://forum.joomla.org/), jak narazie zdarzyło mi się tylko 2 razy żeby tutaj o czymś napisał, chociaż problem i tak rozwiązałem sam...

wytknełem tutaj trochę hipokryzji, i prosze jaki długi naskrobałeś post. Wciąż jednak nie rozumiesz że posty typu "szukaj nie boli", "było wiele razy" tylko zniechęcają- wiem jak mnie to irytowało kiedy miałem jakiś problem, ktoś go opisał w temacie, a jedyną odpowiedzią/pomocą w temacie było coś w stylu "poszukaj napewno już było!" . To tak jakbym pod tematem o zbiórce pieniędzy wstawił link to bux.to z niewybrednym komantarzem. Troche sie zrobił offtop ;)

Robster
26-03-2011, 15:52
Tworzenie stron to nie zajęcie dla osób którym się "nie chce". Skoro masz te kilka stron, to pewnie wiesz ile wysiłku kosztuje stworzenie takiej i jaką wiedzę do tego trzeba posiadać, a jak ktoś się na forum pojawia i bez jakiegokolwiek researchingu w kierunku swojego problemu chce odpowiedzi (czyt. gotowce), a do tego wszystkiego nie zna HTML'a i CSS, to czego się spodziewasz?

Nie będę tutaj nikomu przygarniał bo z początku też miałem falstart, ale otrzymałem taką samą odpowiedź jakiej udzieliłem w tym temacie i wyszło mi to na dobre. Jak się komuś nie chce czytać, uczyć nowych rzeczy czy po prostu nie ciągnie go programowanie wszelkiej maści to wystarczy o tym powiedzieć i napisać w DZIALE zleceń. Robienie komuś wyrzutów, że nie dał gotowca, czy nie chce czegoś powiedzieć, nie doprowadzi do rozwiązania problemu.


---------
@zyga07 nie czuj się w najmniejszym stopniu urażony moimi wypowiedziami bo to nie są osobiste wycieczki i podawanie Ciebie jako przykładu. Zrobił się offtop, który Cię w ogóle nie dotyczy, ale to już ostatni taki w tym temacie (przynajmniej z mojej strony).