PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycja w Google



elkojotexxl
25-03-2011, 14:00
Witam wykupiłem domenę w pewnym serwisie ,tylko domenę gratisowo oferowali zrobienie wizytówki co też zrobiłem . Wpisałem tytuł strony słowa kluczowe i opis strony , dodałem tez do Google. Stronę można było łatwo znaleźć po słowach kluczowych i pojawiała się na pierwszych pozycjach .Wizytówka się znudziła chciałem spróbować zrobić coś ciekawszego za pomocą Joomla , znalazłem tańszy serwer tam umieściłem stronę i wydelegowałem domenę na ten zewnętrzny serwer.W Joomla w zakładce "konfiguracja globalna" przepisałem słowo w słowo opis witryny słowa kluczowe takie jak były na wizytówce. Wszystko zadziałało reagowało na te same słowa kluczowe i ta sama piękna piesza pozycja !! i tak parę dni i koniec ;( po słowach kluczowych już nie działa muszę w Google wpisać domenę i wtedy pojawia się moja strona .W czym problem ? Nic nie zmieniałem była odnajdywana i nagle nie jest .Proszę o pomoc kolegów chociaż jakiś trop to doczytam sobie !

start007
25-03-2011, 14:11
DNS domeny się zmienił. To chyba podstawowy kruczek.

elkojotexxl
25-03-2011, 14:17
Jest szansa ze po jakimś czasie samo zadziała czy muszę znowu dodać stronę do Google jak to jest ? Czy zaparkować domenę tam gdzie była a zrobić przekierowanie ? było by lepiej ??

GOGOKOM
29-03-2011, 12:16
Zmieniłeś stronę jako stronę gdzie ona jest to znaczenia nie ma ale była w np. htmlu a teraz jest poprzez joomla może trochę czasu minąć zanim powrócisz na swoją pozycję.
Jak dodałeś do google to zweryfikowałeś się jako właściciel jak tak to masz konto na google i tam możesz sprawdzić w czym może być dodatkowy problem.
Poczytaj http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=70897

elkojotexxl
29-03-2011, 12:54
Tak jak napisałeś strona się odnalazła nie wiem czy sama od siebie bo dodałem ja tez ponownie do wyszukiwarki .Czytałem tez ze warto napisać artykuły i dodać linki prowadzące do mojej strony (oczywiście artykuły z tematem związane) tak tez zrobiłem i muszę przyznać ze jestem bardzo zadowolony . Dziękuje ze zainteresowanie i pomoc !

GOGOKOM
29-03-2011, 15:29
bo dodałem ja tez ponownie do wyszukiwarki
Masz konto na googlach?
jak tak to wejdź http://www.google.pl/intl/pl/webmasters/
i tam sprawdzaj stan witryny i zrób wszystko co G chce (sitemat, robot, itp)

O pozycjonowaniu już nawet tu na forum wiele napisano poczytaj.

elkojotexxl
29-03-2011, 16:03
No właśnie jednak coś chyba nie tak jest tam informacja "Stan weryfikacji Nie zweryfikowano zawartość Twojego rekordu weryfikacyjnego DNS TXT jest nieprawidłowa".I tak 3 razy . No i cztery metody do wybrania muszę się rozczytać , to debiut wiec nie wiem za wiele .Dziękuję za naprowadzenie.

GOGOKOM
30-03-2011, 09:12
Najprościej zweryfikować poprzez plik html
tworzysz notatnikiem plik o nazwie jaką wskazuje ci google np. t6dw9c7yd9cyed9v.html i wgrywasz go na serwer tam gdzie masz joomla
Metoda bez grzebania w templatce czy dogrywania dodatków do joomla - nie ma nic prostszego chyba że nie masz dostepu do ftp serwera.

elkojotexxl
30-03-2011, 10:36
Wysłałem plik ,po wyslaniu jest link ktory nalezy kliknąć czy jest wszystko ok po kliknięciu pojawia się adres mojej strony www.xxxxxx.pl/w3dw9jayd9cyed9v.html wiec wychodząc z założenia ze jest ok bo numer zgadza się z tym co pobrałem naciskam weryfikuj i tu PRÓBA NIE POWIODŁA SIĘ . Czy problem może leżeć w tym ze jest zrobiona we flash ?

Gall Anonim
30-03-2011, 11:09
Nie powinien, jak chcesz to wieczorem zmapuję Ci stronkę i przy okazji wygeneruj plik html weryfikacji (narzędzia dewelopera w google - konfiguracja twojej witryny) po czym wrzuć ten plik do root'a witryny.
Pzdr

elkojotexxl
30-03-2011, 11:36
Udało się zweryfikować obecna stronę tamta na której próbowałem coś się buntuje była robiona za pomocą programu SWISHMax ale na niej mi tak nie zależy. Obecna stworzona za pomocą Joomla wygenerowałem plik wrzuciłem tak jak kolega GOGOKOM radził i teraz można już zarządzać ale z tego co tu widzę to będę musiał jeszcze dużo chleba zjeść zanim zrozumie co tam ma być zrobione .Czytając opis zrobienia mapy witryny miałem wrażenie jak by to nie było w ojczystym języku napisane.W sumie strona pojawia się czy te zabiegi które można jeszcze wykonać jak mapa witryny itd. w dużym stopniu poprawia sytuacje ?? [/URL][URL="http://www.dreamsoft.com.pl/index.php/cPath/54_88936"] (http://www.dreamsoft.com.pl/index.php/cPath/54_88936)

GOGOKOM
30-03-2011, 15:27
nie ma jednoznacznej odpowiedzi co wpływa korzystnie a co nie czy pomaga czy nie
mapa witryna skorzystaj np. http://www.sefservicemap.com/ w konfiguracji znajdziesz adres do mapy tworzonej przez SEF SM2 i jego podaj google i sprawa załatwiona.

elkojotexxl
30-03-2011, 18:57
Bardzo dziękuje myślę ze już dam rade !!

elkojotexxl
31-03-2011, 20:40
Proszę jeszcze raz o wyjaśnienie czegoś coś tu źle zrobiłem w konfiguracji opis witryny i słowa kluczowe ale nie reaguje na nie tylko na jakieś inne przykład powinno zareagować na "internet radiowy " reaguje na "internetu radiowego" opis witryny składa się częściowo z opisu a częściowo z treści artykułu na pierwszej stronie . Po wyszukaniu strony w podglądzie nadal widnieje szablon starej strony . I jeszcze jedno czy w artykułach należy dodać tez metadane czy tylko w konfiguracji globalnej . Wczoraj reagowała na "internet radiowy" ale była nie zweryfikowana udało się zweryfikować i dziś reaguje na "internetu radiowego" lub "radiowego i nazwa miejscowości" żeby tylko nie wpisać "internet" chociaż w słowach kluczowych ma na to reagować. Hmm nikt nie mówił ze będzie łatwo ale musi tak kusić ??

GOGOKOM
01-04-2011, 12:04
Wybacz ale piszesz tak że analiza tego co napisałeś zajmuje więcej czasu (którego wiecznie brak) niż zerknięcie na twoją stronę i podpowiedz.
W związku z tym albo podasz adres abo jeśli chodzi o mnie to sory - nie jestem wróżka przy takiej ilości tak podanych danych.
Tak przy okazji pozycjonowanie to też analiza strony pod kontem: co przedstawia i na jakie słowa kluczowe nastawia się właściciel i czy przy treści jaką prezentuje jest to możliwe, a jeśli tak to jakim nakładem pracy (słowa kluczowe swoje, a treść witryny swoje).

elkojotexxl
01-04-2011, 12:20
Oj trochę zamotałem cześć rzeczy się już wyjaśniło ,może zbyt niecierpliwy jestem chyba po zmianach potrzeba trochę czasu żeby było tak jak było ? nie mniej jednak tutaj adres strony pewnie lepsze to jak moje tłumaczenie czegoś czego sam do końca nie rozumie www.connectica.pl

nur
01-04-2011, 12:39
Pamiętaj, że zmiany jakie zrobisz na stronie w googlach występują po pewnym czasie czasem są to dni a czasem miesiące (wszystko zależy od strony)

GOGOKOM
01-04-2011, 15:02
Adres podałeś ale napisać o co ci dokładnie chodzi to już za ciężko?
w google na hasło
"internet radiowy" w pierwszej 100 nie ma cię
"internetu radiowego" w pierwszej 100 nie ma cię
słowa kluczowe strony głównej są do kitu.
Podałem ci link do wiedzy a ty nawet z niego nie skorzystałeś.

elkojotexxl
01-04-2011, 15:20
To nie tak GOGOKOM link odwiedziłem i zapoznałem się z tym komponentem ale szczerze to bałem się coś dogrywać żeby mi do końca strony nie wcięło cudem urobiłem to co jest i kiedyś reagowała na internet radiowy juszczyn potem tylko na radiowy juszczyn teraz fakt ze nie reaguje na nic ale te słowa kluczowe co mam zawsze miałem po weryfikacji witryny wszystko ucichło i mapy serwisu nie robiłem bo miałem nadzieje ze powróci do pierwotnego stanu.A chodzi oto żeby się znajdywała po wpisaniu juszczyn lub internet radiowy juszczyn .W panelu administracyjnym od Google z tego co rozumiem ulubionym słowem jest serwis fakt ze często było używane w tekstach na mojej stronie ,pozmieniałem to i poupychałem tam parę zwrotów odnośnie internetu radiowego ale czy to pomoże ?

GOGOKOM
04-04-2011, 12:33
Może - nie wiem
jak strach cię obleciał i nie korzystasz z oferowanej pomocy to przestań zajmować się tą stroną bo tylko marnujesz swój czas.
Problem polega na tym że robisz coś o czym nie masz pojęcia a nie zadałeś sobie trudu poszukania wiedzy w sieci na ten temat.
Z twoją stroną i tobą jest tak jak z większością zaglądających tu użytkowników - wszystko podać na tacy za free.
Owszem sam się uczyłem ale jak zrozumiałem że coś mnie przerasta to czas sięgnąć do kieszeni i zlecić.
Twojej stronie potrzebna jest fachowa pomoc osoby która ma pojęcie co robi a nie testera wiedzy z forum.
Jeśli chodzi o mnie to sprawa zamknięta - pomogłem ci tyle że powinieneś nie mieć podstawowych problemów Pozdrawiam.

elkojotexxl
04-04-2011, 16:26
Ok w sumie do tej pory sam robiłem to co zrobiłem i jak zrobiłem , raz tu już bana dostałem za opinie o pomocy na tym forum , dostane pewnie drugiego .. ale z taką chęcią dzielenia się informacjami jak tu otrzymałem to szczerze nie mogę powiedzieć żebym na tym coś skorzystał i z takim sposobem myślenia "na tacy, za free, bo wszyscy chcą ,a po co tu przychodzą, czemu nie zleca ? " to pewnie do tej pory jeździlibyśmy na kwadratowych kołach i kombinowali jak zapalić ogień ale inne plemiona podzieliły się wiedza i teraz możemy grillować latem . Ja jak bym wiedział to bym pomógł, nikomu się nie przyda wiedza zabrana do grobu , nawet jeżeli była ciężko zdobyta !! I jeżeli chodzi o mnie też sprawa zamknięta na cztery posty jedna podpowiedz, raz sam sobie odpowiedziałem, w tym poście za free to nic się nie da a ostatni gdzie admin nazwał mnie leniem i czymś tam został usunięty . Oczywiście wedle zasad forum " Podziękuj, bo się Tobą zajmują, a wcale nie muszą!" Bardzo dziękuje !!

Bazyl
04-04-2011, 18:23
@elkojotexxl - ludzie Ci pomogli, ale Tobie nie pasuje, bo za mało!

Masz Google: szukaj, czytaj, ucz się... Zwróć uwagę, że jesteś na forum Joomla!, a nie pozycjonowania i optymalizacji.