PDA

Zobacz pełną wersję : css w module z własnym kodem html



marxdesign
25-03-2011, 15:54
Witam,
tworzę właśnie stronę i chciałem ubarwić nieco menu, otóż stworzyłem moduł z własnym kodem html i wykorzystałem "rollover" (po najechaniu na obrazek w menu ten zmienia się na inny) i oczywiście działa.
Ale skoro ma być to menu to warto byłoby aby aktywna w tym momencie kategoria w menu była również w jakiś sposób wyszczególniona spośród pozostałych pozycji.
Nie bardzo wiem w jaki sposób uzyskać taki efekt i czy jest to w ogóle możliwe.
Może Wy mi podpowiecie ?

Robster
25-03-2011, 16:46
Było na forum wiele razy. Aktywna pozycja menu przyjmuje klasę:

#current

----------------------
EDIT:
@a_m dał mi znać, że użyłeś jakiegoś modułu menu, w którym ten sposób może nie działać, więc popracuj z pseudoklasą active i focus. Chodź z drugiej strony, to też może nie działać.

Jdwind
25-03-2011, 17:45
Z drugiej strony użyj firebuga, najedź mychą nad aktywną pozycję i zobacz co Ci pokazuje szklana kula :).

Robster
25-03-2011, 18:09
Nic nie pokaże bo to kod wpisany przez niego :D Teraz do mnie dotarło jakiego modułu użyłeś :) Nie zrobisz tego bo nie ma takiej metody w CSS, pomijając CSS3, ale tam to się tyczy tylko kotwic. Użyj zwykłego modułu menu joomla i przerób go nieco. Albo zostaw tak jak jest.

Jdwind
25-03-2011, 20:35
Pokaże mu w kodzie (okienko po lewej) gdzie się akurat znajduje i to musi ostylować.

Robster
25-03-2011, 20:40
@Jdwin chyba się nie rozumiemy :D Skoro On ma wklejony własny kod html, to aktywna pozycja nie jest w żaden sposób wyszczególniona. Nie ma tam klasy current, jak w menu J!, nie ma też innego znacznika przypisywanego dla aktywnej pozycji, więc i nie ma do czego się odwołać. W podglądzie klas zobaczy tylko kod aktywnej pozycji, który jest taki sam dla każdej innej (nie aktywnej) pozycji.

larry_krk
25-03-2011, 22:49
Do uzyskania zwykłego rollover nie potrzeba zbyt wiele zachodu. Skorzystaj ze standardowego menu joomla, nadaj mu znacznik id / klasy. Ponadto każda pozycja ma własny znacznik (item##), gdybyś chciał każdej z nich dodać indywidualne style. Krótko mówiąc - robisz dokładnie to samo, co prawdopodobnie zrobiłeś dla własnego kodu.

Jdwind
26-03-2011, 00:11
Nie wiem Robster czy się rozumiemy, bo ja raczej nie starałem się zrozumieć Ciebie tylko pytającego. Skąd wiesz, co ma w kodzie, skoro tego nie widzisz? Może właśnie przerobił standardowe menu? Poza tym to jedna z przyczyn, dla których regulamin forum pisze o podawaniu linków do stron.

Robster
26-03-2011, 00:20
stworzyłem moduł z własnym kodem html...

Ja też z początku nie rozumiałem, ale @a_m mnie uświadomił :)

Jdwind
26-03-2011, 00:36
Wiesz, to że tak napisał niekoniecznie świadczy o tym, że zrobił to, czego możemy się domyślać. Dlatego tak ważne jest podawanie linków do stron.

Robster
26-03-2011, 00:41
No na pewno, ale jakie pytanie taka odpowiedź :) Zresztą już mi się znudziło wklejanie linku do regulaminu i wiki, temat ciągnąłem bo źle zrozumiałem i musiałem się później wytłumaczyć :)