PDA

Zobacz pełną wersję : JComments - link do profilu JS



Max00
26-03-2011, 01:10
Witam!
Poszukuję pluginu, który sprawi, że po kliknięciu na link użytkownika, pzreglądarka przeniesie się na stronę jego profilu w JomSocial.
Mam taki plugin ale do avatara, a użytkownicy raczej będą klikać w nazwę, niż avatara.

Jeżeli takiego pluginu nie ma, to może ktoś wie, jak zedytować oryginalny plik. Znalazłem odpowiedni plik, nie wiem natomiast jaką komendę dopisać, żeby joomla wiedziała, jaki jest numer ID użytkownika, który dany komentarz napisał.

Dorobiłem kawałek odnośnika, nie wiem jak go dokonczyć.
(/components/com_jcomments/tpl/default/tpl_comment.php) Linijka 62.

<span class="comment-author"><a href="index.php?option=com_community&view=profile&userid="><?php echo $comment->author?></a></span>

Pomocy!

KejeN
26-03-2011, 10:56
Witam,
Było na forum JoomlaTune (autorzy komponentu), ale jak na złość akurat teraz im forum nie działa :hmm:
Trzeba edytować nieco więcej niż tą linijkę co podałeś, bo jeszcze przyda się dodatkowy warunek w przeciwnym razie wpisy niezalogowanych też będą linkowane do nieistniejącego adresu .

Fragment:

if ($this->getVar('comment-show-homepage') == 1) {
?>
<a class="author-homepage" href="<?php echo $comment->homepage; ?>" rel="nofollow" title="<?php echo $comment->author; ?>"><?php echo $comment->author; ?></a>
<?php
} else {
?>
<span class="comment-author"><?php echo $comment->author?></span>
<?php
}
?>

Edytuj do postaci:

if ($this->getVar('comment-show-homepage') == 1) {
?>
<a class="author-homepage" href="<?php echo $comment->homepage; ?>" rel="nofollow" title="<?php echo $comment->author; ?>"><?php echo $comment->author; ?></a>
<?php
} elseif ($comment->userid != 0 ) {
?>
<a class="comment-author" href="href="index.php?option=com_community&view=profile&userid=<?php echo $comment->userid; ?>"><?php echo $comment->author; ?></a>
<?php
} else {
?>
<span class="comment-author"><?php echo $comment->author; ?></span>
<?php
}
?>

Max00
26-03-2011, 12:25
Dzięki wielkie, wygląda na to, że wszystko jest teraz w porządku :)

Rzeczywiście dziwna sprawa, że akurat teraz sie posypało JoomlaTune, gdy go potrzebowałem :obojetny: