PDA

Zobacz pełną wersję : Co zżera pamięć?



hesper
25-10-2006, 00:27
Po dwóch miesiącach używania polskiej wersji joomli utf-8 dostałem taki komunikat:

Fatal error: Allowed memory size of 25165824 bytes exhausted (tried to allocate 47 bytes) in /home/....../includes/database.php on line 477

Podwyższenie pamięci poprzez htaccess przyniosło efekty przy wartości grubo przekraczającej 48M. Wpisałem 148M i chodzi. Tyle, że na jak długo?
Na tej joomli mam tylko Feed Gator do agregacji newsów i Open Sef. Feed Gator jest obsługiwany przez Crona co godzinę. Zmniejszyłem już ta wartość do kilku zadań na dobę, ale nie chce rezygnować z agregatora. To jedyna joomla na serwerze która się w ten sposób wywaliła, a mam ich na jednej bazie aż pięć. Czy problemem jest raczej to, ze liczba artykułów przekroczyła 20 tysięcy?

nexus246
25-10-2006, 09:55
Która o wersja Joomli, co się dzieje w okolicach tej linijki?
Korzystasz z keszowania?

hesper
25-10-2006, 10:26
Cache włączone. Joomli w wersji UTF-8 po polsku doszukałem się w zasobach tylko jednej 1.0.8. Poniżej wklejam okolice tej linijki

function loadObjectList( $key='' ) {
if (!($cur = $this->query())) {
return null;
}
$array = array();
while ($row = mysql_fetch_object( $cur )) {
if ($key) {
$array[$row->$key] = $row;
} else {
$array[] = $row;
}
}
mysql_free_result( $cur );
return $array;
}

nexus246
25-10-2006, 14:31
Czyli się sypie przy pobieraniu wyniku zapytania, teraz musisz dojść do tego które to zapytanie :) i coś spróbować z nim zadziałać.

hesper
26-10-2006, 11:43
Hm.., ale w trybie Debug Mode nie widać zużycia pamięci przy zapytaniu. W mysql też nie znalazłem danych szczegółowych