PDA

Zobacz pełną wersję : Ten sam moduł kilka razy, czyli rozmnażanie modułów



szuman
25-10-2006, 03:06
Pewnie, ktoś już przede mną na to wpadł, ale nigdzie tego nie znalazłem, więc opisałem to, bo może sie innym przydać :) Powielenie jednego modułu w taki sposób, aby działał niezależnie od swojego pierwowzoru jest w sumie bardzo proste. Minuta-dwie roboty. Co trzeba? Najpierw musimy z naszego FTP-a ściągnąć pliki modułu, który chcemy powielić (katalog główny/modules/) Jeśli nie wiemy, jak interesujące nas pliki nazywają się, zaglądamy do panelu administracyjnego i w pierwszej kolumnie z prawej znajdziemy nazwę zaczynająca się przedrostkiem mod_ . Za przykład wezmę moduł mod_akocomment_mosactive, czyli ostatnio dodane komentarze.

Należy ściągnąć z katalogu modules/mod_akocomment_mostactive/ pliki: mod_akocomment_mostactive.php oraz mod_akocomment_mostactive.xml, a następnie otworzyć je w jakimkolwiek edytorze (nawet w notatniku). Teraz musimy znaleźć w tych plikach obecną ich nazwę, czyli w przypadku przykładowego modułu, „mod_akocomment_mostactive”. Zmieniamy ciąg znaków mod_akocomment_mosactive np. na mod_akocomment_mostactive_drugi w obydwu plikach (php i xml), następnie zapisujemy zmiany i zmieniamy nazwy edytowanych plików na te wpisane podczas edycji, czyli przykładowo mod_akocomment_mostactive_drugi.php i mod_akocomment_mostactive_drugi.xml. Pliki te pakujemy w archiwum .zip, które także nazywamy mod_akocomment_mostactive_drugi (mod_akocomment_mostactive_drugi.zip). W ten sposób otrzymujemy plik instalacyjny sklonowanego modułu. Dalej to już standard: w panelu administracyjnym wybieramy instalator modułów i instalujemy nasz zdublowany moduł jak każdy inny.

Pozostaje się cieszyć :D Nowy moduł nosi wpisaną podczas edycji plików nazwę i ma oddzielne ustawienia, tak więc na moim przykładzie można wybrać np. wyświetlanie ostatnich komentarzy tylko z dwóch wybranych kategorii, np. jeden moduł wyświetla ostatnie komentarze do Refleksji, a drugi ostatnie komentarze do wspomnień. Mnożyć tak możemy teoretycznie w nieskończoność – tylko teoretycznie, bo gdzie pomieścimy te wszystkie moduły? ;-)

czarofnik
25-10-2006, 18:31
Hmm tak tez chcialem ale odkrylem taka fajna opcje w panelu admina :D moduly zaznaczasz haczyk robisz kopiuj i juz :D hehe 0 min 20 s. :D

szuman
26-10-2006, 05:47
ale wtopa :D nie wpadłem na to :D

zwiastun
26-10-2006, 12:32
E tam, wtopa. Po prostu jak się dochodzi samemu do wszystkiego, to czasem droga na skróty ma dobrego haka. A w ogóle w menedżerze modułów wystarczyło kliknąć Pomoc i jest krótkie bo krótkie, ale objaśnienie

czarofnik
26-10-2006, 12:39
czesc zwiastun moglbys luknac na moje posty i odpowiedziec na niektore :) dzieki


PS dochodzenie samemu (skrypty) ma duzo dobrego w sobie :) wie sie co sie robi pozniej :)

zwiastun
27-10-2006, 01:55
Przeglądam. Jeśli nie odpowiadam, to dlatego że albo nie wiem, albo pytanie o jakieś banały objasnione w pomocy. O co Ci konkretnie chodzi. LMO nie znam

szuman
27-10-2006, 09:24
w sumie racja, a ja już tak mam, że zanim siegnę po gotowiec, to sam szukam... a "Pomocy" nie klikam, bo po prostu jej nie zauważam. No nic, offtop sie robi, a właśnie poradziłem sobie z rss-em przy zablokowanej readfile() ale i tak pewnie jest mniej łopatologiczne rozwiązanie niz moje :D

czarofnik
29-10-2006, 17:33
a moze znasz odpowiedz na ten post ostatnia odpowiedz moja !

http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=22973#post22973