PDA

Zobacz pełną wersję : Community Buillder



dorish78
26-03-2011, 19:28
Witam
probuje zainstalowac to rozszerzenie, tak jak w instrukcji i wciaz pojawia mi sie komunikat ze "nie znalazłem XML" może być podwójnie spakowany.
nie rozumiem o co chodzi w tym komunikacie.
byloby mi milo gdyby ktos mi pomogl, bo czuje sie troche bezradnie i nie moge tego przeskoczyc

seba.adm
26-03-2011, 19:49
Witam

Na wiki.joomla.pl masz >>Przewodnik<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Community_Builder) dotyczący komponentu Community Builder. Znajdziesz w nim wszystko co niezbędne na temat instalacji, konfiguracji, itp.

Pobraną ze strony twórców paczkę z komponentem należy rozpakować, a do instalatora Joomla! wrzucamy plik: com_comprofiler.zip

dorish78
28-03-2011, 11:42
wiem, że zapewne setki osób o to pytało i wierz mi, że widziałam ten poradnik ale dopiero po naprawde uwaznym wczytaniu sie w polecenia, zrozumialam co mam robic.
bardzo dziekuje za podpowiedz, bo myslalam ze ten poradnik jest nie do mojego problemu ale sie mylilam.
pozdrawiam


---------- Post dodany 28-03-2011 o 10:41 ---------- Poprzedni post był 27-03-2011 o 10:56 ----------

powiedz mi gdzie moglam popelnic blad w joomli. mam czesc artykulow zatrzezonych dla uzytkownikow zarejestrowanych. po zainstalowaniu community buildera, gdy wchodze na te artykuly, wyrzuca mnie ze strony i pokazuje blad 403. wiem ze cos w ustawieniach jest nie tak, tyle ze nie wiem, gdzie szukac:(

---------- Post dodany o 10:42 ---------- Poprzedni post był o 10:41 ----------

powiedz mi gdzie moglam popelnic blad w joomli. mam czesc artykulow zatrzezonych dla uzytkownikow zarejestrowanych. po zainstalowaniu community buildera, gdy wchodze na te artykuly, wyrzuca mnie ze strony i pokazuje blad 403. wiem ze cos w ustawieniach jest nie tak, tyle ze nie wiem, gdzie szukac:(

mjmartino
28-03-2011, 11:44
Sprawdź synchronizacje userów ewentualnie wykonaj jeszcze raz.
Dwa dział zlecenia ;) jeśli nie masz na tyle wiedzy aby rozwiązać problem.

dorish78
28-03-2011, 15:42
jejku, no jestem zielona to fakt ale nie oznacza ze nie moge sobie poradzic z synchronizacja userow, tylko....ze nie wiem jak to zrobic:(

a jeśli nie, to nie zrozumialam drugiej podpowiedzi.
Widzisz, na forach ludzie którzy wiedza co zrobic, pisze bardzo skrótowo, bo dla Ciebie np jest to bardzo oczywiste, a dla mnie ni huhu:)

seba.adm
28-03-2011, 17:41
@dorish78, zajrzyj do zakładki >>CB Tols Manager (Narzędzia)<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Community_Builder/Narzędzia). Jest tam opcja: Synchronize Users. Przy okazji możesz sprawdzić sam komponent oraz bazę danych, korzystając z dostępnych tam narzędzi.

dorish78
28-03-2011, 19:15
chlopaki dziekuje:) udalo mi się:)