PDA

Zobacz pełną wersję : JoomlaPack na Joomla1.6



kbinky
26-03-2011, 21:42
zainstalowałem joomlapack z jez. polskim na lokalnym serwerze przy pomocy Xammp na jommla1.5.22 i wszystko jest ok, natomiast na serwerze, gdzie jest zainstalowana Joomla 1.6 dostaję poniższy błąd. Czy ktoś wie co to oznacza?

Fatal error: Cannot make static method JModel::getInstance() non static in class JoomlapackModelRegistry in /home/tutaj jest adres mojejstrony/public_html/administrator/components/com_joomlapack/models/registry.php on line 30

nikszal
26-03-2011, 21:50
Joomlapack czy Akeeba backup?

kbinky
27-03-2011, 19:51
Joomlapack. Plik nazywa sie joomlapack_v2.0_PL.zip

nikszal
27-03-2011, 19:56
A gdzie ten już staroć wygrzebałeś?

http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606?qh=YToxOntpOjA7czo2OiJha2VlYmEiO30%3D

kbinky
28-03-2011, 09:59
sugerujesz, że Akeeba Backup to jest to? Próbuję, ale nie wiem jak przywrócić tak utworzoną kopię.

nikszal
28-03-2011, 10:07
Niczego nie sugeruję. Akeeba działa poprawnie.

Próbuję, ale nie wiem jak przywrócić tak utworzoną kopię.
Identycznie jak z Joomlapack.

kbinky
28-03-2011, 11:58
no mam! akeeba backup 3.2.4 PL. Teraz podpowiedz mi jeszcze jak przywrocic tak wykonaną kopię zapasową na serwer? (używam joomla! 1.6.0 Stable [ Onward ] 10-Jan-2011), jak tą kopię umieścić nas serwerze, bo nigdzie nie widzę takiej opcji.
Dodam, że mam strone tutaj (http://klatka.pl) i niedawno wszystko mi sie wykrzaczylo. potem przy probie nowej instalki joomli z cpanelu zobaczylem, że admin (chyba admin - no bo kto?) skasowal mozliwosc instalki 1.5.22 a pojawila sie 1.6. tylko, ze ja majac kopie bazy mialem w 1.5.22 a nie udalo mi sie powtornie zainstalowac tej 1.5.22. to znaczy, wcale nie wiedzialem, ze to 1.6. Przy instalce pisalo i nadal tak jest, że to 1.5.22. Ale zainstalowalo sie 1.6. Qr...! nie moge umieszczac w 1.6 filmikow z youtube! plg_easyembed chyba nie dziala z 1.6 . Tylko nie udalo mi sie tej starej bazy joomlapackiem wrzucic, bo pokazuja sie bledy. Oczywiscie admin odpisal mi, ze to kroliki przeinstalowaly mi joomle, no bo nie on. Teraz nie udalo mi sie zainstalowac joomli do glownego katalogu, lecz do podkatalogu, bo komunikat wyrzuca info, ze juz 1 skrypt tam jest (nie ma - patrzylem ftp z totalcmd). No coz, jeszcze kilka miesiecy posiedze tam i sie zabiore gdzie indziej. Tylko musze miec baze danych i mozliwosc jej przywrocenia. akeeba ladnie wyglada, tylko co z przywroceniem backupu? Ten serwer zreszta caly dzien wczoraj nie chodzil i nikt od admina mnie o tym nie poinformowal. Zrobilem printscreeny ekranu, po padzie serwera. No ale przepraszam za zawracanie d. gdzies musialem o tym powiedziec. uff.

nikszal
28-03-2011, 12:04
Masz "profesjonalny" hosting to "molestuj" administratora :P

Poza tym tak namieszałeś w swoim poście, że nie wiele z niego rozumiem. Jommla 1.6 z instalatorem J 1.5 to już dla mnie czarna magia.

kbinky
28-03-2011, 12:41
ok, namieszalem, reszta nieważna. mam juz kopie przy pomocy akeeba. mam u siebie na dysku w domu. teraz (załóżmy) mam ją przywrocic do czystej instalki joomli. jak to zrobic?

nikszal
28-03-2011, 12:47
Mając kopię strony wykonaną komponentem Akeeba nie potrzebujesz instalki Joomla. Wrzuć na serwer archiwum i plik kickstart.php. W przegladarce wpisz http://adres_strony.pl/kickstart.php i dalej postępuj zgodnie z komunikatami. Plik kickstart.php ściągnij ze strony projektu Akeeba.

kbinky
28-03-2011, 13:03
VWD!
Wielkie Dzięki!
Co prawda na razie nie wypróbuję:DD, ale może się przydać.
Już uspokojony serdecznie dziekuję!
Cześć!