PDA

Zobacz pełną wersję : Górne menu jako kontakt



Stiffler
26-03-2011, 22:52
Witam.
Zaczynam ogarniac joomle, mam pierwsze zlecenie. To jest moja strona www.resqmed.cba.pl. Oczywiscie to nie efekt koncowy, ale do rzeczy...
Widzicie tą belke pod banerem? Według tego http://www.bestofjoomla.com/index2.php?option=com_bestoftemplate&task=demo&no_html=1&id=1286
Moge stworzyć tam menu, ale niestety nie wiem jak to zrobić. Probowałem w module mojego menu zmienic na top oraz pare innych opcji, ale menu znikało przy każdej z nich. Działa tylko przy left.

Druga sprawa. Czy zamiast tego menu moge zrobić tam coś w stylu "kontakt"? czyli ikonka gg i obok numer, ikonka skype i obok numer, oraz po kliknieciu zeby przenosilo w odpowiednie miejsce. Jezeli tak, to w jaki sposob dodac minaturki do menu?

Pozdrawiam
Stiffler

moje
26-03-2011, 22:56
A skąd pewność, że za tą "belkę" odpowiada pozycja top, a nie inna? A wystarczyło zrobić podgląd szablonu.

nikszal
26-03-2011, 23:07
Witam.
Zaczynam ogarniac joomle, mam pierwsze zlecenie.

Druga sprawa. Czy zamiast tego menu moge zrobić tam coś w stylu "kontakt"? czyli ikonka gg i obok numer, ikonka skype i obok numer, oraz po kliknieciu zeby przenosilo w odpowiednie miejsce. Jezeli tak, to w jaki sposob dodac minaturki do menu?

Pozdrawiam
Stiffler
Z taaaaaaaaaaaką wiedzą już realizujesz zlecenia?
Powodzenia.

Stiffler
26-03-2011, 23:08
Sorry to za duzo powiedziane bylo. Poprostu musze dla znajomej zrobic strone. To w pewnym sensie zlecenie :)

A wiec jak podglądam css, to jest to niby w pozycji pillmenu. Jednak w module mojego menu, w opcji pozycja nie ma takiej nazwy.

larry_krk
27-03-2011, 17:52
A kto powiedział, że nazwa pozycji modułu jest zapisana w stylach css ??
Nie chcę źle wróżyć, życzę Ci tylko, aby Wasza znajomość przetrwała to zlecenie.

Stiffler
27-03-2011, 19:51
Odpowiadając na mój problem pytaniami wcale mi nie pomagać. Nie wiem gdzie jest nazwa zapisana. Starałem się to znaleść... Nie udało mi się. Na tą chwile na żywca wyedytowałem css oraz plik index.php i osiągnałem pożądany efekt. Jednak jeżeli się da, wolałbym to samo osiągnąć poprzez zaplczem joomli, ale niestety, nikt nie napisał nic konkretnego (przynajmniej dla laika).

larry_krk
27-03-2011, 20:42
laikiem to może jestem ja - Ty w najlepszym wypadku jesteś LENIEM, bo nie chciało Ci się poświęcić 5 (słownie - pięciu) minut na przeczytanie czym są moduły i pozycje modułów w joomla. Więcej czasu by Ci to nie zajęło, źródło tej tajemnej wiedzy znajdziesz w moim podpisie i głównych odnośnikach tego forum, a jeśli nie, to powinieneś zajrzeć -->>TUTAJ (http://tinyurl.com/6hvnkl6)