PDA

Zobacz pełną wersję : Po wgraniu .htaccess strona padła



g3tup
27-03-2011, 16:26
Witajcie!

Na swojej stronie chciałem włączyć przyjazne adresy, zgodnie z komentarzem w chmurce w Panelu Administracyjnym załadowałem plik htaccess (ten z paczki który był na serwerze). Jednak storna zupełnie sie sypnęła 0 nic sie nie wczytuje a PHP wyrzuca błędy. Pierwszy jaki się pojawia to:


Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /home/stopka/public_html/plugins/system/SynergyStats.php on line 11

Po wyłączeniu w bazie SynergyStats P


Fatal error: Call to undefined function: str_split() in /home/stopka/public_html/modules/mod_vvisit_counter/helper.php on line 84

Zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić, nie udało mi się znaleźć rozwiązania w sieci... Może ktoś wie jak an to zaradzić? Może plik htaccess który cofnąłby wprowadzone zmiany

larry_krk
27-03-2011, 17:57
Jaki htaccess wgrywałeś ? Po usunięciu strona nie wstaje ?
Generalnie zmieniamy rozszerzenie htaccess.txt (dołączony do paczki inst.) na .htaccess i tyle.

g3tup
27-03-2011, 23:23
Wgrałem = zmieniłem htaccess.txt na plik konfiguracyjny. To było dokładnie ten sam plik jaki był w paczce.

Po usunięciu tzn.? Na moim serwerze jest tak że .htaccess znika ze struktury plików w kliencie ftp.

larry_krk
27-03-2011, 23:34
gdzie masz hosting, że .htaccess ukrywa się po wgraniu ? będę wiedział, które firmy omijać.

zwiastun
27-03-2011, 23:38
@larry_krk: na wszystkich serwerach pliki z kropką w prefiksie, akie jak .htaccess są ukryte. Żeby je zobaczyć, trzeba odpowiednio ustawić opcje klienta FTP, a n ie "omijać" serwery.
@g3tap: Poszukaj w ustawieniach klienta opcji "Pokaż ukryte pliki". W TotalCommabnder w Zakłądce Siec.

larry_krk
27-03-2011, 23:49
akurat nie wpadłem na to, że można korzystać z innych ustawień. Za każdym razem, gdy instalowałem TC, czy FilleZilla, były to ustawienia domyślne, więc pierwsza myśl - CBA albo jakieś inne dziwne rozwiązanie.

g3tup
28-03-2011, 11:17
Hosting mam na webd.pl. Faktycznie, .htaccess się ukrywa i trzeba zmienić ustawienia klienta:P

Niestety usunięcie tego pliku nic nie dało, sytuacja jest dokładnie taka sama jak w pierwszym poście.

nikszal
28-03-2011, 12:21
Popatrz na swój pierwszy post i komunikaty błędów. Strona nie wywaliła się przez .htaccess tylko przez plugin SynergyStats i moduł mod_vvisit_counter. Instalujesz jakieś wodotryski i winę zwalasz na .htaccess.

g3tup
28-03-2011, 13:02
Widzę komunikaty, problem w tym że przed wgraniem .htaccess wszystko działało dobrze.

nikszal
28-03-2011, 13:21
No zacznijmy od początku.


Jaki masz adres strony?
Czy masz obecnie na serwerze plik htaccess.txt czy .htaccess?
Czy obecnie masz włączony mod_rewrite?
Czy próbowałeś wyłaczyć ten plugin i moduł i sprawdzić działanie strony?
Czy zmieniałeś szablon na jeden ze standardowych i sprawdzałeś działanie strony?