PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczny upload zdjęć do artykułu



majsterka
27-03-2011, 17:51
Witam serdecznie,
Temat już poruszałem kiedyś ale nikt nic nie powiedział bo pewnie nie widział :)
Jak wiadomo jest dość dużo komponentów wspomagających przesyłanie artykułów przez zarejestrowanych użytkowników. Jednak wszystkie, wbrew pozorom są trudne w obsłudze dla laika - bo żeby np. wczytać i umieścić zdjęcie w artykule, trzeba się trochę nagłowić.

Prowadzę stronę na której użytkownicy przesyłają artykuły, jednak upload i umieszczanie grafiki jest dla nich zbyt skomplikowane i pochłania trochę czasu.

Dlatego zależy mi na komponencie, który w łatwy sposób pozwalałby na wczytanie grafiki i automatyczne umieszczenie jej w artykule. Dokładnie chciałbym, aby to wyglądało tak:
-użytkownik wpisuje tytuł artykułu
-wybiera zdjęcie z komputera
-wpisuje treść
-klika zapisz

I do mnie trafia gotowy artykuł z już wczytaną grafiką i umieszczoną na początku artykułu.
Czy istnieje coś takiego?

Jeśli nie to czy ktoś jest w stanie takie coś napisać?
Liczę na rady, pomysły i propozycje.
Pozdrawiam, Łukasz!

Kontakt gadu-gadu: 6800303

nikszal
27-03-2011, 18:55
Nie bardzo rozumiem Twój problem, bo wszystko czego oczekujesz od nowego komponentu już masz w standardzie. No chyba że ma to być komponent sterowany podświadomością, który bez użycia myszy będzie wczytywał obrazek z komputera zewnetrznego, wstawiał go do artykułu i pozycjonował go względem tekstu. Póki co, nikt jeszcze takiego komponentu do Joomla nie wymyślił.


PS
Chciałbym zobaczyć stronę redagowaną przez kilka osób. Bardzo jestem ciekaw jak taka strona wygląda, jak formatowane są artykuły i zdjęcia. Podasz adres swojej strony?

majsterka
27-03-2011, 19:29
www.fotoszoty.pl (http://fotoszoty.pl) <--- tam są tylko artykuły testowe, gdyż jeszcze oficjalnie nie uruchomiłem strony.
I czy ty zawsze musisz tak ironizować?

Jeśli napisałem, to chyba znaczy, że nie znalazłem takiego komponentu, mimo tego, iż szukałem.
Chciałbym, żaby to wyglądało tak:
http://img857.imageshack.us/img857/6273/uploadp.png

nikszal
27-03-2011, 19:52
Ależ ja wcale nie ironizuję. To raczej Ty nie wiesz czym dysponujesz.




Prowadzę stronę na której użytkownicy przesyłają artykuły, jednak upload i umieszczanie grafiki jest dla nich zbyt skomplikowane i pochłania trochę czasu.

Póki co na Twojej stronie zauważyłem aż jednego aktywnego użytkownika - Łukasza. To kto ma kłopot z edycją artykułów i dodawaniem zdjęć?


Dlatego zależy mi na komponencie, który w łatwy sposób pozwalałby na wczytanie grafiki i automatyczne umieszczenie jej w artykule. Dokładnie chciałbym, aby to wyglądało tak:
-użytkownik wpisuje tytuł artykułu
-wybiera zdjęcie z komputera
-wpisuje treść
-klika zapisz

I do mnie trafia gotowy artykuł z już wczytaną grafiką i umieszczoną na początku artykułu.
Czy istnieje coś takiego?



Wszystko, czego oczekujesz masz w standardzie.

majsterka
27-03-2011, 20:56
Tak naprawde to skopiowane jest z archiwum tego forum, ktore znalazlem w google, a ze calkowicie o to mi chodzilo, nie pisalem drugi raz tego samego. (fakt moglem dac jako cytat)

Jesli mozna zrobic to w takiej formie jak pokazalem na screenie, to prosze napisz mi jak, ale tylko w taka forma mnie interesuje. :)

pozdrawiam, Łukasz. :D

Bazyl
27-03-2011, 20:58
Witam,

K2 widziałeś?

majsterka
27-03-2011, 22:09
Słyszałem tylko poniekąd, ale ja nie potrzebuje tak rozbudowanego komponentu, gdzie oddzielnie jest wszystko...

Bazyl
27-03-2011, 22:31
To musisz zastanowić sie, co naprawde chcesz.
K2 spełnia w 100% wymagania z pierwszego postu.

Pozdrawiam