PDA

Zobacz pełną wersję : wielojęzyczna strona



radvanced
27-03-2011, 18:39
Wyprzedzając narwanych od razu napiszę, ze szukałem i w bazie wiedzy joomla i na forach.

Wiem - joomla pozwala na kreowanie stron z wieloma wersjami językowymi ale niech mi ktoś powie gdzie jest opisane jak tego dokonać !

Póki co zainstalowałem drugi język dla witryny i panelu administracyjnego i stanąłem w martwym punkcie...

Dzięki za podpowiedzi

nikszal
27-03-2011, 18:40
Automatyczne tłumaczenia w stylu "ja bardzo lubić pisaci po polski" czy tłumaczenia pisane z "palca"?

moje
27-03-2011, 21:50
Wielojęzyczność jest standardowo w Joomla 1.6, więc dokładnie o jakie "kreowanie stron z wieloma wersjami językowymi" Ci chodzi?

radvanced
27-03-2011, 22:30
moje
pisze na forum joomla 1.5 bo taką mam postawioną wersje i 1.6 nie bardzo mnie teraz interesuje.

nikszal
nie chodzi mi o tłumaczenia z automatu. Chcę aby edytor miał możliwość dodawania treści w dwóch językach niezależnie. Struktura strony - layout, ilości pozycji w menu i struktura artykułów będą identyczne.

chodzi mi o to: w jaki sposób dodać do strony flagi(ikony) umozliwiajace przełączenie jezykow. W jaki sposob przypisac artykul do wersji jezykowej. w jaki sposob stworzyc itemy menu do wersji jezykowej.

W dokumentacji joomla napisane było ze tworzenie witryny wielojezykowej nie różni się zasadniczo od jedno-jezykowej i nawet rekomendowane jest na poczatek stworzenie witryny w jednym jezyku, aby ustalic strukturę. Ja taką strukturę juz mam.

Podpowiedzcie co dalej.

Dzieki

moje
27-03-2011, 22:35
JoomFish ; )

larry_krk
27-03-2011, 22:35
szukałem w bazie wiedzy szukałem :spoko: >TU< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Joom!Fish) pewnie też.
PZDR

-----
@moje ma szybsze palce niż moje. o te kilka sekund, ale jednak :D

radvanced
27-03-2011, 22:49
Dzięki,
wam wydaje się to śmieszne bo już wiecie.
Ale uwieżcie mi - dla kogos kto jeszcze nie wie odnalezienie nawet trywialnej informacji jest trudne.
Ja w większości przypadków jestem dociekliwy (tak było i tym razem). Zanim zadam pytanie sam szukam odpowiedzi.

Pozdrawiam.

PS
widziałem własnie backend joomli 1.6 i tam faktycznie obsługa języków jest juz wbudowana z defaulta. wiec chyba nie ma na co czekac...

larry_krk
27-03-2011, 23:05
nie bierz tak tych uśmiechów do siebie , nikt nic nie napisał tutaj złośliwie. doskonale rozumiem, o czym piszesz - sam przez to cały czas przechodzę. Zawsze jakiś głupi pomysł urodzi się w mojej małej chorej główce, tylko potem jest problem, aby go zrealizować.

Nie wiem jak bardzo ma być rozbudowana strona, ale przesiadkę na J 1.6 dobrze przemyśl, bo ilość dostępnych komponentów / modułów jest bardzo ograniczona. A brakuje kilku najbardziej popularnych, jak np SOBI (w trakcie), czy K2 (nie ma i nie będzie).

moje
27-03-2011, 23:07
@larry_krk
Są rozszerzenia o innych nazwach do Joomla 1.6, które mają analogiczne możliwości, co szeroko znane z nazwy rozszerzenia do Joomla 1.5.

larry_krk
27-03-2011, 23:17
Rzuciłem dwie nazwy, których mi na dzień dzisiejszy bardzo brakuje w J1.6 i dwie przygotowywane witryny ostają się na 1.5. Jakaś alternatywa dla K2 ? Bo na SobiPro, to i owszem, ostrzę sobie zęby, ale wg rozpiski na sigsiu.net, do osiągnięcia pełnej funkcjonalności niewiele, ale jeszcze brakuje.

zwiastun
27-03-2011, 23:33
Obsługa wielojęzyczności wbudowana w Joomla 1.6 pomyślana jest dla prostych witryn, w których wybrane elementy chcemy publikować w kilku językach. Dla rozbudowanych witryn to rozwiązanie jest nieporęczne najkrócej mówiąc. Nie było zamiarem projektantów zastępowanie rozszerzeń typu JoomFish.