PDA

Zobacz pełną wersję : Sobipro - uruchomienie komponentu



Pita
28-03-2011, 09:50
Witam,

proszę o wskazówki w jaki sposób umieścić sobipro na stronie. W poprzednich wersjach Joomla! nie miałem z tym problemu, w obecnej (1.6) nie potrafię podpiąć komponentu. Gdzie w panelu admina mogę to zrobić.

Bazyl
28-03-2011, 11:06
Witaj,

Nic sie nie zmieniło: trzeba dodać właściwą pozycję menu.

Pita
28-03-2011, 12:56
Piszesz o właściwej pozycji menu. Chcę w menu głównym (TOP) dodac pozycję np. Dodaj. Wchodzę w PA w Menu-Top-Utwórz pozycję menu. Wybierając Typ pozycji menu pojawia mi się sobipro z trzema linkami (SobiPro Section or Category, Search Function, Add Entry Form) Bez względu na to który wybiorę nie przechodzę po kliknięciu w Dodaj na podstronę z sobopro. Co robię źle, proszę o wytłumaczenie, gdzie robię błąd.

nikszal
28-03-2011, 12:58
Jaki serwer, jakie masz prawa do katalogów?

Pita
28-03-2011, 13:01
Piszesz o właściwej pozycji menu. Chcę w menu głównym (TOP) dodac pozycję np. Dodaj. Wchodzę w PA w Menu-Top-Utwórz pozycję menu. Wybierając Typ pozycji menu pojawia mi się sobipro z trzema linkami (SobiPro Section or Category, Search Function, Add Entry Form) Bez względu na to który wybiorę nie przechodzę po kliknięciu w Dodaj na podstronę z sobopro. Co robię źle, proszę o wytłumaczenie, gdzie robię błąd.

nikszal
28-03-2011, 13:09
Przynajmniej czytaj człowieku ze zrozumieniem, jeśli uważasz, ze regulamin forum nie jest dla Ciebie.
Powielanie tego samego tekstu niczego nie załatwi.

Pita
28-03-2011, 13:18
Mam problem z netem i wywalało mnie co chwilę dlatego skopiowało raz jeszcze ostatni wpis. Tak więc nie obrazaj, ok? Co do serwera, hosting na dmkproject, prawa do katalogów: wszystkie zapisywalne jeśli o to chodzi.

nikszal
28-03-2011, 13:30
Nie było moja intencją obrażanie kogokolwiek. To na początek.

G..... mnie obchodzi twój problem z siecią. Regulamin jest dla wszystkich i gdybyś się do niego zastosował, to nie byłoby zbędnej wymiany zdań. On nie jest po to, aby tylko był. Po podaniu zalecanych w Regulaminie informacji łatwiej jest zdiagnozować problem. Za mało przebywasz na tym forum forum, aby o tym wiedzieć.

Wracając do hostingu - poczytaj sobie dostępne w necie informacje na temat Twojej firmy hostingowej. Może wtedy zrozumiesz, że to co dostawca usług nazywa profesjonalną usługą nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością.

=================================================

Cytat znaleziony w sieci o firmie DMK

Dzisiaj dostałem od nich maila z informacją że hasło zostało zresetowane. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że zresetowane zostały wszystkie hasła - FTP, poczta, MYSQL no i hasło do panelu administratora CPanel (firma posiada panel administratora i panel klienta SOK.).

Zadzwoniłem do nich, informując, że skasowano mi wszystkie hasła. Przez pracownika DMK Project zostałem obrzucony epitetami że jestem cytuję k***** trepem

Pita
28-03-2011, 13:47
Masz rację, zbyt krótko siedzę na tym forum i pewnie wszystkiego nie doczytałem. Nie mam zamiaru się z Tobą wykłócać i rzucać epitetami tak jak Ty. Szukam rozwiązania problemu a Ty przytaczasz mi cytaty z sieci na temat hostingu. Mam u nich wykupiony serwer od kilku lat i nigdy się nie skarżyłem. Support mają błyskawiczny, w ciągu kilku minut rozwiązują problemy i odpowiadają na pytania. To o czy piszesz też widziałem, ale jak widzisz to wpis sprzed 3 lat. Mniejsza o to. Czy w Twoim poście jest odpowiedź na moje pytanie. Wskazałeś gdzie leży problem czy tylko pokazałeś jaki to jesteś debeściak i pojechałeś po kolejnym forumowiczu który "nie doczytał regulaminu"?

Będziesz tak łaskaw i wskażesz w czym jest problem czy nadal będziesz się spinał?

nikszal
28-03-2011, 13:56
Piszesz o właściwej pozycji menu. Chcę w menu głównym (TOP) dodac pozycję np. Dodaj. Wchodzę w PA w Menu-Top-Utwórz pozycję menu. Wybierając Typ pozycji menu pojawia mi się sobipro z trzema linkami (SobiPro Section or Category, Search Function, Add Entry Form) Bez względu na to który wybiorę nie przechodzę po kliknięciu w Dodaj na podstronę z sobopro. Co robię źle, proszę o wytłumaczenie, gdzie robię błąd.
W projektancie menu po otwarciu okna z wyborem typu menu nie znalazłem przycisku "Dodaj". Ja go nie mam.

Dalej obracamy się w jałowej dyskusji. Moja sugestia dotycząca Regulaminu na Ciebie nie oddziaływuje. A skąd do licha mam wiedzieć którą wersję Joomla masz zainstalowaną, czy masz dobrze skonfigurowany serwer pod Joomla 1.6?

Pita
28-03-2011, 14:06
W projektancie menu po otwarciu okna z wyborem typu menu nie znalazłem przycisku "Dodaj". Ja go nie mam.

Dodaj to pozycja którą chce umieścić w menu (obok home, about joomla). Po kliknięciu na ten element chciałbym aby otwarła się strona z katalogiem sobipro.



A skąd do licha mam wiedzieć którą wersję Joomla masz zainstalowaną, czy masz dobrze skonfigurowany serwer pod Joomla 1.6?

Wersja Joomla!: Joomla! 1.6.0 Stable [ Onward ] 10-Jan-2011 23:00 GMT . Co to znaczy dobrze skonfigurowany serwer pod Joomla? Zbyt ogólne pojęcie, jakieś szczegóły co może by nie tak?

nikszal
28-03-2011, 14:11
Wersja Joomla!: Joomla! 1.6.0 Stable [ Onward ] 10-Jan-2011 23:00 GMT . Co to znaczy dobrze skonfigurowany serwer pod Joomla? Zbyt ogólne pojęcie, jakieś szczegóły co może by nie tak?
Jak myślisz, w jakim celu w kilka dni po oficjalnym wydaniu Joomla 1.6.0 wydano kolejną wersję 1.6.1? Fanaberia twórców?

Edit

I jeszcze jedno pytanie. Jak utworzyłes poprzednie linki w Top Menu jeśli teraz nie mozesz utworzyć linku do SobiPro?

Pita
28-03-2011, 15:36
Dopiero zaczynam wdrażać się w Joomla! wybrałem ten CMS z uwagi na komponent na którym mi zależy czyli SOBI2 lub Sobipro. Jedynie co to dla próby i przetestowania przygotowałem kilka artykułów, żadnych innych pozycji w menu nie tworzyłem. Potrzebuję skonfigurować sobie katalog do własnych potrzeb dlatego zaczynam od sobipro. Nie miałem wcześniej nigdy doczynienia z żadnym CMS dlatego to wszystko jest dla mnie nowe i poruszam się po omacku. Nie znaczy też, że nie szukam rozwiązań po sieci, pewnie w większości przypadków rozwiązanie jest banalnie proste ale potrzeba czasu aby to ogarnąć i rozgryźć temat.

BTW. Zrobię aktualizację do 1.6.1 lecz obawiam się że to ja coś robię źle, przy tworzeniu menu dlatego nie widac sobipro.

nikszal
28-03-2011, 15:52
SobiPro ma niewątpliwą zaletę w postaci możliwości tworzenia wielu sekcji i kategorii czy rózni się od Sobi2.
Ma też swoje wady. Jedną z nich jest brak możliwości umieszczania kilku pól w tym samym wierszu. Na przykład ładniej wygląda umieszczony kod pocztowy i miasto w jednym wierszu niż jedno pod drugim. Przy rozbudowanym formularzu, z wieloma polami taka strona wyciąga się w dół na kilometr. Ponadto póki co nie ma dostępnych innych szablonów, modułów i pluginów. Część opcji jest płatna poprzez wykupienie subskrypcji. Najtańsza 30-dniowa brązowa subskrypcja kosztuje 21 euro. Czy warto kupić ją by mieć dostęp do forum? Wątpię. W dziale download:

Templates - Sorry, no downloads in this category!
Modules - Sorry, no downloads in this category!
Plugins - Sorry, no downloads in this category!

Pita
28-03-2011, 17:43
Update do 1.6.1 zrobiony. Cel osiągnięty - sobipro działa.

Jeżeli chodzi o dodatki do pro to masz rację, jest ich niewiele. No ale chyba lepiej wdrażać się w aktualną (najnowszą stabilną wersję) niż później wszystko przenosić i kombinować od początku. Tak czy inaczej dla mnie to żadna różnica, nie znam SOBI2 wiec wolę odrazu zabrać się za pro.

nikszal
28-03-2011, 19:48
Cieszę się, że uruchomiłeś komponent.

I... jednocześnie mam prośbę - nie dyskutuj o potrzebie przedstawienia danych wyszczególnionych w Regulaminie forum.
W ten sposób zaoszczędzimy sobie czasu i nerwów i szybciej dojdziemy do celu.

Pozdrawiam

Pita
28-03-2011, 20:52
Masz rację, pewnie gdybym dokładnie przeczytał zasady pisania postów na tym forum to wątek skończyłby się szybciej. Tak czy inaczej dzięki za pomoc, pomimo Twojego bojowego nastawienia wspomniałeś o uaktualnieniu wersji, co okazało się skuteczne przy rozwiązaniu problemu.

Zapewne jeszcze nie jeden raz będę Wam/Tobie zawracał d...ę ale postaram się to robić zgodnie z zasadami panującymi na tym forum.

Dzięki.

nikszal
28-03-2011, 20:58
To moje "G....." dokładnie miało oznaczać guzik. Ale jak widać potrafisz przeczytać więcej niż jest napisane.

Bez urazy.