PDA

Zobacz pełną wersję : Proste adresy w K2



larry_krk
29-03-2011, 01:09
Czy istnieje możliwość usunięcia ścieżka/item/xx- z adresu artykułu w K2, bez używania dodatków typu JoomSEF ?
Ewentualnie, który z z nich posiadałby opcję ukrycia (a nie pozostawienia jak w/w) ostatniej kategorii w adresie.

Dobra rada zawsze w cenie :)

mjmartino
29-03-2011, 11:12
Da się pewnie jakaś regułką w htaccess usunąć ale nie pytaj mnie jak.. trochę szukałem nic konkretnego nie znalazłem.. a htaccess mnie zawsze krzywdzi psychicznie więc odpuszczam ;P

A nie którzy używają JOOMSEF plus plugin do k2 .. ;)

larry_krk
29-03-2011, 11:50
htaccess już mnie skrzywdziło nie raz, ale dzięki, bo jakoś przez cały wczorajszy dzień o tym nie pomyślałem, więc spróbuje. Póki co temat nadal aktualny.

JoomSef + K2 oczywiście ok, z tym, że mam dwa poziomy kategorii, które mają być "widoczne" w adresie, trzeci poziom służy tylko do dodania dodatkowej grupy pól i jakoś nie bardzo potrafię sobie poradzić z konfiguracją tego. Innego pomysłu na kilku autorów z dostępem do tego samego miejsca na stronie, ale różnych pól dodatkowych nie miałem.
Kombinacje z podkategoriami to jedyne co mi przyszło do głowy i generalnie sprawdza się - poza tym nieszczęsnym /item/, które drażni mojego kolegę pozzzi - cjonera. Bo link za długi, bo zupa za słona i w ogóle ...

mjmartino
29-03-2011, 12:54
, trzeci poziom służy tylko do dodania dodatkowej grupy pól i jakoś nie bardzo potrafię sobie poradzić z konfiguracją tego
Tzn bo nie bardzo zrozumiałem z czym nie możesz sobie poradzić ? rozwiń ;D
A pozycjoner niech się przyzwyczai ;P może w następnej wersji kto wie coś poprawią ;)

larry_krk
29-03-2011, 14:29
Z ustawieniem joomsef tak, aby pokazywał jedynie pierwszy oraz drugi poziom kategorii w adresie, a trzeci pomijał. są opcje: wszystkie / ostatnia / wcale. Przyznaję bez bicia, że dopiero w piątek po raz pierwszy zainstalowałem joomsef.

mjmartino
29-03-2011, 17:21
Z ustawieniem joomsef tak, aby pokazywał jedynie pierwszy oraz drugi poziom kategorii w adresie, a trzeci pomijał. są opcje: wszystkie / ostatnia / wcale. Przyznaję bez bicia, że dopiero w piątek po raz pierwszy zainstalowałem joomsef.

Aaaa ja nie instaluje żadnych SEF raz kiedyś zainstalowałem.. i i jak zaczeły mi się podwajać adresy menu kopiować .. linki indexy.php dodawać.. to podziękowałem... używam joomlowego i uważam że w zupełności wystarczy A co do długości adresu przy pozycjonowaniu to chyba niema jakiegoś dużego znaczenia ja się nie spotkałem aby miało.

A co do rozbicia na kategorie to może rozbij na kolejną kategorie nad kategorie tak aby nie było 3-go poziomu ;)

larry_krk
29-03-2011, 23:08
No wiesz ... co do linków ja też tak uważam. Przynajmniej tak było, jakiś rok, półtora roku temu, gdy chałupniczymi sposobami wbijałem się na #2 pomiędzy audi i opla na dość konkurencyjną frazę (i zostałem tam do dziś).

Plan mam taki, że jak kolega się będzie upierał, to ujawnię go na forum :D i na PiO też, to się nauczy szanować cudzy czas i pracę .
Pogrzebie jeszcze w tym htaccess (w biurze szwędacz mi się włączył), jak się nie uda, to zrobię jak mówię.

omen1989
28-05-2011, 14:52
dobra ludzie a co powiecie na to: odnosnik w menu nazywa sie wspołpraca, alias musi byc wspopraca bo jak jest wspolpraca to wywala blad 404?

mjmartino
28-05-2011, 19:31
dobra ludzie a co powiecie na to: odnosnik w menu nazywa sie wspołpraca, alias musi byc wspopraca bo jak jest wspolpraca to wywala blad 404?

Może już masz gdzieś wykorzystany taki alians ; > na pewno adres jest unikalny

omen1989
28-05-2011, 20:02
no wlasnie nie!;/

mjmartino
29-05-2011, 09:58
no wlasnie nie!;/

A próbowałeś usunąć z menu całkiem i zrobić od nową link ?

Dwa jak używasz dodatkowego SEFa być może na w jakimś cache zapisane i dlatego błąd wywala..
Gdzieś coś musi być bo samo się nie zrobiło na pewno ;)

omen1989
29-05-2011, 11:15
nie używam dodatkowego sefa, próbowałem, wciąż to samo. Jak zmienie alias na ten z "l" to nie znajduje artykułu. nie mam innej podobnej pozycji nigdzie, naprawde brak mi slow juz;p

piotreczek100
11-12-2011, 19:31
Czy rozwiązał ktoś zagadkę w jaki sposób pozbyć się tego item w linkach?