PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z 1.5 do 1.6 - brak działań



OldShaterhan
29-03-2011, 17:17
Mam problem z migracją z Joomli 1.5.22 do 1.6.1 . Korzystam z jUpgrade 1.0.1 i po zainstalowaniu go, wchodzę do niego, mam taki ekran:
http://img163.imageshack.us/img163/9083/jupgrade.png
Klikam na "Rozpocznij migrację" i... nic się nie dzieje...
To co ja mam robić? Bardzo mi zależy na tym upgradzie.
Dodam, że jak zaczynam ładować stronę, to na chwilkę widzę sprawdzanie, pobieranie, ale potem to znika...

nikszal
29-03-2011, 18:14
Doczytaj do końca informacje.

Tłumaczenie po "polskiemu" jest następujące:

Jeśli masz problemy z migracjami przejdź do Ustawienia i ustaw "Debug"= ON.

sposobu aby to przetestować:

1) usuwania ROOT/tmp/joomla16.zip i root / tmp / size.tmp
2) usuwania root / jupgrade katalogu
3) usunąć wszystkie tabele j16_ (z wyjątkiem j16_jupgrade_categories i j16_jupgrade_menus)
4) wymontować stary jUpgrade instalacji i zainstalować wersję 0.5.6
5) Ustaw "download Skip " na "nie"
6) F5, aby odświeżyć przeglądarki
7) Uruchom upgrade

OldShaterhan
30-03-2011, 17:14
Mam wersję 1.0.1 jUpgrade - to źle?
A plików tych w tmp nie mam, tak samo jupgrade. Tabele modules i jeszcze jedną usunąłem. Reszta jest ok i nic się nie dzieje...
@Jeszcze jedno: niektóre pliki mi nie działają, a wcześniej działały... I debuga włączyć się nie da.

Jaro070
07-04-2011, 16:48
Włącz dodatek "Mootools Upgrade"

maczkal
26-04-2011, 13:03
A takie pytanko - w jakiej przeglądarce to robisz? Ja u siebie robiłem w IE9 i miałem to samo. W Firefox 4 poszło bez problemu. Nie wiem jak z resztą.

OldShaterhan
26-04-2011, 14:48
Wszystko jest już ok - miałem problem z dostępem do *com_plugins i nie mogłem włączyć Mootools upgrade. Już działa - Google Chrome.

OldShaterhan
29-04-2011, 18:42
Jednak nadal mam problemy... Jak coś takie informacje:
Próbowałem na Mozilli Firefox 4, IE 9 oraz na Google Chrome 10 i 11. Wszędzie to samo. Próbowałem też 3 wersji jUpgrade - 1.0.1, 1.0.3 oraz 1.1.0a4(na tej wersji wszystkie 3 przeglądarki, reszta na GCh).
I cały czas trwa "Sprawdzam...
Przygotowanie do sprawdzenia..."
Poradzicie coś?

Viking2
12-05-2011, 19:40
Witam.

Ja mam taki problem. Odpalam jupgrade w wersji 1.1.0, następuje sprawdzenie, pojawia się "checking DONE", a następnie następuje pobieranie joomla 1.6.0... i... tu się cały proces zacina. Pasek pobierania nadal "się kręci", jakby pobieranie dalej trwało, ale licznik pod spodem pokazuje, że joomla się ściągnęła.

http://test.szczecinpogodno.zhp.pl/images/joomla1.png (http://test.szczecinpogodno.zhp.pl/images/joomla2.png)

Proszę o pomoc. Proszę też o wyrozumiałość - jestem przyslowiowo-kawałowym "lajkonikiem" ;)

Do osoby, która wyedytowała mój post. Proszę następnym razem napisać do mnie na priv lub udostępnić opcję skalowania pliku graficznego. Z góry dziękuję! :up:

Champion
22-05-2011, 00:04
też bawiłem się z tym problemem. Pierw normalnie włącz instalator, jak ściągnie Ci się joomla, odznacz w preferencjach, że nie ma ściągać joomli. Zacznie się od razu rozpakowywanie i instalacja ;)

Viking2
08-06-2011, 09:26
też bawiłem się z tym problemem. Pierw normalnie włącz instalator, jak ściągnie Ci się joomla, odznacz w preferencjach, że nie ma ściągać joomli. Zacznie się od razu rozpakowywanie i instalacja ;)
Witaj.

Dzięki! Za pierwszym razem nie zadziałało ale za drugim (po odświeżeniu) poszła instalacja :) Pozdrawiam!

ttomekb
26-09-2011, 20:56
panowie mam 1.5.23 i chce migrowac na 1.6 a potem na 1.7
zainstalowałem jupgrade mam włączone mootools i "Debug"= ON a mimo to jupgrade nie che wystartowac... co robic?

zwiastun
26-09-2011, 21:22
darować sobie migrację skoro dotychczas tego nie zrobiłeś, poczekać 4 miesiące aż wyjdzie pełna wersja LTS 1.??? - 2.????

ttomekb
26-09-2011, 21:48
darować sobie migrację skoro dotychczas tego nie zrobiłeś, poczekać 4 miesiące aż wyjdzie pełna wersja LTS 1.??? - 2.????
ok ale to bedzie wersja stabilna juz 1.7 wiec i tak musze zrobic migracje do 1.6 a nawet tego nei moge zrobic...

zwiastun
26-09-2011, 22:25
Będziesz się wówczas zastanawiać - po co sobie robić teraz problem (ale możesz potestować lokalnie)

ttomekb
26-09-2011, 22:35
ok... dopytam jeszcze tylko co zmieni się wtedy ze bede mogł migrowac a teraz nie moge?

zwiastun
26-09-2011, 22:39
A myślisz, że ja wiem :)
Proponuję Ci tak, bo skoro nie migrowałeś przez 9 miesięcy, to 4 kolejne Cię nie zbawią, a będziesz migrować do "pełnego" następcy Joomla 1.5

ttomekb
26-09-2011, 22:42
dzięki :) poczekam i coś czuje ze ten sam problem powróci za 4 miesiące ;) pozdrawiam

zwiastun
26-09-2011, 22:57
Powróci, to się będziesz martwić. W międzyczasie przetestuj lokalnie, bo przypuszczam, że próbujesz migracji na żywej witrynie albo na serwerze, w którym możesz mieć wyłączone niektóre potrzebne funkcje

Czajnik75
26-10-2011, 13:11
Czy jest jakis alternatywny sposób przeniesienia tresci z J1.5 do J1.6 lub do J1.7? Niestety niezmiennie po zainstalowaniu coraz to nowszej wersji Jupgrade (aktualnie 1.2.2) po kliknięciu na przycisk "Rozpocznij migrację" nic się nie dzieje. Tak jakby to nie był link tylko obrazek własnie. Problem wystepuje zarówno na hostingu jak i na localhoście (serwer postawiony na xampp).

Potrzebuje przenieść artykuły wraz z kategoriami oraz userów. Nie chcę dłużej rozwijać portalu w oparciu o J1.5, JUpgrade nie działa, a nie znalazłem alternatywnej metody przeniesienia treści...

wwebol
02-11-2011, 10:39
Podpinam się pod temat - szczególnie interesuje mnie przeniesienie wszystkich kategorii z J1.5 do J1.7. Jest ich zdecydowanie zbyt dużo aby przenosić wszystko ręcznie (nie wspominając o artykułach) a Jupgrade nie działa mi prawidłowo pomimo skorzystania z powyżej zamieszczonych porad...
Czy ktoś zna podobne narzędzie do Jupgrade?

zwiastun
02-11-2011, 11:03
JUpgrade lokalnie działa dobrze. Wystarczy, że środowisko spełnia wymagania. (JAMP spełnia). Jeśłi się nie udaje, tzn., że instrukcję trzeba doczytać.

Czajnik75
10-12-2011, 14:35
JUpgrade lokalnie działa dobrze. Wystarczy, że środowisko spełnia wymagania. (JAMP spełnia). Jeśłi się nie udaje, tzn., że instrukcję trzeba doczytać.

JUpgrade u Ciebie działa dobrze. Środowisko spełnia wymagania, JAMP zainstalowany. Efektów brak.

zwiastun
10-12-2011, 14:39
Jak sądzisz - jeżeli tysiącom użytkowników na świecie działa, a Tobie ie działa, to gdzie leży przyczyna? W komponencie, czy w użytkowniku?

Czajnik75
10-12-2011, 14:47
"Jak sądzisz" - ja nie sądzę, ja wiem, bo to oczywiste, że problem tkwi w mojej joomli. Pytanie jakie zmienne mogą mieć wpływ nawet nie na błąd, ale na całkowity brak reakcji? I co ew. można zrobić żeby przenieść choć część informacji, np. zawartość artykułów i strukturę menu? Natomiast Twoja odpowiedź nie wnosi do wątku niczego poza impertynencją. Mark Twain stwierdził już dawno, że najtrudniej jest milczeć, gdy się nie ma nic do powiedzenia.

zwiastun
10-12-2011, 15:19
Twaina czytałeś? Czy tylko cytat z Twaina?
Tak czy owak, przydałoby Ci się jeszcze poczytać w jakimś słowniku, co to jest impertynencja, będziesz wiedział, jak ocenić napisaną przed chwilą przez siebie wypowiedź i jej autora.
Możesz również poczytać jakiś poradnik na temat dobrego wychowania. Uważnie.

JUpgrade wymaga konfiguracji (włączenia obsługi dodatku Mootols). Nie byłeś łaskaw napisać, czy go włączyłeś. W jednym z pierwszych postów tego wątku @nikszal napisał, co zrobić, aby uniknąć problemów, jakie pojawiały się w starszych wersjach JUgrade. Nie napisałeś, czy zastosowałeś tę poradę.

Jeśli przypuszczasz, że przyczyna leży w Joomla, to należało ręcznie odświeżyć posiadaną wersję Joomla - nie napisałeś, czy to zrobiłeś.

Daruj sobie zatem rzeczywiście nic nie wnoszące uwagi, zrób najpierw dobrze, co do Ciebie należy. A jeśłi Ci nie odpowiada moje towarzystwo na forum, to poproś o likwidację konta. Korzystasz bezpłatnie z moich usług, więc mam prawo oczekiwać, byś się odnosił do mnie w stosowny sposób.

PS Alternatywnych metod migracji, poza ręcznym przenoszeniem, nie ma, a w każdym bądź razie ja nie znam.

Czajnik75
10-12-2011, 16:14
Mootools włączone, wersja Joomla 1.5 najnowsza, jupgrade wersja najnowsza (1.2.4), rady nikszala nie do zastosowania, bo wspomnianych katalogów nie ma więc trudno je usuwać. Nic się nie wywala po drodze, bo na tej drodze nie ma nawet pierwszego kroku. Po wciśnięciu przycisku "start upggrade" nic się nie dzieje.

"Daruj sobie zatem rzeczywiście nic nie wnoszące uwagi" - do takich zaliczam stwierdzenia w rodzaju: "doczytaj sobie gdzie trzeba" oraz upomnienia wychowawcze i dobre rady w s rodzaju "skasuj sobie konto" - ten wątek dotyczy problemów związanych z jupgrade, a nie problemów osobowościowych któregokolwiek z użytkowników włącznie z adminem. Widzę, że dopiero w trzecim poście zadałeś jakiekolwiek pytania uszczegóławiające, na które odpowiedź była dosyć oczywista. Twoje towarzystwo jest mi najzupełniej obojętne, zwłaszcza że go nie ma, bo o towarzystwie można mówić w realu a nie w forumowych wpisach, zwłaszcza nie na temat. Jak będzie mi dane skorzystać z Twoich usług to grzecznie podziękuję, na razie zachodzi jedynie pozbawione merytorycznej wartości bicie piany.

nikszal
10-12-2011, 16:48
To spróbuj czegoś innego, np. j2xml -> http://extensions.joomla.org/search?q=j2xml

Jest trochę zabawy przy konfiguracji, ale artykuły i użytkowników można przenieść bez problemu do Joomla 1.7. Później trzeba poprawić w J 1.7 kategorie artykułów, bo j2xml eksportując treść z J 1.5 zamienia sekcje na kategorie. Przenosiłem w ten sposób, więc wiem o czym piszę.

Czajnik75
10-12-2011, 16:59
j2xml - tak, też o tym myślałem i chyba na tym się skończy... Szukam jeszcze rozwiązania, które przeniesie pozycje menu (mam stronke z dość mocno pozagnieżdżanymi menu). Ale niestety jak widzę, bez napisania kilku skryptów xml-owych się chyba nie obejdzie... no trudno... do przeniesienia mam też komentarze i chyba przeniosę się na Disqus... (ma ktoś jakieś negatywne opinie o tym rozwiązaniu?)

nikszal
10-12-2011, 17:10
do przeniesienia mam też komentarze i chyba przeniosę się na Disqus... (ma ktoś jakieś negatywne opinie o tym rozwiązaniu?)

Kunena Discuss? Musisz poprawnie zmapować kategorie, bo inaczej jest sieczka na forum. Ogólnie ten plugin jest OK. Nie zauważyłem problemów.

Czajnik75
10-12-2011, 17:45
Nie Kunena. Disqus: http://disqus.com - odrębny silnik dla komentarzy. Ale to jest OT, więc nie chcę rozwijać... Pzdr.