PDA

Zobacz pełną wersję : iframe - dynamiczny rozmiar



speen
29-03-2011, 19:08
Witam wszystkich,
Mam prośbę odnośnie implementacji iframe: potrzeba wstawić pomiędzy tekst - iframe. Z tym że ramka może mieć za każdym razem inny rozmiar. I nie chcę deklarować rozmiaru w znaczniku iframe jak również skalowanie odpada. Najlepiej jak by się tekst rozjeżdżał w dół o tyle, jaki w danym momencie rozmiar przybierze iframe.

Możecie podsunąć jakiś pomysł jak to zrobić...

Dzięki,
Tomek

a_m
29-03-2011, 19:33
nie bardzo rozumiem, możesz bardziej łopatologicznie ...?

speen
29-03-2011, 20:19
Przykłąd:

<p>Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and,......</p>
<iframe>url....<\iframe>
<p>Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and,......</p>W znacznikach <iframe> będzie różna wysokość obszaru więc nie mogę na sztywno zadeklarować aby nie pojawił się pasek przewijania.
Np: w ramce może być formularz whois z innej strony. Najpierw widoczne jest okno z zapytaniem o badaną stronę. Ale wynik zapytania whois to kilkanaście - kilkadziesiąt linii.
a pod ramką jeszcze mój tekst.

Efekt końcowy: nie ma pasków przewijania, nie ma skalowania iframe, w zależności od wyniku zapytania w iframe tekst pod spodem (poza iframe) idzie w dół.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem, w razie czego będę dalej próbował :)
Pozdrawiam,

a_m
29-03-2011, 20:55
takie rozwiązanie nigdy nie było mi potrzebne, to nie moje podwórko; ale może coś znajdziesz u magików od różnych js-ów (http://www.google.com/search?source=ig&hl=pl&rlz=&=&q=iframe+dynamic+height&btnG=Szukaj+w+Google&aq=f&aqi=&aql=&oq=) :)

speen
29-03-2011, 23:19
Z tego co wyczytałem to z adresów zewnętrznych się nie da tego zrobić. Macie może jakieś obejście tematu, coś zamiast iframe?